(044) 391-51-90 (91, 92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график)

Рейтинг@Mail.ru

 : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Транспорт: експлуатація, перевезення, ремонти

Автомобіль на підприємстві - бухгалтерський облік витрат та інші аспекти експлуатації

Автомобіль не розкіш, а… засіб для здійснення своєї діяльності: незалежно від того чи Ви підприємство, чи просто фізособа — власник авто. В будь-якому випадку важливо знати, як правильно здійснити, документально оформити та облікувати його придбання, оренду, страхування, утримання та обслуговування. Всю необхідну інформацію про перевезення, про власне та орендоване авто на підприємстві (експлуатація, реєстрація, ремонт, продаж), про придбання та списання пального (палива) та ПММ Ви зможете знайти на цій тематичній сторінці.

 1. Новини>>>
 2. Бланки та форми звітності>>>
 3. Довідники>>>
 4. Документи>>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит»>>>
 6. Запитання та відповіді>>>
 7. Консультації>>>

 


 

НОВИНИ

Автотранспорт>>>

Транспортні засоби>>>

Перевезення>>>

 

БЛАНКИ ТА ФОРМИ ЗВІТНОСТІ

 

ДОВІДНИКИ

 

ДОКУМЕНТИ

 

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

 

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

 • Оформлюємо ТТН при торгівлі пивом
  Підприємство-оптовик продає пиво, для доставки якого наймає транспорт. Перевізник виписує прості ТТН, а не спеціальні, встановлені для алкоголю. Які санкції можуть бути застосовані за невідповідність ТТН? Чи на всі переміщення (продаж) пива необхідна ф. №1-ТН алкоголь? Яким чином підприємці можуть самі забирати пиво, щоб ТТН не застосовувати? Чи необхідно на відпуск пива погодження представника ДПІ (якщо так, то від якої кількості)?
 • Облік ТЗВ: практичні питання
  Транспортно-заготівельні витрати (ТЗВ) є частиною собівартості запасів. З огляду на низку особливостей, під час визначення розмірів, накопичення та списання ТЗР у читачів виникають запитання, відповісти на які спробуємо в статті.
 • Повернення поліпшеного орендованого майна
  Підприємство-орендар замінило диски на орендованому автомобілі для поліпшення (модернізації). Вартість ремонту становить 20000,00 грн. Після закінчення терміну оренди автомобіль передається його власнику. Як обліковувати понесені витрати орендаря?
 • Договір оренди ТЗ може містити умови щодо спільного користування ним
  Підприємство уклало з фізособою договір оренди авто. Згодом ця фізособа зареєструвалася підприємцем та бажає на певний час (на час простою орендованого авто в наймача) повертати його з оренди і користуватися ним для своєї підприємницької діяльності. Як правильно оформити документи, щоб договір оренди зберіг свою чинність, а у підприємця були підтверджені витрати?
 • Міні-реформа 2016 (Транспортний податок)
 • Кому потрібна ТТН?
  ФОП надає послуги з перевезення вантажів. У ТТН, у графі «Відомості про вантаж» зазначено найменування вантажу — «автопослуги». В акті виконаних робіт також зазначено — «автопослуги». Чи треба додавати ТТН до такого акта?
 • Продаж ОЗ за залишковою вартістю
  Які податкові наслідки продажу причепа до вантажного автомобіля за залишковою вартістю (підприємство на загальній системі і платник ПДВ)? Чи потрібна експертна оцінка причепа під час продажу? Первісна вартість ОЗ — 100 тис. грн, залишкова вартість — 40 тис. грн.
 • 60 ЗАПИТАНЬ І ВІДПОВІДЕЙ (Погашення заборгованості за транспортні послуги з нерезидентом готівкою у гривнях)
  Чи можливе погашення заборгованості за транспортні послуги з нерезидентом готівкою у гривнях (за курсом НБУ) через касу підприємства? І навпаки, чи може іноземний партнер розрахуватися готівковою валютою (за курсом НБУ)?
 • 60 ЗАПИТАНЬ І ВІДПОВІДЕЙ (Юрособа на загальній системі оподаткування придбаває авто. Чи виникає право на ПК з ПДВ?)
  Юридична особа на загальній системі оподаткування придбаває легковий автомобіль. Чи виникає при цьому право на ПК з ПДВ?
 • Оренда транспортного засобу у фізичної особи
  Підприємство на загальній системі оподаткування планує укласти договір оренди автомобіля з фізособою. Як краще це зробити? Чи є обмеження щодо мінімальної суми орендної плати? Якими податками обкладаються виплати за орендною платою фізособі? Договір оренди потрібен для списання палива і включення до витрат.
 • Старі ремонти і поліпшення
  Підприємство орендує автотранспорт і проводило ремонти та поліпшення в 2013 — 2014 роках. На суму витрат, що перевищували 10-відсоткову ремонтну межу, в податковому та бухгалтерському обліку були створені окремі об'єкти ОЗ. Як правильно в 2015 році списати недоамортизовані накопичені ремонти та поліпшення 2013 — 2014 років?
 • ТТН на перевезення вантажів автомобільним транспортом повинен виписувати замовник послуг перевезення
  Хто повинен виписувати ТТН, якщо вантажовідправник відвантажує ТМЦ за допомогою перевізника, але замовником такого перевезення є вантажоодержувач?
 • Перевезення до Криму оподатковуються ПДВ за ставкою 20%
  Чи є об'єктом оподаткування ПДВ перевезення вантажу автомобільним транспортом до Криму? Чи вважатимуться перевезення міжнародними, якщо вони оподатковуються за ставкою 0%?
 • Перевезення товару без ТТН та подорожніх листів
  Під час перевірки контролюючий орган знімає понесені платником витрати на внутрішні перевезення ТМЦ (зерно, борошно перевозили з одного складу підприємства на інший внутрішній склад). Витрати знімаються на підставі відсутності товарно-транспортної накладної (далі — ТТН) та подорожніх листів вантажного автомобіля. Внутрішні перевезення ТМЦ здійснював ФОП, з яким укладено договір, оплата відбувалася через банк, є всі акти наданих послуг. Чи правомірно знімаються витрати у підприємства?

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Всі консультації по темі:

Отримати консультацію>>>

Останні консультації по темі:

27.10.2016 р.
 На початок 
Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot
0.02159