(044) 391-51-90 (91, 92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!Ближайшие семинары :
Больше семинаров ... (полный план-график)

Рейтинг@Mail.ru

 : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)

На цій сторінці зібрано усю необхідну інформацію, яка допоможе бухгалтеру та підприємцю правильно нараховувати та сплачувати єдиний соціальний внесок, дасть відповіді на окремі запитання щодо нововведень: нормативні документи, довідники, бланки та форми, консультації, коментарі та роз'яснення спеціалістів — авторів редакції «Дебет-Кредит».

 1. Останні новини>>>
 2. Форми звітності>>>
 3. Довідники>>>
 4. Документи та коментарі>>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит»>>>
 6. Запитання і відповіді>>>
 7. Консультації>>>
 8. Вебінари>>>

НОВИНИ

Всі новини по темі>>>

Останні новини по темі:

ФОРМИ ЗВІТНОСТІ

ДОВІДНИКИ

ДОКУМЕНТИ ТА КОМЕНТАРІ

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

 • Знайомимося з черговою новою формою звіту з ЄСВ
  Хоча нові правила обчислення ЄСВ почали діяти ще з 01.01.2016 р., але тепер з'явився наказ Мінфіну від 11.04.2016 р. №441 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким Порядок №435 викладено у новій редакції.
 • Новий порядок повернення переплати ЄСВ
  Наказом Мінфіну від 16.01.2016 р. №6 затверджено новий Порядок, що визначає процедури зарахування переплат або помилково сплачених сум ЄСВ у рахунок майбутніх платежів або їх повернення. З дня офіційного опублікування цього документа скасовано попередній, що був затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №450. Зважаючи на те що документ містить в основному норми технічного характеру, особливих змін у процедурах, порівняно з чинними донині, не відбулося
 • Соціальний пакет: тонкощі обліку
  Соціальний пакет від роботодавця є гарним стимулом і зазвичай істотною перевагою роботи у конкретного роботодавця. Пропонуємо проаналізувати такі складові соціального пакета, як витрати на навчання та харчування працівників.
 • Соціальний пакет- 2
  У попередньому номері «ДК» ми аналізували нюанси обліку таких складових соціального пакета, як навчання та харчування працівників. А тепер пропонуємо поговорити про добровільне медичне страхування та оренду житла
 • Соціальний пакет-3
  У попередніх номерах ми розглянули нюанси оподаткування добровільного медичного страхування, харчування, навчання й оренди житла для працівників. А тепер пропонуємо проаналізувати основні податкові наслідки компенсації працівникам транспортних витрат, оплати мобільного зв'язку та придбання абонементів до спортзалу.
 • Нараховуємо ЄСВ на рівні мінімального внеску
  Коли треба нараховувати та сплачувати ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску? Як нараховувати ЄСВ, якщо основний працівник надає ще послуги за договором ЦПХ? Як нараховувати ЄСВ при виплаті винагороди непрацівнику за договором ЦПХ? Як нарахувати ЄСВ, якщо працівник відпрацював менш ніж місяць або його заробітна плата у зв'язку з лікарняними чи відпусткою менша від мінімальної?
 • Порядок оскарження донарахувань ЄСВ
  Як відомо, ЄСВ є специфічним обов'язковим небюджетним платежем, який не входить до системи оподаткування (ч. 2 ст. 8 Закону про ЄСВ). Незважаючи на це, порядок адміністрування ЄСВ визначається Податковим кодексом (ч. 4 ст. 8 Закону про ЄСВ), а контроль за сплатою здійснюється податковими органами — Державною фіскальною службою. Проте процедура донарахування ЄСВ та застосування санкцій з ЄСВ відрізняється від аналогічних процедур за податками, дещо відрізняється й процедура оскарження. Наказом Мінфіну від 09.12.2015 р. №1124 затверджено порядок розгляду скарг
 • Зміни щодо ПДФО та ЄСВ
  Однією з найбільш реформованих із 1 січня 2016 р. сфер є сфера оподаткування ПДФО та нарахування ЄСВ у частині як доходів найманих працівників, так і підприємців та інших самозайнятих осіб. Розгляньмо зміни, внесені Законом від 24.12.2015 р. №909-VIII до механізму справляння зазначених платежів.
 • «Загальносистемники»-2016
  Для фізосіб-підприємців (далі — ФОП) на загальній системі оподаткування змін у 2016 році небагато. Але стосуються вони найосновніших моментів в їх оподаткуванні, а саме: ставки оподаткування ПДФО, ставки ЄСВ, сплати авансових внесків з ПДФО. Розгляньмо докладно кожну зміну.
 • Зміни у «спрощенців» у 2016 році
  Що змінилося для тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування у 2016 році у зв'язку з прийняттям Закону №909? Попри очікування, цих змін небагато і вони стосуються не всіх груп «спрощенців».
 • Звіт з Єдиного соцвнеску — поштою
  Чи може бути звіт з ЄСВ надісланий до податкової інспекції поштою?
 • Адмінвідповідальність у сфері ЄСВ
  ДФС у листі від 11.09.2015 р. №33814/7/99-99-17-03-01-17 (див. «ДК» №45/2015) підготувала дуже докладне роз'яснення щодо процедури притягнення до адмінвідповідальності за правопорушення у сфері сплати ЄСВ та звітування з цього внеску, передбачені ст. 165-1 КпАП. Також ДФС порушує тему відповідальності за перешкоджання її посадовим особам у здійсненні перевірок (ст. 188-23 КпАП). Саме за цими статтями податківці можуть складати протоколи про адміністративні
 • Продаж більш ніж одного будинку — госпдіяльність
  У листі ГУ ДФС у м. Києві від 27.10.2015 р. №3206/Д/26-15-17-04-14 (див. «ДК» №45/2015) приділено увагу дуже специфічній та цікавій ситуації, яка у підсумку призвела до нарахування ПДФО, ЄСВ та ПДВ з продажу квартир у багатоквартирному будинку.
 • Збільшення соцстандартів
  З 01.09.2015 р. (тобто заднім числом) в Україні підвищуються мінімальна заробітна плата і прожиткові мінімуми для всіх верств населення. Чим зумовлені такі зміни, на що вони вплинуть, а також як із цим боротися, читайте далі
 • Пільги учасникам АТО
  Чинне законодавство на сьогодні встановлює цілу низку пільг та спеціальних правил щодо учасників АТО. Розгляньмо найпоширеніші з них, на які варто звернути увагу як працівникові, так і роботодавцеві.
 • Декретні працюючій підприємниці
  Як виплачується допомога по вагітності та пологах фізособі-підприємцю (жінка) (далі — ФОП), якщо вона одночасно перебуває в трудових відносинах із підприємством-резидентом? Як така виплата розраховується, оподатковується і відображається в обліку та звітності у такого підприємства та підприємця?
 • Зміна системи оподаткування
  Якщо суб'єкт господарювання вирішив з 1 жовтня перейти на сплату єдиного податку (далі — ЄП), подбати про це слід заздалегідь. Тож з'ясуймо, який порядок переходу на спрощену систему оподаткування із загальної
 • Чи є пільги для зони АТО?
  Складні часи потребують непростих рішень. А тому там, де стає очевидним, що податки на якійсь території сплачуватися не можуть через форс-мажорні обставини, уряду доводиться ухвалювати рішення про офіційне звільнення госпсуб'єктів від їх сплати. Так було з АРК, а нині на порядку денному — виконання обов'язку зі сплати податків та подання звітності госпсуб'єктами, зареєстрованими на територіях проведення АТО
 • Коефіцієнт ЄСВ: арифметика чи підбір?
  Цікавою і досить важливою для бізнесу була новація 2015 року — запровадження понижуючого коефіцієнта ЄСВ. Він уже знайшов відображення в новій формі звіту з ЄСВ і потихеньку почав застосовуватися платниками. У цій статті поговоримо про логіку коефіцієнта ЄСВ: чому виникають проблеми з округленням та як їх вирішити?
 • Декретні працюючій підприємниці
  Як виплачується допомога по вагітності та пологах фізособі-підприємцю (жінка) (далі — ФОП), якщо вона одночасно перебуває в трудових відносинах із підприємством-резидентом? Як така виплата розраховується, оподатковується і відображається в обліку та звітності у такого підприємства та підприємця?
 • Збільшення соцстандартів
  З 01.09.2015 р. (тобто заднім числом) в Україні підвищуються мінімальна заробітна плата і прожиткові мінімуми для всіх верств населення.
 • Пільги учасникам АТО
  Чинне законодавство на сьогодні встановлює цілу низку пільг та спеціальних правил щодо учасників АТО. Розгляньмо найпоширеніші з них, на які варто звернути увагу як працівникові, так і роботодавцеві
 • Харчування працівників
  Харчування працівників на підприємстві може бути організовано як шляхом безкоштовної роздачі, так і продажу працівникам (у т. ч. шляхом вирахування вартості харчування з їхньої зарплати). Звичайно, від обраного варіанта безпосередньо залежать облік та оподаткування.
 • Неповний робочий час у 2014 р. і коефіцієнт ЄСВ у 2015 р.
  Якщо у 2014 р. працівники підприємства працювали на умовах неповного робочого часу (на 0,5 ставки), а в 2015 р. їх переводять на повний робочий час (повну ставку), внаслідок чого середня зарплата, що припадає на одного працівника, зростає, але посадовий оклад залишається незмінним, чи має підприємство право, за дотримання інших умов, застосовувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ?
 • Чи є пільги для зони АТО?
  Складні часи потребують непростих рішень. А тому там, де стає очевидним, що податки на якійсь території сплачуватися не можуть через форс-мажорні обставини, уряду доводиться ухвалювати рішення про офіційне звільнення госпсуб'єктів від їх сплати. Так було з АРК, а нині на порядку денному — виконання обов'язку зі сплати податків та подання звітності госпсуб'єктами, зареєстрованими на територіях проведення АТО
 • Зміни в порядку №1266
  Постановою від 26.06.2015 р. №439 КМУ вніс істотні зміни до порядку оплати лікарняних листків. Зміни набирають чинності з дати публікації цього документа.
 • Понижуючий коефіцієнт у звіті з ЄСВ
  З березня 2015 р. набрав чинності новий порядок застосування понижуючого коефіцієнта до ставок ЄСВ, визначених ч. 5 і абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону про ЄСВ. Як саме працює цей порядок і яких критеріїв слід дотримати для його застосування, ми вже писали. А в цій статті розглянемо, як відображати застосування коефіцієнта у звіті з ЄСВ (у додатку 4).
 • ЄСВ: мінімум чи факт?
  Запровадження нової форми звіту з ЄСВ, а також останні роз'яснення від ДФСУ знову потребують аналізу щодо нарахування та відображення у звітності мінімального страхового внеску з ЄСВ роботодавцями, відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ.
 • Зниження ставки ЄСВ: перспективи роботодавців
  Наші можновладці давно занепокоєні станом справ у сфері легалізації трудових відносин та ліквідації зарплат у конвертах. Однією з причин тіньових трудових відносин є високі ставки ЄСВ з роботодавців, але влада ще не готова знизити їх безумовно. Вона пропонує нам уже другий механізм зниження ставки ЄСВ — з різними умовами та застереженнями. Докладніше про ці умови «ДК» писав у №11/2015, а зараз спробуємо знайти вигоди для роботодавців — юридичних та фізичних осіб, які вирішать скористатися понижуючим коефіцієнтом для ставки ЄСВ з заробітної плати.
 • Критерії зменшення ставки ЄСВ
  З 01.01.2015 р. згідно з п. 3 розд. ІI Закону №77 роботодавцям дозволили застосовувати понижувальний коефіцієнт до ставок ЄСВ, за якими здійснюється його нарахування. Але, для того щоб застосовувати цей коефіцієнт у 2015 році, роботодавцям слід дотримувати певних критеріїв. Крім того, 10 березня Президент підписав Закон України від 02.03.2015 р. №219-VIII, який змінює критерії застосування коефіцієнта. Як ці критерії застосовуються з січня 2015 року і якими вони будуть після набрання чинності Законом №219, читайте далі.
 • Виправлення помилок у Звіті з ЄСВ
  У процесі формування та зберігання даних неминуче виникають помилки. Не є винятком і звітність з ЄСВ, що її подають ті страхувальники, які використовують працю найманих фізосіб.
 • Єдиний соціальний внесок
  Щодо ЄСВ законодавець має одвічну невирішену дилему: з одного боку — необхідність зменшити високі показники ставок ЄСВ, що сплачується роботодавцями, і з іншого — дефіцит бюджету Пенсійного фонду, що постійно збільшується, потребує надходжень для його наповнення. Розгляньмо, як нараховують і утримують ЄСВ роботодавці з урахуванням змін у законодавстві з 01.01.2015 р.
 • Звітність з ЄСВ і ПДФО
  За сумами нарахованого (виплаченого) доходу фізосіб подається звітність юридичної особи як страхувальника (звітність з ЄСВ) та як податкового агента (зв ітність з ПДФО). Розглянемо особливості заповнення такої звітності.

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Усі консультації по темі>>>

Отримати консультацію>>>

Останні консультації по темі:

ВЕБІНАРИ

Сторінку поновлено 10.06.2016
 На початок 
0.664581