(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график) : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Перевірки - 2017

Кожне підприємство у своїй діяльності рано чи пізно стикається з перевіркою контролюючих органів. Для того, щоб не розгубитись і бути готовими до візиту перевіряльників, ми пропонуємо вам ознайомитись з інформацією на цій сторінці.

Тут можна знайти: найактуальніші новини, довідкову інформацію, документи, а також аналітичні матеріали та консультації фахівців «Дебету-Кредиту» на зазначену тему.

 1. Новини>>>
 2. Довідники>>>
 3. Документи>>>
 4. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит»>>>
 5. Запитання та відповіді>>>
 6. Консультації>>>


НОВИНИ

Всі новини по темі>>>

Основні новини:

ДОВІДНИКИ

ДОКУМЕНТИ

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

2017 р.

 • Перевірки і штрафи у сфері праці
  Останнім часом ми неодноразово писали про законодавчі зміни з 2017 р. щодо відповідальності за порушення законодавства про працю. У цій статті поговоримо про перевірки Держпраці, мораторій на які не діє.
 • Камеральні перевірки у перехідний період
  Підприємство отримало акт камеральної перевірки декларації з ПДВ за жовтень 2016 року (щодо порушення строків реєстрації ПН та завищення податкового кредиту). Акт датований 26 грудня, наступного дня було надане заперечення. Доки заперечення розглядалося, у січні 2017 року вже було прийнято саме рішення. Хто має право складати такі рішення — заступник ОДПI чи вже ДФСУ? Кому оскаржувати?
 • Планові перевірки ФОП у 2017 році
  Фізособа-підприємець на загальній формі оподаткування отримала повідомлення на перевірку від ГУ ДФС області з 20 лютого 2017 р. Наказ підписано начальником ГУ ДФС, а виконання наказу покладено на його заступника. У наказі сказано, що перевірка призначена згідно з планом-графіком на перший квартал 2017 року. Остання перевірка була в 2015 році за 2014 рік. Як визначити статус перевіряльників — хто має підписати направлення? Немає уніфікованого акта про результати перевірки. Графіка перевірок ГУ ДФС на сайті також немає — ні на перший квартал, ні на перше півріччя 2017 року. Чи правомірна перевірка та чи можна не допускати до неї?
 • Самоконтроль звітності — 10 кроків до річного балансу
  Щоб фінансова звітність виконувала своє основне завдання — надавати користувачам для прийняття рішень необхідну інформацію про діяльність підприємства, — перед її поданням треба вжити низку заходів щодо самоконтролю та самоперевірки її показників. Особливо це стосується випадків, коли підприємство при її заповненні користується допомогою бухгалтерських програм, які автоматизують облік та звітність. У цій статті розглянемо, що насамперед слід перевірити у фінансовій звітності.
 • Обмін інформацією між ПФ, ДФС і Держпраці
  Розміщений на сайті «ДК» проект порядку обміну інформацією між ДФСУ, ПФУ та Держпраці спричинив серед читачів бурхливе обговорення. У цій статті спробуємо проаналізувати тенденції відповідного законодавства та поговорити про ризикові фактори, що, на думку авторів проекту, можуть свідчити про наявність порушень законодавства про працю. Цілком імовірно, що наявність таких факторів зможе наблизити перевірку Держпраці
 • Зміни в ПКУ щодо давності, штрафів, пені
  Продовжуючи інформувати читачів про зміни в податковому законодавстві, які відбулися з 1 січня 2017 р., сьогодні розглянемо зміни, внесені Законом від 21.12.2016 р. №1797-VIII, щодо строків давності, штрафів та пені згідно з Податковим кодексом
 • Перевірки бізнесу та мораторій у 2017 році: аналізуємо закони
  Формально мораторій продовжено. Але, по суті, перелік органів, на які мораторій не поширюється, настільки значний, що нівелює всю необхідність його існування. Зазнав значних змін і Закон про держнагляд. Розглянемо основні зміни
 • Податкові перевірки по-новому: як це буде у 2017 році?
  Проаналізуємо, як у нових умовах ДФС має право проводити планові та позапланові перевірки
 • Заперечення на акт — додаткова перевірка
  На сторінках «ДК» уже багато написано про зміни, внесені до ПКУ в грудні 2016 року. Але питання щодо підписання актів перевірок та складання заперечень із поданням додаткових документів ми вирішили обговорити окремо через дещо змінену та уточнену процедуру їх подання. Розгляньмо такі зміни докладніше.
 • Нове у перевірках з питань праці
  Однією з обговорюваних на інтернет-форумі «Дебету-Кредиту» тем є зміни у перевірках додержання трудового законодавства та підвищений штраф у 320 тис. грн за недопуск до таких перевірок. Розглянемо питання перевірок законодавства про працю з урахуванням змін, унесених з 1 січня 2017 р., та поговоримо резонансний проект постанови Кабміну щодо таких перевірок, розміщений на сайті Держпраці.
 • Перевірки ДФС у нових умовах
  У статті «Мораторій та уніфіковані перевірки у 2017 році» («ДК» №1-2/2017) ми писали, що зміни, внесені до Закону про держнагляд, поширили його дію на перевірки фіскальних органів. Тож проаналізуємо, як у нових умовах ДФС має проводити планові та позапланові перевірки.
 • Уніфіковані перевірки та мораторій у 2017 році
  Формально мораторій продовжено. Але, по суті, перелік органів, на які мораторій не поширюється, настільки значний, що нівелює всю необхідність його існування. Зазнав значних змін і Закон про держнагляд. Головна суть змін — це спроба законодавців уніфікувати порядок проведення перевірок органами ДФС та іншими державними органами, а також оформлення й оприлюднення їх результатів. Окреслимо основні зміни.

2016 р.

 • Міліція (поліція) — без повноважень
  Нагадаємо, що Закон про міліцію втратив чинність 07.11.2015 р. згідно із Законом про поліцію. Водночас СГД і далі отримують запити від правоохоронних органів на надання документів та проведення перевірок фінансово-господарської діяльності СГ. Утім, Мін'юст та Нацполіція все-таки обмежують права оперативних підрозділів нормами КПКУ.
 • Деталізовано порядок перевірок митницею
  Методрекомендаціями №856 (див. «ДК» №47/2016) ретельно деталізовано порядок проведення перевірок митницею з чітко окресленим порядком дій. До речі, у більшості випадків вони посилаються на подібні Методрекомендації №22 для податківців, зокрема щодо встановлення місцезнаходження платників податків.
 • Місце перевірки змінити не можна
  Підприємство отримало акт перевірки, де зазначено, що оскільки перевіряльники не знайшли підприємство за зазначеною в ЄДР адресою, позапланова виїзна перевірка була проведена у приміщенні податкового органу на підставі документів, поданих у відповідь на запит. Чи правомірні дії податкових органів щодо проведення перевірки не за місцем розташування підприємства? Чи можна оскаржити наказ на таку перевірку, якщо його не була вручено керівникові підприємства, але перевірку було фактично проведено?
 • Обшуки по-новому: проект змін до Кримінального процесуального кодексу
  Законодавці вважають, що зараз обшуки використовуються як засіб тиску та спричиняють зайві втрати часу, коштів та здоров'я тим, хто їх переживає. Що саме пропонується зробити, аби обшуки стали «комфортнішими»? Розглянемо законопроект детальніше
 • ВАСУ: одна відмова у відповіді на запит податківців — лише одна перевірка
  Іноді якщо податківці бажають донарахувати суму податку та штрафні санкції, вони вдаються до повторних перевірок певного звітного періоду. Але для цього потрібно вагомі підстави. Про те, як ДПІ спробувала використати одну відмову надати відповідь на запит як привід для двох перевірок, а ВАСУ із цим не погодився, читайте далі
 • Перевірка ДЦЗ за давні періоди
  Підприємство отримало повідомлення центру зайнятості про планову перевірку за другу половину 2010 року. Підприємство не виплачувало з/п за цей період. Чи має право служба зайнятості проводити перевірки в період дії мораторію?
 • Первинка після 1095 днів
  Підпункт 20.1.6 ПКУ уповноважує податківців запитувати і вивчати під час перевірок первинні документи. А що як документи вже старші за 1095 днів?
 • Iнвентаризація-2016
  Наближається кінець року, а з ним і підбиття підсумків року та складання річної фінансової звітності, перед підготовкою якої слід провести інвентаризацію та відобразити її результати в обліку. Коротко нагадаємо, що треба тримати в полі зору бухгалтерам протягом усього інвентаризаційного процесу.
 • Суду — так, фіскалам — ні
  «Чи можна подати в суд документи, які не надані перевіряльникам?» — таке запитання часто виникає у наших передплатників, адже податкові органи і далі приходять на перевірки з конкретною метою та часто не бажають бачити документів, які надаються платником податків. Багато керівників, вивчаючи акт перевірки, де вказано на відсутність документів, відразу звертаються до суду, посилаючись на принцип «esse debet judex in propria causa» («ніхто не може бути суддею у своїй власній справі», лат.). Розгляньмо випадки надання документів суду «в обхід» фіскальних органів.
 • Нереальність госпоперацій очима податківців
  Податківці в листі від 16.05.2016 р. №16872/7/99-99-14-02-02-17 подали власні орієнтири щодо комплексного відпрацювання податкових ризиків з ПДВ у частині нереальних господарських операцій. Розгляньмо, як податківці будуть напрацьовувати доказову базу в цих питаннях.
 • Документи перевірені, але ще потрібні
  Якщо на підприємстві пройшла планова перевірка ДПI за 3 роки, то чи може підприємство здати документи, охоплені перевіркою, до архіву?
 • Вилучена «первинка» — звітність за копіями
  Податкова міліція вилучила в нас оригінали документів за рішенням суду. Унаслідок цього вийшло так, що на момент складення звітності ми справді не мали оригіналів документів (вилучено до травня 2014 року на початку червня 2014-го). Під час перевірки ми надали копії та протокол про вилучення. Податкова каже, що не може прийняти такий протокол про вилучення, адже ми складали декларацію з ПДВ не на підставі оригіналів документів. Чи податкова має рацію?
 • Ліквідація СПД-ФО та сплата податків
  Чи правомірним є накладення ДПІ штрафу на фізособу за податками та РРО (яке мало місце під час заняття підприємницькою діяльністю), якщо на момент прийняття рішення про накладення штрафу така особа вже припинила підприємницьку діяльність? Чи поширюється мораторій на такі перевірки у 2016 році?
 • 1095 днів на камеральну перевірку
  У 2010 — 2011 роках, вивчаючи ПКУ, платники податків звернули увагу на одну особливість: ним досить чітко встановлено порядок та строки проведення перевірок, окрім камеральної. Утім, податківці намагалися заповнити прогалину внутрішніми наказами — та самі ж їх і порушували. Численні скарги до суду принесли не дуже гарні новини.
 • Чого чекати від податківців у ІІІ кварталі
  ДФСУ щокварталу видає наказ, де дає «рознарядку» територіальним податківцям, якого курсу триматися під час перевірок у цьому кварталі і яких орієнтирів дотримуватися. На ІІІ квартал 2016 року ДФСУ видала наказ від 12.07.2016 р. №620 «Контрольно-перевірочна робота у ІІІ кварталі 2016 року» (див. «ДК» №36/2016). Розгляньмо, чого слід чекати від податківців.
 • Приготуйте документи, громадяни «єдинники»!
  ДФС не раз зверталася до питання наявності первинних документів на товари у підприємців — платників ЄП (особливо під час перевірок). Наразі опубліковано лист ДФСУ від 17.05.2016 р. №10714/6/99-99-13-04-02-15 (див. «ДК» №34-35/2016). У ньому податківці звернули увагу, що потрібно мати не тільки підтвердні первинні документи щодо доходів від госпдіяльності, а ще й документи, які свідчать про отримання інших видів доходів.
 • Наступ на держпідприємства
  Держпідприємства масово отримують від податківців «листи щастя», в яких міститься вимога доплатити держдивіденди з частини чистого прибутку, причому не з пропорційної частки держави у статутному капіталі таких підприємств, а з повної суми чистого прибутку. Та ще й пеню нараховують до сплати. Безглуздо, проте факт є фактом.
 • Застосування штрафів за затримку сплати ПЗ
  Платник податків подав податкову звітність, проте своєчасно не сплатив узгоджені ПЗ. Виникає запитання: сплачувати штраф 10% або 20% за ст. 126 ПКУ самостійно чи очікувати рішення фіскального органу? Відповідь на це ДФСУ надає у листі від 11.07.2016 р. №23310/7/99-99-12-02-01-17 (див. «ДК» №32/2016). Утім, вона порушує ще низку питань.
 • Повторність у податкових штрафах
  Бухгалтерам і підприємцям відомо, що за повторне вчинення податкових правопорушень застосовуються суворіші санкції. Водночас законодавство містить різний порядок встановлення такої повторності. У якихось випадках досить простої повторності, в інших — йдеться про повторність після накладення штрафу. Має значення і строк, протягом якого визнається повторність. Розглянемо ці питання, навівши аналіз судової практики та підходи, що допоможуть підприємству та його посадовим особам захистити свої інтереси у спорах із податковими органами щодо повторності вчинених правопорушень.
 • Виправлення старих помилок
  Виправити свої помилки можна в будь-який момент. Навіть якщо вже отримано повідомлення про планову перевірку, допоки перевірка не розпочата, бухгалтер сміливо може виправляти свої помилки. Пропонуємо проаналізувати механізм виправлення старих помилок з податку на прибуток, допущених у 2014 — 2015 роках, які вплинули на податкові різниці.
 • Контроль за перевищенням доходу платника ЄП
  Законом №569 Кабміну було доручено розробити порядок здійснення податківцями контролю за досягненням обсягу доходу платниками ЄП 2-ї і 3-ї груп (фізособи). Кабмін майже з річною затримкою впорався із завданням та постановою від 13.07.2016 р. №439 затвердив такий Порядок. Та от наскільки він якісний?
 • Повернення підзвіту без авансового звіту
  Працівник повернув до каси всю суму невикористаних коштів, що були видані йому під звіт, наступного дня після їх одержання у зв'язку з невиконанням доручення з купівлі ТМЦ. Авансовий звіт не склали. Чи вважається порушенням відсутність авансового звіту у такому разі і чи можуть перевіряючі накласти штраф 25% від цієї суми?
 • Скарга на ПН та РК
  За загальним правилом, право на ПК має бути підтверджене правильно оформленою і зареєстрованою в ЄРПН податковою накладною. Проте в деяких випадках покупцям не залишається нічого іншого, як тільки поскаржитися податківцям на свого контрагента через нереєстрацію або неправильно оформлену ПН.
 • Підпис на акті без заперечень — згода?
  Акт перевірки за правилами ПКУ має бути підписаний керівником або уповноваженим представником. При цьому відсутність самого підпису на акті перевірки не має нічого спільного зі згодою чи незгодою керівника з висновками перевіряльників, викладеними у ньому. Таку незгоду платник податків висловлює шляхом подання заперечень до акта. Але складення та подання заперечень — це право, а не обов'язок. Розгляньмо, чи має це наслідки для платників податків та як до цього ставляться суди
 • Не кожне ноу-хау — комерційна таємниця
  ТОВ завдяки ноу-хау поліпшило виробниче обладнання та здало його в оренду з обов'язком його технічного обслуговування. Перевіряльники орендаря вимагають калькуляцію орендної плати та технічну документацію, про що ми отримали запит від нашого орендаря з посиланням на відповідний запит ДПІ під час комплексної перевірки. 1) Чи зобов'язана ЮО надавати перевіряльникам із податкової калькуляцію орендної плати на обладнання, якщо плата є договірною? 2) Чи зобов'язана ЮО надавати технічну документацію орендарям обладнання, якщо вона є комерційною таємницею?
 • Як використати накопичений «мінус» з ПДВ
  За підсумками податкової перевірки підприємство має сплатити до бюджету ПДВ у сумі 20 тис. грн. Чи можемо ми спрямувати суму накопиченого від'ємного значення ПДВ (у сумі 300 тис. грн) у рахунок погашення податкового боргу? Чи може підприємство скористатися коштами з електронного рахунку на погашення суми ПДВ за актом перевірки?
 • Перевірки у межах ТЦУ
  Мінфін наказом від 10.03.2016 р. №344 затвердив Порядок проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій. Поговоримо про ключові характеристики таких перевірок.
 • Повторність перевірки ПДФО
  Під час позапланової виїзної перевірки підприємця податкова нічого не зазначила щодо працівників. Натомість в акті визначила, що порушень стосовно ПДФО не виявлено. Проте через деякий час податківці прийшли на фактичну перевірку через неоформлених працівників. Адже під час попередньої перевірки податковий інспектор виявив кілька неоформлених працівників, які не змогли надати трудові договори. Чи можна не допустити до перевірки? Чим ця перевірка загрожує підприємцю?
 • Мораторій на перевірки — суди проти!
  Напевне, цієї статті не було б, якби на очі автору не потрапив один лист. Найдивніше, що його автором є Мін'юст. І в ньому він висловлюється проти мораторію, посилаючись на позицію судів першої інстанції. І що ще дивніше — серед двох законів, якими запроваджується мораторій, Мін'юст, як і адміністративні суди, визнаючи права контролюючих органів на перевірки, керуються лише одним із них. Детальніше — далі у статті.
 • Необґрунтовано завищили податкові зобов'язання
  При формуванні податкової звітності платники податків не застраховані від помилок, пов'язаних із так званим людським чинником. Бухгалтер може випадково переплутати цифри місцями або дописати зайвий нуль. Такі неточності, на жаль, трапляються у практиці і можуть призводити не тільки до заниження, а й до необґрунтованого завищення податкових зобов'язань.
 • Порядок накладення штрафів у сфері праці
  Близько року тому на сторінках «Дебету-Кредиту» ми детально розглядали зміни до трудового законодавства щодо запровадження неабияких штрафів за порушення законодавства про працю. Тепер маємо порядок їх застосування. З урахуванням змін, унесених постановою КМУ від 3 лютого 2016 р. №55 (набрала чинності з 10.02.2016 р.), ці штрафи застосовуватимуться за процедурою, визначеною Порядком №509. Розгляньмо особливості застосування відповідних штрафів.
 • Дія штрафів за статтею 120-1 ПКУ
  Наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. №1204 (далі — Наказ №1204) передбачено окрему форму ППР для несвоєчасної реєстрації ПН та РК в ЄРПН — за формою «Н».
 • Скасування штрафів — міф та реальність!
  Нагадаємо, що, озброївшись результатами податкового компромісу, законотворці пішли далі. Уже з 01.09.2015 р. запрацювала норма, якою платникам податків, які сплатили нараховані за результатами перевірки податкові зобов'язання, скасовували штрафні санкції. Так, справді, йдеться про положення п. 35 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ. Як скористатися цією нормою?
 • Новий порядок надсилання ППР
  Мінфін прийняв новий Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, який: 1) відтепер поширюється на фіскальні органи (податкову та митницю); 2) визначив нову форму ППР та поєднав порядок їх надіслання (вручення) платникам податків для податкової та митниці
 • Порядок оскарження донарахувань ЄСВ
  Як відомо, ЄСВ є специфічним обов'язковим небюджетним платежем, який не входить до системи оподаткування (ч. 2 ст. 8 Закону про ЄСВ). Незважаючи на це, порядок адміністрування ЄСВ визначається Податковим кодексом (ч. 4 ст. 8 Закону про ЄСВ), а контроль за сплатою здійснюється податковими органами — Державною фіскальною службою. Проте процедура донарахування ЄСВ та застосування санкцій з ЄСВ відрізняється від аналогічних процедур за податками, дещо відрізняється й процедура оскарження.
 • Камеральна перевірка додатка Д4
  Запитання щодо коректного заповнення додатка Д4 до декларації з ПДВ, мабуть, найчастіше лунає на «гарячій лінії», форумі та лінії консалтингу «ДК». У листі від 30.11.2015 р. №44142/7/99-99-15-01-04-17 податківці пояснили, як проводиться камеральна перевірка Д4. Знати це надзвичайно важливо, щоб мати можливість вже на етапі заповнення Д4 перевірити всі необхідні ув'язки між відповідними графами.
 • Зміни у ПКУ щодо перевірок
  Законом №909 внесено зміни до підстав позапланових документальних перевірок, передбачених ст. 78 ПКУ, та деякі інші зміни щодо призначення і проведення перевірок та реалізації їх результатів. Переважно це редакційні зміни, однак з'явилася і нова підстава для позапланової перевірки за скаргою щодо акцизної накладної. Розгляньмо внесені до ПКУ зміни у частині перевірок
 • Скарги на рішення і на дії — окремо
  Наказом Мінфіну вкотре переписано Порядок подання скарг на рішення органів ДФС, який набрав чинності з 12.01.2016 р. Втім, реальних змін він не зазнав, за винятком окремих моментів.
 • «Податкова» інвентаризація
  Норми пп.20.1.9 ПКУ дають право податківцям вимагати під час перевірок проведення різних видів інвентаризації.До чого слід бути готовим платнику податків, в чому полягають основні нюанси та ризики для підприємства за підсумками таких інвентаризацій?
 • Перевірки за скаргою фізособи
  ФО подала скаргу до податкової на наше підприємство (торгуємо сільгосппродукцією). Ми отримали запит із вимогою надати документи для зустрічної перевірки (посилання на пункти 73.3, 73.5, пп. 78.1.13 ПКУ). Чи допускати до перевірки, якщо ми документів не надали, а податкова прийшла на виїзну позапланову з підстав, зазначених у пп. 78.1.13 ПКУ?
 • Про невиїзну перевірку мають повідомити завчасу
  Верховний суд став на бік платників податків у питанні попереднього повідомлення про невиїзну перевірку.Як відомо, ПКУ та практика перевірок передбачають класифікацію документальних перевірок на планові й позапланові, а також на виїзні та невиїзні.Найменш захищеним у правовому сенсі платник податків є при невиїзній позаплановій перевірці, адже йому досить складно на практиці обстоювати свої права, передбачені ст.17 ПКУ
 • Умовні поставки
  Умовні поставки завжди були каменем спотикання під час податкових перевірок: бухгалтери не завжди чітко розуміють суть таких компенсаційних механізмів, а податківці ними марять у кожній другій операції.З 1 липня 2015 р.завдяки змінам до статті 198 ПКУ , яка зробила з податкового кредиту не право, а вже обов'язок платника ПДВ, центр уваги і бухгалтерів, і податківців знову змістився до операцій умовних поставок..
 • БВ ПДВ: тепер без перевірок
  З 1 липня запрацювала норма п.37 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ 1 , яка регламентує непроведення податковим органом документальних позапланових виїзних перевірок щодо бюджетного відшкодування
 • Скарга щодо ПН з ПДВ і нові штрафи
  Законом №909 внесено зміни та доповнення до ПКУ, якими змінено підстави подання скарги на постачальника або покупця щодо податкової накладної (далі — ПН) або розрахунку коригування (далі — РК). Кодекс доповнено штрафом за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних у відповідному реєстрі, а також запроваджено новий штраф — за помилки в ПН
 • Перевірки автоматичного бюджетного відшкодування
  У листі від 07.07.2015 р.№24403/7/99-99-15-01-01-17 (див.«ДК» № 33-34/2015 ) головний податковий орган роз'яснює, яким чином здійснюються перевірки автоматичного бюджетного відшкодування.
 • Запит має бути чітким та зрозумілим
  Запити, що їх отримують платники податків, викликають чимало запитань, особливо коли текст запиту говорить про вимогу надати документи і при цьому не пояснює причин такої вимоги. Фіскали посилаються на отримання податкової інформації, проте чи може вона бути такою підставою? Чи треба конкретизувати підстави для надсилання запиту? ДФСУ спробувала відповісти на ці запитання у листі від 11.11.2015 р. №24065/6/99-99-22-04-02-15
 • Повторні перевірки — підстави витлумачив суд
  Після планової перевірки податкова надіслала запит про надання документів щодо кількох контрагентів.Ми не відреагували на запит, адже ці юрособи за періодом діяльності потрапили до періоду планової перевірки.І хоча ці контрагенти до акта не потрапили, ми все-таки не допустили до перевірки з підстав пп.78.1.1 ПКУ
 • Як підтвердити скасування ППР
  Після перевірки ми оскаржили податкове повідомлення-рішення спочатку до обласної, а відтак — до центральної ДФС.Коли отримали рішення, воно було прострочене на два дні.Через надання фіскальним органом відповіді з простроченням строків скарга вважається задоволеною.Проте жодних повідомлень щодо скасування оскаржуваного рішення фіскальний орган нам не надав.Чи треба якимось чином вимагати підтвердження про скасування рішення ДПІ?
 • Перевірки перевіреного періоду
  На підприємстві провели планову документальну податкову перевірку, за наслідками якої складено акт, донараховано штраф, проведено процедури судового оскарження, що завершилися на користь платника.Сьогодні та сама ДПІ вимагає копії документів (надання пояснень та документальних підтверджень щодо відносин із контрагентом) за перевірений період.Чи мусить підприємство надавати такі документи?
 • Квартира — юрадреса: перевірка місцезнаходження
  Юридична адреса товариства визначена за місцем проживання одного з учасників, кореспонденція отримується вчасно, жоден із листів державних органів не залишається без реагування.Телефонує представник податкової міліції, який каже, що повинен прийти і перевірити місцезнаходження підприємства.Чи правомірні його вимоги та чи слід допускати його в квартиру?Чинне законодавство не передбачає перевірки юрадреси (адреси, зазначеної при держреєстрації підприємства) під час реєстрації юрособи.
 • Надання копій документів податківцям
  Випадки щодо надання копій первинних та інших документів господарської діяльності податківцям, можна розподілити на два види: 1) на запит, надісланий у встановлених законом випадках; 2) під час перевірки.Надання та ненадання копій документів у цих випадках тягне за собою різні юридичні наслідки.Перший випадок — це запит податкового органу про надання пояснень та документальних підтверджень у випадках, передбачених пп.78.1.1
 • Повторні перевірки — як скористатися забороною
  Останнім часом чи не кожна друга позапланова перевірка починається з отримання запиту про надання інформації та її документального підтвердження.Але з внесенням до ПКУ змін, які заборонили повторні перевірки, ситуація з такого роду запитами мала би змінитися.Зазначимо, що судова практика і до цих змін не підтримувала повторних податкових перевірок.З'ясуймо, як правильно реагувати на запити, що стосуються вже проведених перевірок.Платники податків і досі отримують запити про надання інформації та її документального підтвердження, хоча й не так інтенсивно, як раніше
 • Документи перевірені, але ще потрібні
  Якщо на підприємстві пройшла планова перевірка ДПІ за 3 роки, то чи може підприємство здати документи, охоплені перевіркою, до архіву?Забезпечення збереження документів, пов'язаних із виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених ПКУ, — один з основних обов'язків платника податків, визначений у пп.16.1.12 ПКУ
 • Фонд соцстраху — контролюючий орган?
  Ще з часу прийняття Закону №877, що мав на меті запровадження єдиних законодавчих процедур у діяльності контролюючих органів і повинен був стати своєрідною «конституцією державного контролю», час від часу контролюючі органи намагалися своїми листами вивести себе з-під дії цього закону та/або з-під дії законів, що запроваджують різного роду мораторії на контрольні заходи.Маємо лист ФСС з ТВП і відповідний лист Мінсоцполітики, які викликають у пам'яті відому фразу: «тут читаємо, а тут не читаємо».ФСС з ТВП у листі від 09.04.2015 р.№2.4-17-705
 • Принцип обачності вибору контрагента
  Під час перевірок питанню вибору надійного контрагента приділяється надто багато уваги.Причому якщо сам акт перевірки не містить посилань на правила належної обачності платника при виборі контрагента, то у разі адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення відповідний текст обов'язково зазначається у рішенні про результати розгляду первинної та повторної скарг.
 • Запит ДПІ щодо перевіреного періоду
  Податковий орган надіслав запит на надання інформації щодо відносин із контрагентом за період, частина якого вже була охоплена плановою перевіркою і порушень не було виявлено.Є обґрунтована підозра, що планується зняття податкового кредиту за ланцюгом постачання за товарами, які були використані в господарській діяльності.Чи правомірні дії податкової і чи може вона призначити в такому разі позапланову перевірку?
 • Зміни до ПКУ — яких перевірок очікувати?
  Перші важливі «перевіркові» зміни 1 , про які слід згадати, — це обмеження у проведенні позапланових перевірок, зміни у підставах для складення запитів, збільшення підстав для перевірок трансфертного ціноутворення та розширення повноважень фіскалів на перевірку бухобліку
 • Спроби зменшити тиск на бізнес
  17 липня 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» 1 .Як випливає з назви, мета є досить благородною.Проаналізуймо основні нововведення у питанні ППР
 • Хто наступний?
  На 2015 — 2016 роки запроваджено мораторій на перевірки бізнесу. Але ж бюджет наповнювати треба. А головними «наповнювачами», певна річ, були і залишаються податкові органи. Наразі маємо затверджений наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. №524 та погоджений із ДФСУ та регуляторною службою порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.
 • Суди не призначають перевірок
  Чи може податковий орган просити призначити позапланову виїзну перевірку з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за певний період та які підстави для цього можуть бути?Чи може суд задовольнити позов ДПІ?
 • Акти документальних перевірок уніфіковано
  Порядок оформлення документальних перевірок знову оновлено. Цього разу для всіх фіскальних органів (митниці та ДПІ) розроблено єдиний порядок складення актів (довідок) та єдині вимоги до їх оформлення
 • Старі/нові зустрічні звіряння
  Фіскальна служба продовжує оновлювати свої внутрішні документи — настала черга порядку проведення зустрічних звірянь та обміну податковою інформацією. Особливу увагу слід звернути на те, що цей документ не зареєстрований у Мін'юсті, а отже, його дія поширюється лише на працівників ДФС. Але виконання запитів щодо проведення зустрічних звірянь стосується платників податків, для яких інформація про складення запиту, довідок за результатами зустрічних звірянь та актів про неможливість їх проведення ніколи не буде зайвою.
 • Адмінвідповідальність у сфері ЄСВ
  ДФС у листі від 11.09.2015 р.№33814/7/99-99-17-03-01-17 (див.«ДК» № 45/2015 ) підготувала дуже докладне роз'яснення щодо процедури притягнення до адмінвідповідальності за правопорушення у сфері сплати ЄСВ та звітування з цього внеску,
 • Вилучена «первинка» — звітність за копіями
  Податкова міліція вилучила в нас оригінали документів за рішенням суду.Унаслідок цього вийшло так, що на момент складення звітності ми справді не мали оригіналів документів (вилучено до травня 2014 року на початку червня 2014-го).Під час перевірки ми надали копії та протокол про вилучення.Податкова каже, що не може прийняти такий протокол про вилучення, адже ми складали декларацію з ПДВ не на підставі оригіналів документів.Чи податкова має рацію?
 • СГД хоче виїзну перевірку. Чи є право вибору?
  Чи є право вибору?Закон №655 дозволив за письмовим зверненням платника податку змінювати невиїзну перевірку на виїзну.Які дії мають бути вчинені платником податків та ДПІ?

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

 • Перевірки Держпродспоживслужби
  Держпродспоживслужба приходить на перевірку (з попереднім повідомленням) до підприємця-«єдинника» II групи, що займається роздрібною торгівлею непродовольчими товарами. Які конкретні вимоги для підприємців щодо дотримання законодавства про захист прав споживачів та щодо правил торгівлі? Що може перевіряти Держпродспоживслужба? Як підготуватися до перевірки?
 • Протоколи про адмінпорушення можуть стати підставою для фактичної перевірки
  Досить часто торговельні об'єкти наших магазинів перевіряє поліція щодо дотримання правил торгівлі алкоголем і тютюном. Досить часто виявляє порушення і складає на продавців адмінпротоколи за ч. 2 ст. 156 КпАП. Адмінкомісії виносять постанови, і продавців штрафують. Чи можуть ці протоколи і постанови на продавців мати негативні наслідки для підприємства, на яке видано ліцензію, наприклад накладення штрафів податківцями за переданою податковою міліцією інформацією?
 • Фіскали мають право проводити позапланові перевірки вже під час процедури ліквідації ЮО
  Ми розпочали процедуру ліквідації підприємства за рішенням власників. Пройшли податкову перевірку, сплатили всі нараховані ПЗ та штрафи (оскільки сама процедура триває досить довго). Вже коли все майно було реалізовано, виплачено всі борги відповідно до вимог кредиторів, зарплату тощо, ми отримали від податкового органу акт невиїзної позапланової перевірки. Тепер очікуємо ППР. Що робити в цій ситуації, адже процедура ліквідації практично закінчилася? Чи мають право податкові органи проводити перевірки під час ліквідаційної процедури?
 • Санкція за підроблені акцизні марки застосовується і до особи, яка зберігає алкоголь
  Працівники податкової міліції під час перевірки складу, де зберігався алкоголь, вилучили кілька пляшок різного виду алкоголю, які візуально (як пояснили податківці) мають підроблені акцизні марки, що підтверджено експертизою. На всю партію товару слідчі наклали арешт. Чи застосують штраф до власника складу, якщо є договори зберігання? Чи поширюються висновки щодо кількох пляшок із підробленими акцизними марками на весь товар (адже фінсанкція розраховується від усієї партії товару)?
 • Яким чином здійснюється перевірка платників ЄСВ (в тому числі при ліквідації)?
 • Відображаємо результати перевірки в обліку
  Позапланова перевірка, проведена у квітні 2016 р. за 2015 рік, не визнала витрати і ПК з ПДВ за актом наданих послуг (донараховано ПЗ з ПДВ, податок на прибуток та штрафні санкції). Було прийнято рішення не оскаржувати ППР. Яким чином результати перевірки слід відобразити в бухгалтерському обліку? Чи коригувати ПК з ПДВ та витрати в розрізі податку на прибуток за 2015 рік? Як відкоригувати фінзвітність за 2015 рік?
 • Платник податків повинен знати інформацію, яка стала підставою для фактичної перевірки
  Податкова прийшла на фактичну перевірку за пп. 80.2.2, 80.2.5 ПКУ. З пояснень перевіряльників ми дізналися, що перевірка призначена через інформацію, яка надійшла до них від якоїсь громадської організації із захисту споживачів щодо нелегальної торгівлі алкоголем. Чи маємо ми право не допустити до перевірки, адже ПКУ вказує на інформацію від державних органів, а не від будь-кого?
 • Перенесення строків подання звітності можна підтвердити сертифікатом про форс-мажор
  Підприємство перереєструвалося із зони АТО — змінило юридичну адресу. Сам процес перереєстрації затягнувся, що призвело до неподання податкової звітності з ПДВ за два місяці 2014 року. У нас не було перевірки з 2013 року. Чи можна скористатися сертифікатом ТПП (підтвердженням форс-мажору в зоні АТО) для перенесення строків подання податкової звітності за ці два періоди?
 • Перевірки платників єдиного податку (спецномер)

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Всі консультації по темі>>>

Останні консультації по темі:
 На початок 
0.009222