(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график) : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Единый социальный взнос (ЕСВ)

На цій сторінці зібрано усю необхідну інформацію, яка допоможе бухгалтеру та підприємцю правильно нараховувати та сплачувати єдиний соціальний внесок, дасть відповіді на окремі запитання щодо нововведень: нормативні документи, довідники, бланки та форми, консультації, коментарі та роз'яснення спеціалістів — авторів редакції «Дебет-Кредит».

 1. Останні новини>>>
 2. Форми звітності>>>
 3. Довідники>>>
 4. Документи та коментарі>>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит»>>>
 6. Запитання і відповіді>>>
 7. Консультації>>>
 8. Вебінари>>>


НОВИНИ

Всі новини по темі>>>

Останні новини по темі:

ФОРМИ ЗВІТНОСТІ

ДОВІДНИКИ

ДОКУМЕНТИ ТА КОМЕНТАРІ

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

2017 рік

 • Доплата до МЗП і доплата ЄСВ
  Після двократного підвищення мінімальної заробітної плати (далі — МЗП) з 1 січня 2017 р. законодавець вніс багато змін до чинного законодавства, змінивши саму сутність цього поняття. У багатьох випадках, у т. ч. при застосуванні тарифної сітки, поняття МЗП, по суті, замінено поняттям прожиткового мінімуму. При адаптації підходів до оплати праці до нових вимог на підприємствах уже виникло безліч запитань щодо того, як та чи інша доплата співвідноситься з мінімальною зарплатою та з необхідністю доплати ЄСВ. Розглянемо типові запитання передплатників і надамо на них відповіді.
 • Річна звітність з ЄСВ для підприємців
  За наслідками 2016 року підприємці (незалежно від системи оподаткування) зобов'язані подати звітність з ЄСВ за себе. Розглянемо нюанси її заповнення та подання
 • ЄСВ у 2017 році: що нового?
  Розглянемо на прикладах, як сплачуватимуть ЄСВ суб'єкти господарювання в 2017 році за себе і своїх працівників
 • Зміни у сплаті ЄСВ, або «Весь бізнес — пенсіонерам!»
  Закон №1774 (колишній законопроект №5130), що набрав чинності 1 січня 2017 р., уніс зміни не лише до законодавства про працю, а й до Закону про ЄСВ. I саме ці зміни викликали великий резонанс у суспільстві. Але не всі зміни є для підприємців невигідними. У цій статті поговоримо про зміни, внесені названим Законом до порядку сплати ЄСВ.
 • ПДФО в підприємця на загальній системі
  Закони №1797 та №1774, що набрали чинності з 1 січня 2017 р., внесли істотні зміни до порядку оподаткування доходів від діяльності підприємця на загальній системі оподаткування та нарахування на них ЄСВ. Деякі з них є корисними, а деякі — не дуже.

2016 рік

 • Новорічні подарунки: облік та оподаткування
  Розглянемо особливості відображення в бухгалтерському та податковому обліках придбання й роздачі новорічних подарунків для працівників чи їх дітей
 • Бухгалтер іде в декрет
  Як оформити на роботу нового працівника на декретне місце? Який порядок дій у разі виходу у декретну відпустку головного бухгалтера? Як відобразити інформацію про декретницю та нового працівника у звіті з ЄСВ (додаток 4) та в формі №1ДФ?
 • Мінімальна зарплата 3200 грн: наслідки для бізнесу та працівників
  Розглянемо докладно, що саме зміниться для підприємців та звичайних громадян у разі прийняття законопроекту №5130
 • Придбання фірмового (корпоративного) одягу: облік та оподаткування
  Розглянемо детально, як правильно оформити та відобразити в обліку придбання підприємством — платником ПДВ (загальна система оподаткування) фірмового одягу з логотипом підприємства для усіх працівників
 • Вихід з відпустки для догляду за дитиною
  Працівниця вийшла на роботу з відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Як нараховується ЄСВ у місяці виходу з відпустки? Яким чином слід нараховувати індексацію зарплати? Якщо працівниця захворіє у місяці виходу, як нарахувати лікарняні? Чи має право вона піти у щорічну відпустку? Як відобразити в звіті з ЄСВ вихід працівниці?
 • Переведення працівників та відпустки
  Працівників звільняють шляхом переведення на інше підприємство. Як це правильно зробити? Які документи слід оформляти? Які виплати провести і як? Коли і хто нараховує та сплачує ПДФО та ЄСВ з компенсації за невикористані дні щорічної відпустки при переведенні на нове підприємство? На ці та інші запитання відповідаємо далі.
 • «Зайва» зарплата
  Поговоримо про те, як виправити помилку в обліку та звітності, якщо працівникові нараховано доходу більше, ніж належиться, і, відповідно, завищено суми ПДФО, військового збору та ЄСВ.
 • Працівник прийнятий на роботу, але не працював
  У житті трапляються випадки, коли працівника прийнято на роботу, оформлено договір, наказ, повідомлено в ДФС, але він так і не почав виконувати обов'язки. З'ясуймо, як відобразити такого працівника у зарплатній звітності (ф. №1ДФ, звіт з ЄСВ), за умови що зарплата йому не була нарахована протягом місяця.
 • Підприємець на лікарняному
  З 1 січня 2016 р. підприємці та особи, що займаються незалежною діяльністю, стали застрахованими особами з усіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Вони сплачують ЄСВ за ставкою 22%. І, певна річ, мають право на соціальне забезпечення.
 • Нарахування ЄСВ за договором ЦПХ
  На підприємстві працюють двоє працівників, які ще надають послуги для підприємства за договором ЦПХ. При цьому один із них є підприємцем на єдиному податку та надає послуги як підприємець. Як у таких випадках нараховувати ЄСВ на дохід працівників? Яким чином відобразити такі нарахування у звіті з ЄСВ?
 • Виправлення помилок у звіті з ЄСВ
  Пропонуємо розглянути на практиці, як виправляються помилки у Звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску (далі — Звіт), враховуючи нову форму звітності.
 • ЄСВ у місяці прийняття на роботу
  Чи треба нараховувати ЄСВ на зарплату працівника у місяці його прийняття на роботу на рівні мінімального страхового внеску?
 • Приймаємо на роботу працівника-інваліда
  Підприємство вирішило прийняти на роботу інваліда ІІІ групи, який отримує ще пенсію. Який графік робочого часу для нього слід встановити? Як нараховувати ЄСВ на заробітну плату працівника-інваліда? Як утримувати ПДФО та військовий збір із його заробітної плати?
 • Знайомимося з черговою новою формою звіту з ЄСВ
  Хоча нові правила обчислення ЄСВ почали діяти ще з 01.01.2016 р., але тепер з'явився наказ Мінфіну від 11.04.2016 р. №441 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким Порядок №435 викладено у новій редакції.
 • Новий порядок повернення переплати ЄСВ
  Наказом Мінфіну від 16.01.2016 р. №6 затверджено новий Порядок, що визначає процедури зарахування переплат або помилково сплачених сум ЄСВ у рахунок майбутніх платежів або їх повернення. З дня офіційного опублікування цього документа скасовано попередній, що був затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №450. Зважаючи на те що документ містить в основному норми технічного характеру, особливих змін у процедурах, порівняно з чинними донині, не відбулося
 • Соціальний пакет: тонкощі обліку
  Соціальний пакет від роботодавця є гарним стимулом і зазвичай істотною перевагою роботи у конкретного роботодавця. Пропонуємо проаналізувати такі складові соціального пакета, як витрати на навчання та харчування працівників.
 • Соціальний пакет- 2
  У попередньому номері «ДК» ми аналізували нюанси обліку таких складових соціального пакета, як навчання та харчування працівників. А тепер пропонуємо поговорити про добровільне медичне страхування та оренду житла
 • Соціальний пакет-3
  У попередніх номерах ми розглянули нюанси оподаткування добровільного медичного страхування, харчування, навчання й оренди житла для працівників. А тепер пропонуємо проаналізувати основні податкові наслідки компенсації працівникам транспортних витрат, оплати мобільного зв'язку та придбання абонементів до спортзалу.
 • Нараховуємо ЄСВ на рівні мінімального внеску
  Коли треба нараховувати та сплачувати ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску? Як нараховувати ЄСВ, якщо основний працівник надає ще послуги за договором ЦПХ? Як нараховувати ЄСВ при виплаті винагороди непрацівнику за договором ЦПХ? Як нарахувати ЄСВ, якщо працівник відпрацював менш ніж місяць або його заробітна плата у зв'язку з лікарняними чи відпусткою менша від мінімальної?
 • Порядок оскарження донарахувань ЄСВ
  Як відомо, ЄСВ є специфічним обов'язковим небюджетним платежем, який не входить до системи оподаткування (ч. 2 ст. 8 Закону про ЄСВ). Незважаючи на це, порядок адміністрування ЄСВ визначається Податковим кодексом (ч. 4 ст. 8 Закону про ЄСВ), а контроль за сплатою здійснюється податковими органами — Державною фіскальною службою. Проте процедура донарахування ЄСВ та застосування санкцій з ЄСВ відрізняється від аналогічних процедур за податками, дещо відрізняється й процедура оскарження. Наказом Мінфіну від 09.12.2015 р. №1124 затверджено порядок розгляду скарг
 • Зміни щодо ПДФО та ЄСВ
  Однією з найбільш реформованих із 1 січня 2016 р. сфер є сфера оподаткування ПДФО та нарахування ЄСВ у частині як доходів найманих працівників, так і підприємців та інших самозайнятих осіб. Розгляньмо зміни, внесені Законом від 24.12.2015 р. №909-VIII до механізму справляння зазначених платежів.
 • «Загальносистемники»-2016
  Для фізосіб-підприємців (далі — ФОП) на загальній системі оподаткування змін у 2016 році небагато. Але стосуються вони найосновніших моментів в їх оподаткуванні, а саме: ставки оподаткування ПДФО, ставки ЄСВ, сплати авансових внесків з ПДФО. Розгляньмо докладно кожну зміну.
 • Зміни у «спрощенців» у 2016 році
  Що змінилося для тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування у 2016 році у зв'язку з прийняттям Закону №909? Попри очікування, цих змін небагато і вони стосуються не всіх груп «спрощенців».

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Усі консультації по темі>>>

Отримати консультацію>>>

Останні консультації по темі:

ВЕБІНАРИ

Сторінку поновлено 07.02.2017
 На початок 
Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot
0.007885