Не спробуєш – не дізнаєшся!
Спробуй електронний «Дебет-Кредит» у дії:
отримай місяць безкоштовної передплати на пакет «Експерт»!
ХОЧУ СПРОБУВАТИ
ru ua
 

 Актуально!
Ближайшие семинары :
Больше семинаров... (полный план-график)


 : загальний по сайту
Курсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Податок на прибуток — 2015: нові правила

Чергова податкова реформа, що її впроваджено з 01.01.2015 р. Законом №71, передбачає нові правила оподаткування прибутку підприємств. Про ці та подальші зміни щодо особливостей нарахування, утримання та сплати податку на прибуток ознайомлюватимемо вас на цій тематичній сторінці.

 1. Останні новини>>>
 2. Форми звітності >>>
 3. Довідники >>>
 4. Документи та коментарі>>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит» >>>
 6. Запитання та відповіді >>>
 7. Консультації >>>
 8. Інтернет-конференції та вебінари >>>

НОВИНИ

Всі новини по темі >>>

Останні новини по темі:

ФОРМИ ЗВІТНОСТІ

ДОВІДНИКИ

ДОКУМЕНТИ ТА КОМЕНТАРІ

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

 • Від бухгалтерського до податкового прибутку
  Тепер визначатимемо об'єкт оподаткування за даними бухгалтерського обліку, який потім деяким із платників податку на прибуток слід буде відкоригувати на різниці за правилами, визначеними ПКУ. Розглянемо, які різниці треба при цьому враховувати та як зробити коригування.
 • «Дебіторка» в податковому обліку-2015
  Коли у платника податку на прибуток виникає сумнівна дебіторська заборгованість, яка з часом має велику вірогідність стати безнадійною, у нього з'являються не лише збитки, а й бажання зменшити об'єкт оподаткування. Чи допоможуть у цьому зміни до ПКУ, які набрали чинності з 01.01.2015 р.?
 • Інші витрати в декларації про прибуток
  З початку 2015 року докорінно змінено облік з податку на прибуток, але перед бухгалтерами ще стоїть завдання підготувати та подати до податкового органу звітність за 2014 рік. Отже, беремося до роботи і згадуємо правила складання річної декларації про прибуток. Про деякі особливості обліку та відображення інших витрат у декларації читайте у статті.
 • Методрекомендації для податкового компромісу
  Поговоримо про практичні кроки, що їх змушений буде здійснити бухгалтер, якщо власники та керівництво бізнесу прийняли рішення брати участь у податковому компромісі.
 • Податковий компроміс
  25 грудня 2014 р. ВРУ прийняла Закон №63, яким платникам ПДВ та податку на прибуток запропоновано так званий податковий компроміс. Що варто очікувати бізнесу від цього Закону та яка процедура податкового компромісу?
 • Коригування доходів і витрат у 2014 р.
  2015-й ознаменувався черговою податковою реформою. Серед усього іншого були реформовані оподаткування прибутку і трансферне ціноутворення. Однак звітність з податку на прибуток за 2014 ми все ще складаємо за старими правилами. У статті піде мова про коригування доходів і витрат, пов'язаних із трансфертним ціноутворенням та визнанням договорів недійсними в 2014 р.
 • Трансфертне ціноутворення: новації
  Хаотична структура Закону №72 не дає змоги чітко зрозуміти — навіть після кількох його прочитань — справжній зміст тих чи інших задумів законодавця. Лише до певної міри висвітлює суть змін послідовне порівняння Закону №72 із його попередником — законопроектом від 22.12.2014 р. №1264-1.
 • Сплата податку на прибуток
  З 01.01.2015 р. повністю змінюються правила оподаткування податком на прибуток згідно із Законом №71. Звичайно, така подія вплинула і на правила його сплати. Розгляньмо порядок сплати податку на прибуток, авансових внесків з податку на прибуток, у т. ч. при виплаті дивідендів.
 • Основні засоби в декларації з прибутку
  Наближаються строки підготовки та подання річної звітності з податку на прибуток. Операції з основними засобами лише на перший погляд є буденними та однотипними для бухгалтерів. Як свідчать запитання наших передплатників, що надійшли на «Гарячу лінію» та були поставлені на проведених редакцією вебінарах, семінарах та нашому бухгалтерському форумі, питання обліку операцій з основними засобами залишаються одними з найпопулярніших. Перед складанням річної декларації з податку на прибуток дамо відповіді на найбільш актуальні з них.
 • Ліквідація ОЗ: насущні питання
  Фізичний та моральний знос, форс-мажорні та інші обставини можуть поставити підприємство перед необхідністю ліквідувати об'єкт основних засобів. Даємо відповіді на три запитання, пов'язані з ліквідацією основних засобів, які найчастіше надходять на нашу «гарячу лінію».
 • Облік безнадійної дебіторської заборгованості
  Наше підприємство має в обліку грошову дебіторську заборгованість, яка, з великою ймовірністю, набуде статусу безнадійної. Які наші подальші дії в обліку? Як правильно відобразити безнадійну грошову заборгованість, якщо резерв сумнівних боргів під неї створювався, але за фактом виявилося, що в недостатньому розмірі: реальна сума грошової дебіторської заборгованості виявилася більшою, ніж резерв, що створювався для неї? Якщо підприємство погасить заборгованість, до яких податкових наслідків це призведе?
 • Курсові різниці за новими правилами
  Пункт 153.1.3 ПКУ говорить, що визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Таким чином, податковий та бухгалтерський облік курсових різниць платники податку на прибуток повинні вести однаково. Як вплинули на такий облік зміни, внесені П(С)БО 21, що набрали чинності з 19.08.2014 р., як саме курсові різниці мають бути відображені в декларації з податку на прибуток за 2014 р., розглянемо в статті.
 • Оренда автомобіля
  Розповімо, як укладається договір такої оренди, які особливості мають ці відносини і як вони відображаються в бухгалтерському та податковому обліку підприємства-орендаря.
 • Зміни з податку на прибуток
  Закон №1621 вніс зміни також і до розділу ІІІ ПКУ, за яким нараховується податок на прибуток. Змін небагато, втім, у тих, кого вони стосуються, обов'язково виникнуть запитання, на які контролюючим органам доведеться дати чіткі відповіді до кінця поточного звітного року.

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Всі консультації по темі >>>

Отримати консультацію >>>

Останні консультації по темі:

ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ ТА ВЕБІНАРИ
 На початок 
0.643004