(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график) : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Зовнішньоекономічна діяльність

Сучасні економічні зміни мають на меті поступову інтеграцію українських підприємств до системи міжнародних економічних зв'язків, з одного боку, і залучення іноземних підприємців до діяльності в Україні — з другого. Щоб не розгубитись у вирі цих змін пропонуємо Вашій увазі тематичну добірку щодо зовнішньоекономічної діяльності.

Тут можна знайти: актуальні новини, довідкову інформацію, документи та аналітичні матеріали і консультації фахівців «Дебету-Кредиту» на зазначену тему.

 1. Новини>>>
 2. Довідники>>>
 3. Документи>>>
 4. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит»>>>
 5. Запитання та відповіді>>>
 6. Консультації>>>

 

НОВИНИ

Всі новини по темі>>>

Основні новини:

 

ДОВІДНИКИ

 

ДОКУМЕНТИ

 

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

 • Списання бракованого імпортного товару
  Підприємство імпортувало запчастини. Згодом було виявлено брак деяких запчастин. Повернути постачальнику-нерезиденту цей товар можливості немає. Як його списати в обліку? Чи нараховувати ПДВ у разі списання? Як списання бракованого товару вплине на об'єкт оподаткування податком на прибуток та єдиним податком залежно від того, на якій системі перебуває підприємство-покупець?
 • Iнвалютний кредит
  Попри досить значні ризики валютних коливань, кредити від нерезидентів є чудовою можливістю підтримати бізнес та перечекати тимчасові фінансові труднощі. Проте законодавство висуває до таких операцій низку облікових обмежень та вимог.
 • Iмпорт товару: навздогін за курсами
  На дату сплати авансу за імпортний товар курс був набагато вищим, ніж на дату розмитнення. Як наслідок, митна вартість виявилась нижчою за первісну. Прийнято рішення продати товар за ціною вищою від митної, але нижчою від первісної вартості. Який облік такої операції, зокрема ПДВ?
 • Консультації та перевезення від нерезидента
  В українського покупця, який отримує послуги від нерезидентів, виникають запитання, пов'язані із зовнішньоекономічною діяльністю. Зокрема, які особливості укладення договору, чи є обмеження у сумі контракту, а також де вигідніше отримувати послуги: на території України чи на території постачальника-нерезидента? Який термін розрахунків?
 • Iмпорт послуг із просування
  Деякі підприємства на регулярній основі отримують від нерезидентів рекламні та маркетингові послуги. Як правило, такі послуги пов'язані з просуванням вітчизняних товарів або послуг на зарубіжному ринку, на території нерезидента. Крім того, такі послуги можуть поставлятися у межах одного договору. Чи є відмінність в оподаткуванні ПДВ і податком на прибуток придбання таких послуг з маркетингу та реклами? Як правильно ідентифікувати такі витрати?
 • Використання інвалюти у відрядженні за кордон
  На майже кожному підприємстві виникають ситуації, коли працівника доводиться скеровувати у відрядження за кордон. У більшості випадків це стосується підприємств, які займаються ЗЕД. При скеруванні у відрядження підприємство має видати інвалюту на витрати, пов'язані з відрядженням. I ось на цьому етапі слід чітко вказати працівнику на неможливість використання інвалюти для придбання товарів для підприємства у такому відрядженні. Але, на жаль, на практиці працівники не завжди дослухаються до таких застережень. I в результаті маємо складений авансовий звіт щодо придбаних товарів невисокої вартості за кордоном. Що з цим робити? Які штрафи очікують підприємство? Як вийти з такої ситуації?
 • Послуги від нерезидента, в т. ч. безоплатні
  Підприємство отримало послуги нерезидента, ПЗ було нараховано і віднесено до складу ПК. Постачальник пробачив борг за такими послугами. Чи залишиться в одержувача право на ПК за такими послугами?
 • «Iмпортні» витрати
  Не зайвим буде нагадати, як мають формуватися та відображатися в обліку витрати на придбання імпортних товарів.
 • Придбання та продаж валюти
  Придбання валюти — це окрема господарська операція суб'єкта ЗЕД, яка потребує певного оформлення і відповідного обліку.
 • Безоплатний імпорт
  Підприємство отримує імпортний товар на безоплатній основі в межах укладеного договору постачання. Товар використовуватимуть як демонстраційні виставкові зразки, а також безкоштовно роздаватимуть на виставці. Під час митного оформлення підприємство сплатило ПДВ виходячи з митної вартості товарів. Яка доля «імпортного» податкового кредиту за такими операціями?
 • Купівля з посередником: особливості ЗЕД
  Часто, щоб укласти угоду, зокрема з іноземними партерами, з найбільшою для себе вигодою, суб'єкти господарювання вдаються до послуг посередників. При цьому швидкість та економічна корисність укладених угод зазвичай компенсують витрати на комісійну винагороду. Розгляньмо посередницький договір комісії на придбання майна (товарів) для резидента-комітента (юрособа, платник ПДВ), якому послуги посередника-комісіонера надає нерезидент.
 • Заміна сторони в ЗЕД-договорі
  Чи можна замінити сторону в ЗЕД-договорі, що підпадає під контроль за строками здійснення розрахунків? Ситуація: відбувається заміна боржника-нерезидента іншим нерезидентом, — яким є облік у такому разі, чи виникають нюанси з валютою, які документи подати до банку?
 • Продаж ввезеного товару за різними цінами
  Підприємство імпортувало товар у лютому 2016 р. Реалізація ввезеного товару відбувається у вересні 2016 р. за різними договорами: за першим вартість одиниці товару — 1000 грн, а за другим — 600 грн. Чи треба звертати увагу на звичайну ціну товару (за ст. 39 ПКУ)? Яка база оподаткування ПДВ у продавця за такими договорами?
 • Податок за нерезидента
  ГУ ДФС у м. Києві висловилася щодо оподаткування доходу нерезидента (див. лист від 21.07.2016 р. №16488/10/26-15-12-05-11 у «ДК» №31/2016). Проаналізуймо тези податківців.
 • Комісійні резидента у ЗЕД
  Операції за договором комісії в ЗЕД (у тому числі обчислення курсових різниць) були розглянуті в «ДК» №19/2016. Яким чином обліковуються й оподатковуються ПДВ операції з надання комісійних послуг комісіонером-резидентом за договорами ЗЕД, розглянемо далі на прикладі.
 • ЗЕД-пеня не залежить від вини нерезидента
  У листі ГУ ДФС у Київській області від 02.06.2016 р. №1233/10/10-36-14-00 (див. «ДК» №25-26/2016) надано роз'яснення щодо дій платника податків — резидента, якщо нерезидент не виконує умов договірних зобов'язань та вчасно не сплачує коштів за поставлений (експортований) товар або не поставляє товар на територію України за здійсненою передоплатою. Розгляньмо запитання, які цікавили запитувачів (замовників цієї письмової індивідуальної податкової консультації).
 • Заміна сторони в ЗЕД-договорі
  Чи можна замінити сторону в ЗЕД-договорі, що підпадає під контроль за строками здійснення розрахунків? Ситуація: відбувається заміна боржника-нерезидента іншим нерезидентом, — яким є облік у такому разі, чи виникають нюанси з валютою, які документи подати до банку?
 • Бонус від нерезидента
  У договірних відносинах із нерезидентами, особливо пов'язаних із дистрибуцією товарів певного бренду, часто передбачено спосіб стимулювання продажів через спеціальні премії, бонуси, знижки (у тому числі ретро-знижки) й інші мотиваційні виплати. Розглянемо особливості обліку таких бонусів від постачальників-нерезидентів.
 • Придбання та продаж валюти
  Придбання валюти — це окрема господарська операція суб'єкта ЗЕД, яка потребує певного оформлення і відповідного облік
 • Договір комісії: комітент та покупець — іноземці
  На практиці виникають ситуації, коли договори комісії на продаж товару укладають між собою нерезидент та резидент. А продаж товару за таким договором комісії може здійснюватися за межі митної території України. Який бухгалтерський облік таких операцій та які податкові наслідки?
 • Сертифікат ТППУ — наскільки універсальний?
  Підприємство було зареєстровано в зоні проведення АТО. Перереєструвалося на території України, навіть отримало сертифікат про перенесення строків подання звітності. Але, зі зрозумілих обставин, ми не встигли вчасно відкрити рахунки й отримати валюту від контрагентів. Чи треба нам отримати ще й сертифікат про форс-мажор, адже податкова вважає, що нам загрожує нарахування пені за порушення розрахунків у ЗЕД? Чи є вже якась судова практика з цього питання?
 • Аналітика від Дт-Кт: легалізація іноземних документів
  В межах ЗЕД резиденти часто отримують від нерезидентів документи, складені за правилам міжнародного або закордонного діловодства та законодавства. Чи мають такі документи юридичну силу в Україні? Чи потрібно здійснювати їх переклад та як легалізувати? Розглянемо у статті
 • Авансовий звіт — не для переказу валюти
  Підприємство замовило послуги за кордоном, строк оплати яких минає, але банк з різних причин затримує платіж, не даючи змоги оплатити їх своєчасно. Це ставить під загрозу запланований діловий захід. Чи може підприємство оплатити такі послуги через свого представника — фізособу шляхом готівкового переказу, з подальшим проведенням цих сум через авансовий звіт?
 •  Імпорт без ввезення, експорт без вивезення
  Підприємство розглядає можливість закупити товар у постачальника-нерезидента без ввезення на митну територію України і відразу продати на експорт без перетину митної території України. Чи можна здійснити імпорт та експорт товару без перетину кордону? Який порядок оподаткування таких операцій у 2016 році?
 • Робота з нерезидентами: податкові різниці
  Для платника податку на прибуток, річний дохід якого від будь-якої діяльності за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 мільйонів гривень, а також для платника, що самостійно прийняв рішення про застосування коригувань фінансового результату до оподаткування (далі — фінансовий результат), основні труднощі при складанні декларації становлять так звані податкові різниці. Розгляньмо докладніше одну з таких різниць, установлену пп. 140.5.4 ПКУ.
 • Розрахунок ПЗ — послуги від нерезидента
  Якщо покупцем іноземних послуг є український СГ — неплатник ПДВ, у деяких випадках сплатити податок та подати Розрахунок ПЗ має саме український СГ.
 • ПДВ при імпорті послуг
  Щоб отримати послуги від нерезидента, не обов'язково виїжджати за кордон. Розгляньмо основні правила, якими слід керуватися при відображенні податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України. Зокрема, як скласти податкову накладну, адже нерезидент вам її не випише
 • Купівля з посередником: особливості ЗЕД
  Часто, щоб укласти угоду, зокрема з іноземними партерами, з найбільшою для себе вигодою, суб'єкти господарювання вдаються до послуг посередників.При цьому швидкість та економічна корисність укладених угод зазвичай компенсують витрати на комісійну винагороду.Розгляньмо посередницький договір комісії на придбання майна (товарів) для резидента-комітента (юрособа, платник ПДВ), якому послуги посередника-комісіонера надає нерезидент
 • «Імпортні» витрати
  Завершуючи рік, підбиваємо підсумки.Готуючи звітність за рік, не зайвим буде нагадати, як мали би формуватися та відображатися в обліку витрати на придбання імпортних товарів
 • Безоплатний імпорт
  Підприємство отримує імпортний товар на безоплатній основі в межах укладеного договору постачання. Товар використовуватимуть як демонстраційні виставкові зразки, а також безкоштовно роздаватимуть на виставці. Під час митного оформлення підприємство сплатило ПДВ виходячи з митної вартості товарів. Яка доля «імпортного» податкового кредиту за такими операціями?І
 • Продаж ввезеного товару за різними цінами
  Підприємство імпортувало товар у лютому 2015 р. Реалізація ввезеного товару відбувається у вересні 2015 р. за різними договорами: за першим вартість одиниці товару — 1000 грн, а за другим — 600 грн. Чи треба звертати увагу на звичайну ціну товару?
 • Платник ЄП та ЗЕД
  Укладення зовнішньоекономічних договорів — звичайна річ для платників ЄН — юридичних осіб. Але й фізособи-підприємці, які мають постійне місце проживання на території України, згідно зі ст. 5 Закону про платіжні системи, також мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність. Розгляньмо основоположні принципи ЗЕД для «єдинників».
 • Валютний контроль у «замороженому» банку
  Валютний контроль у «замороженому» банку Запровадження тимчасової адміністрації у банку означає для клієнтів ризик неможливості розпоряджатися коштами на власних рахунках.У разі валютних операцій додається ще й ризик недотримання строків розрахунків в інвалюті. З'ясуймо, як діє валютний контроль у неплатоспроможному банку.
 • Ліки та ПДВ: аналіз оподаткування
  Не є таємницею, що податки, які сплачують з реалізації ліків їх виробники, імпортери, а також роздрібні продавці, формують ціну таких ліків, а отже — лягають на плечі фізосіб, які ці ліки купують. Тому поновлення пільги з ПДВ для деяких ліків в Україні — це добра новина для кінцевих споживачів. А от те, як відіб'ється така пільга на продавцях та імпортерах, проаналізуємо в цій статті
 • Затримка вивезення
  Підприємство займається експортом товарів. Процедура митного оформлення неоплаченого товару почалася 30.06.2015 р. і до кінця місяця не була завершеною: на МД стоїть печатка «під митним контролем», але товар перетнув кордон 01.07.2015 р. Якою датою виникатимуть доходи? Який курс використовувати для ПН при експорті товару?
 • Експортні операції: валютні питання
  Про експортні операції ми вже писали неодноразово.Але життя часто підкидає різноманітні ситуації, в яких доводиться приймати нестандартні рішення.То курс національної валюти різко змінюється, то регулятори щось підрегулюють у черговий раз.
 • Імпортні операції за нестабільного курсу
  Зовнішньоекономічна діяльність з купівлі-продажу товарів, надання послуг та виконання робіт — це завжди добре для всіх сторін ЗЕД-операцій, але за умови стабільного курсу валют. Якщо ж курс національної валюти до іноземних валют є нестабільним, у ЗЕД-операціях з'являються деякі особливості
 • Валютні операції у підприємців
  Розгляньмо деякі ситуації, пов'язані з валютними операціями у підприємців на ЄП та загальній системі оподаткування
 • Маркетинг VS реклама в ЗЕД
  Поняття «послуги реклами» та «послуги маркетингу» часто плутають, адже такого роду послуги нерідко супроводжують одні одних та мають схожу мету. Якщо розглядати такі послуги в межах митної території України — облік з метою оподаткування ПДВ таких операцій є ідентичним. Інше питання — зовнішньоекономічна діяльність (далі — ЗЕД)
 • Ціна в євро, оплата в доларах
  Враховуючи нестабільну ситуацію на валютному ринку, на практиці сторони ЗЕД-договору іноді змінюють валюту розрахунків.Проаналізуймо, які це спричинює наслідки в обліку суб'єкта господарювання-резидента
 • Валютні обмеження в дії
  Постановою №124 (див.«ДК» №16/2015 ) з 24.02.2015 р.безстроково було запроваджено низку нових валютних обмежень для бізнесу та фізичних осіб
 • Відкриття підрозділу за кордоном
  Чим більша частка експорту підприємства до певної країни, тим частіше воно замислюється про вигідність відкриття у такій країні підрозділу, який би вирішував організаційні питання щодо постачання таких товарів/послуг, просування їх на новому ринку, а може, навіть і займався виробництвом таких товарів (наданням послуг). Як резиденту відкрити такий підрозділ за кордоном і які особливості він спричинить у бухгалтерському та податковому обліку підприємства-резидента, читайте далі.
 • Імпорт послуг
  Діяльність з надання послуг іноземними контрагентами українським підприємствам є одним із видів зовнішньоекономічної діяльності (далі — ЗЕД). До таких послуг належать: виробничі, транспортно-експедиційні, страхові, консультаційні, маркетингові, експортні, управлінські, облікові, аудиторські, юридичні та інші, не заборонені законами України

 

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Всі консультації по темі>>>

Останні консультації по темі:

17.10.2016 р.
 На початок 
0.0076210000000001