ru ua
 

 Актуально!
Ближайшие семинары :
Больше семинаров...
(план-график на январь-февраль)

Допомога :: реєстрація :: забув пароль :: профіль :: правила  

 : розширений
 : по класифікатору
 : документів
 : загалом по порталу
Курсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)

Усі без винятку підприємства та підприємці зобов'язані нараховувати єдиний соціальний внесок. Саме тому ми зібрали на цій сторінці усю необхідну інформацію, яка допоможе бухгалтеру та підприємцю правильно нараховувати та сплачувати єдиний соціальний внесок, дасть відповіді на окремі запитання по нововведеннях: нормативні документи, довідники, бланки та форми, консультації, коментарі та роз'яснення спеціалістів — авторів редакції «Дебет-Кредит».

 1. Останні новини >>>
 2. Форми звітності>>>
 3. Довідники >>>
 4. Документи та коментарі >>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит» >>>
 6. Запитання та відповіді >>>
 7. Консультації >>>
 8. Поради та обговорення на ДК-форумі>>>

НОВИНИ

Всі новини по темі >>>

Останні новини по темі:

ФОРМИ ЗВІТНОСТІ

ДОВІДНИКИ

ДОКУМЕНТИ ТА КОМЕНТАРІ

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

 • Актуальні питання сплати ЄСВ
  З 1 жовтня 2013 р. ЄСВ адмініструє вже не Пенсійний фонд України, а Міндоходів. У зв'язку з цим у страхувальників виникають запитання щодо сплати ЄСВ за новими правилами. Спробуємо відповісти на деякі з них. ...
 • Міндоходів адмініструє ЄСВ
  Міндоходів продовжує розширювати свої функції податкового контролера. З 01.10.2013 р. цей держрегулятор адмініструє і ЄСВ. З цієї дати діють нові розрахункові рахунки для сплати ЄСВ, тож будьте уважні при заповненні реквізитів платіжних документів. Крім того, звітність за вересень 2013 р. варто подавати вже до територіальних органів Міндоходів. Спробуємо розставити акценти на найважливіших моментах цього перехідного періоду
 • Реформа ЄСВ — кашу маслом не зіпсуєш
  Масштабна реформа у лавах податкової служби, яку нині спостерігаємо, значно активізувалася з 2012 році, коли були внесені зміни до ПКУ в частині повноважень податкових інспекцій та міліції. Більшість із цих змін протрималася недовго, деякі повернуті із забуття... Як усе ускладнилося та як із цим жити — тема статті.
 • Звіти з ЄСВ за новими формами
  Пенсійний фонд затвердив зміни до форм звітності з ЄСВ, зокрема для роботодавців (додаток 4) та підприємців (додаток 5), оновив Порядок заповнення звітів та Iнструкцію про порядок нарахування та сплати ЄСВ. В основному зміни спричинено новими правилами сплати ЄСВ з сум декретних, запровадженими Законом №231. Наведемо експрес-огляд основних змін.
 • Перевірки від ФСС з ТВП
  Незважаючи на те що внески вже надходять до ФСС з ТВП не безпосередньо від страхувальників, а за посередництвом ПФУ як частина ЄСВ, право на проведення перевірок у Фонду залишилося. Що ж саме перевіряє ФСС з ТВП та які наслідки цих перевірок.
 • Перевірки ПФУ
  У цій статті мова піде про перевірки, які може проводити Пенсійний фонд. Як і перевірки інших контролюючих органів, вони можуть бути плановими та позаплановими, але мають і свої особливості.
 • Сума декретних у звіті до ПФУ
  З 01.07.2013 р. набрали чинності зміни, внесені Законом №231. Одна з найважливіших змін — включення допомоги по вагітності та пологах до бази нарахування ЄСВ. Як наслідок, період відпустки по вагітності та пологах з 01.07.2013 р. включається до страхового стажу застрахованих осіб.
 • Декретні: до і після
  Працівниця іде у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами з 20.06.2013 р. Чи нараховуватиметься ЄСВ на суму допомоги з урахуванням змін, які набрали чинності з 01.07.2013 р.? ...
 • Основи виплати допомоги по вагітності та пологах
  Народження нової людини — це завжди свято для всіх рідних та близьких. Але, крім радості, це ще й великі клопоти і матеріальні витрати. Фінансово допомогти породіллям покликана допомога по вагітності та пологах від ФСС з ТВП. А оскільки така допомога працівникам виплачується за місцем їхньої праці, то клопоту вистачить і для бухгалтера.
 • Розрахунок та виплата лікарняних з ТВП
  Оплата днів непрацездатності у зв'язку з хворобою або травмою, не пов'язаною з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням особи, — це обов'язок як підприємства, так і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності . Але саме підприємство зобов'язане розрахувати суму лікарняних, які повинен отримати працівник. Про головні моменти, пов'язані з виплатою лікарняних, і піде мова.
 • Сплата єдиного внеску експедитором
  ФОП на загальній системі оподаткування за договорами з контрагентами виступає виконавцем послуг транспортного експедирування вантажів. Який порядок нарахування та утримання (якщо це необхідно) ЄСВ підприємцем на загальній системі?
 • Виправлення помилок у звіті щодо ЄСВ
  Усі працедавці повинні подавати до ПФУ за місцем обліку щомісяця звіт про суми нарахованої зарплати (доходу) застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ. Але деколи, заповнюючи звіт, бухгалтери припускаються помилок. Розгляньмо на прикладах, як їх виправити.
 • Пільга з ЄСВ за нове робоче місце
  У «ДК» №38/2012 ми аналізували норми нового Закону про зайнятість і при цьому згадували про пільги з ЄСВ, що їх цей закон встановив, зокрема, для тих працедавців, які створили нові робочі місця та прийняли на них нових працівників. Тоді ми обіцяли: щойно з'явиться порядок застосування цієї пільги, ми обов'язково його розглянемо. Отже, сьогодні обіцянку виконуємо.

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

 • Сплата ЄСВ з рахунка іншої особи
  Я платила ЄСВ за фізособу — підприємця (припустімо, Iванова I. I.) у 2012 і 2013 рр. з поточного рахунка іншої фізособи-підприємця через «клієнт-банк». При цьому в призначенні платежу зазначала: «сплата за СПД Iванова, IПН 1234567890». У ПФУ деякі платіжки були зараховані Iванову, а деякі — на рахунок того, з чийого поточного рахунка проводився платіж. Тепер Iванову виставлено борг і штраф за прострочення платежу на значну суму. Також ПФУ подав документи до Державної виконавчої служби на вилучення майна. Кажуть, що зараз не можуть перекинути гроші на Iванова (мовляв, не можна з 2004 року). Чи має рацію ПФУ? Чи можна наполягати на тому, щоб платіж зарахували на рахунок Iванова (за заявою, наприклад, особи, з поточного рахунка якого проводилася оплата)?
 • Придбання автомобіля у фізособи — збір до ПФУ
  Підприємство купує легковий і вантажний автомобілі у фізособи. Чи треба при цьому сплачувати внесок до ПФУ і якщо так, то в якому розмірі і кому — покупцю чи продавцю?
 • Заповнення місячного звіту до ПФУ щодо декретниці
  Працівниці у квітні 2013 р. нараховано: зарплату за два робочі дні 117,00 грн, оплата відпустки за 12 к. д. — 455,00 грн і допомога у зв'язку з вагітністю та пологами з 19.04.2013 р. — 5000,00 грн. Як відобразити такі доходи у звіті до ПФУ (додаток 4)...
 • Виправлення помилки у звіті про ЄСВ (додаток 4)
  Як виправити помилку: у серпні був прийнятий працівник, але підприємство не подало до Пенсійного фонду таблицю 5 у звіті про єдиний соціальний внесок? Чим загрожує підприємству така помилка?
 • Виплата зарплати без сплати ЄСВ
  Чи можна виплатити зарплату працівникам через касу (з грошей, що надійшли як повернення позики) і не сплачувати ЄСВ до ПФУ? I що загрожує підприємству, якщо показати у звіті до ПФУ заборгованість зі сплати ЄСВ, але відсутність заборгованості з виплати зарплати.
 • Оподаткування зарплати інваліда
  Працівника прийнято 01.12.2012 р. А 14.12.2012 р. він отримав інвалідність 2-ї групи (проте яка дозволяє йому і надалі працювати на нашому підприємстві на старій посаді). Чи є особливості оподаткування зарплати такого працівника у грудні та у подальших місяцях?

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Усі консультації по темі >>>

Отримати консультацію >>>

Останні консультації по темі:

ПОРАДИ ТА ОБГОВОРЕННЯ НА ДК-ФОРУМІ
 На початок 
0.603483