(044) 391-51-90 (92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график)
 : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Все, що потрібно «спрощенцям»!

Звітність, правила обліку, консультації, довідники — усе, необхідне для підприємств та підприємців на спрощеній системі оподаткування, зібрано на одній тематичній сторінці
 1. Новини>>>
 2. Бланки та форми звітності>>>
 3. Довідники>>>
 4. Документи та коментарі>>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-кредит»>>>
 6. Запитання та відповіді>>>
 7. Консультації>>>
 8. Інтернет-конференції>>>


НОВИНИ

Всі новини по темі>>>

Важливі новини:

БЛАНКИ ТА ФОРМИ ЗВІТНОСТІ

ДОВІДНИКИ

ДОКУМЕНТИ

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

2017 р.

 • Ще раз про перехідну оплату
  У листі ДФСУ від 20.02.2017 р. №3452/6/99-99-15-02-02-15 (див. «ДК» №11/2017) повідомляється, що з 01.01.2017 р. фінансовий результат звітного періоду платника податку на прибуток збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (виконані, надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування, згідно з пп. 140.5.12 ПКУ.
 • Порядок переходу з 4-ї групи ЄП на 3-ю
  Директор підприємства, що займається сільським господарством, хоче перейти з четвертої групи єдиного податку на третю. Чи можливий такий перехід?
 • Перелік складних побутових товарів: наразі проект
  Податківці не полишають спроб розширити сферу застосування РРО. «Єдиноподатники» з нетерпінням чекали на перелік технічно складних побутових товарів з метою застосування РРО, бо ціна питання аж надто висока. Наразі маємо проект такого переліку. Щиро кажучи, відчуття двоякі
 • Виправлення помилок ФОП — платниками ЄП
  Підприємці — платники ЄП ведуть облік за спрощеною системою. Однак і на такій системі обліку трапляються помилки. Пропонуємо розглянути порядок виправлення на ситуаціях із практики. Можливо, хтось побачить саме себе.
 • Сільськогосподарський ЄП: коли потрібно уточнитися
  За загальним правилом п. 50.1 ПКУ для виправлення помилок за періоди, строки звітності за якими уже минули, передбачено два варіанти: подати уточнюючу декларацію (далі — УД) або ж відобразити виправлені показники у поточній декларації. Проте сама форма сільгоспдекларації передбачає виправлення тільки через уточнену звітність.
 • Доля «єдинників» у 2017 році
  Які зміни очікують на «єдинників» у 2017 році з огляду на норми законів №1791, №1774 та №1797?
 • Єдиний податок: що змінилось з 1 січня 2017 року?
  На підставі прийнятих Законів №1797 і №1791 розглянемо, які зміни чекають «єдинників» у новому 2017 році. Змін цих небагато, але усі вони досить важливі

2016 р.

 • Підприємці на загальній системі: нюанси оподаткування в 2017 році
  Тексти змін до законодавства, яких ми чекаємо з початку осені 2016 року, вже майже всі підписані Президентом та оприлюднені. Розглянемо, що чекає на підприємців на загальній системі оподаткування у 2017 році
 • Підприємець-«єдинник» і комісіонер: як відображати «транзитні» суми?
  «Єдинники» активно надають посередницькі послуги. При цьому оподатковується в них лише сума посередницької винагороди. Як відображати в Книзі обліку доходів (доходів і витрат) та в декларації отримані «транзитні» суми, які належать замовнику?
 • Основні засоби у «єдинників»: облік та оподаткування
  Все що потрібно знати фізособам та юрособам на єдиному податку про оподаткування та бухоблік основних засобів — в одному аналітичному матеріалі від фахівців «ДК»
 • Закриття ФОП із зони АТО
  ФОП на єдиному податку 2-ї групи був зареєстрований у Артемівському районі м. Луганська (на території, не підконтрольній Збройним силам України), переїхав до м. Рівного, має тимчасову посвідку на проживання. Печатка і всі документи стосовно підприємницької діяльності залишились у зоні АТО, близько року підприємницькою діяльністю не займався. Тепер хоче закрити приватного підприємця. Як це слід зробити?
 • Підприємець загубив книгу доходів
  Від цього не з зними. Поговоримо про всі ключові аспекти такої неприємності, як втрата підприємцем книги доходів.
 • Рух коштів у підприємця-«єдинника»
  У кожного підприємця-«єдинника» трапляються випадки, коли доводиться проводити різні операції на рахунку, відкритому на підприємця, в т. ч. поповнювати його. Коли саме доведеться оподатковувати кошти, зараховані на рахунок підприємця, з'ясуємо у статті.
 • Перехід на загальну систему при взаємозаліку
  Підприємство порушило умову перебування на спрощеній системі, а саме: застосувало негрошовий вид розрахунків 27.09.2016 р. — підписало акт взаємозаліку розрахунків із підприємством-«загальносистемником». Коли і як слід перейти на загальну систему оподаткування у такому разі, якщо дата подання заяви минула ще 20.09 (тобто коли ще не було факту порушення)?
 • ОЗ у юрособи-«єдинника»
  Поговоримо про ключові аспекти ведення обліку ОЗ у юрособи-«єдинника», що є об'єктом оподаткування при продажу ОЗ, чи може вона взагалі продавати автомобілі і як впливає безоплатне отримання ОЗ на оподаткування.
 • Дивіденди засновнику-фізособі від «єдинника»
  Засновники — фізичні особи (резиденти України) підприємства, яке є платником єдиного податку, вирішили виплатити дивіденди. Але при цьому з наступного року підприємство буде переходити на загальну систему. Коли краще виплачувати дивіденди з погляду їх оподаткування?
 • Механічна помилка в декларації з ЄП
  ФОП, платник ЄП 3-ї групи, неплатник ПДВ, припустився механічної помилки в звітності за I квартал 2015 р., яка призвела до завищення зобов'язань зі сплати ЄП. Яким чином здійснити виправлення, якщо в наступних деклараціях зазначено дохід на підставі Книги обліку доходів, тобто правильні дані? Чи є відповідальність за неакуратне ведення Книги обліку доходів (в паперовому вигляді)?
 • Прощення боргу у платників ЄП
  Наприкінці фінансового року не лише з'ясовуються наслідки господарської діяльності, а й підбиваються борги. Наявність в обліку суб'єкта господарювання заборгованості — цілком звична, рядова ситуація. Пропонуємо розглянути аналіз та відображення в обліку операцій анулювання заборгованостей у платників ЄП
 • Визнання доходу юрособою-«єдинником»
  Підприємство перебуває на 3-й групі єдиного податку та займається наданням послуг. У червні 2016 р. воно надало послуги і на підставі акта відобразило їх в обліку. Але оплати за надану послугу не отримало. Коли підприємство мусить оподаткувати єдиним податком дохід від наданих послуг? Як вплинуть на дохід безоплатно отримані активи, не повернута в межах 12 місяців поворотна фіндопомога та списання дебіторської та кредиторської заборгованості?
 • Наслідки перевищення ліміту доходу ЮО на ЄП
  У грудні 2016 року ФОП та юрособа на III групі єдиного податку (неплатники ПДВ) планують отримати кошти у сумі 1 млн грн, при цьому загальна сума доходу буде понад 5 млн грн. Які дії повинні вчинити ФОП та юрособа при переході на загальну систему оподаткування? Чи треба реєструватися платником ПДВ? Як буде оподатковуватися дохід на загальній системі оподаткування?
 • Приготуйте документи, громадяни «єдинники»!
  ДФС не раз зверталася до питання наявності первинних документів на товари у підприємців — платників ЄП (особливо під час перевірок). Наразі опубліковано лист ДФСУ від 17.05.2016 р. №10714/6/99-99-13-04-02-15 (див. «ДК» №34-35/2016). У ньому податківці звернули увагу, що потрібно мати не тільки підтвердні первинні документи щодо доходів від госпдіяльності, а ще й документи, які свідчать про отримання інших видів доходів.
 • Експорт у ЮО-«єдинника»
  Як визначається дохід юридичної особи — платника єдиного податку 3-ї групи при експорті товарів (робіт, послуг), якщо валютні кошти надходять на розподільчий рахунок і частково продаються банком (в обов'язковому порядку)?
 • Перевізник-нерезидент — наслідки у платника ЄП
  Платник ЄП — юрособа (неплатник ПДВ) скористався послугами іноземного перевізника — юрособи. Між сторонами укладено договір перевезення, договір фрахту не укладався. Чи утримувати податок на репатріацію з такого доходу нерезидента? Які наслідки з ПДВ?
 • Контроль за перевищенням доходу платника ЄП
  Законом №569 Кабміну було доручено розробити порядок здійснення податківцями контролю за досягненням обсягу доходу платниками ЄП 2-ї і 3-ї груп (фізособи). Кабмін майже з річною затримкою впорався із завданням та постановою від 13.07.2016 р. №439 затвердив такий Порядок. Та от наскільки він якісний?
 • Юрособа — платник ЄП продає необоротні активи
  Продаж необоротних активів — це одна з госпоперацій суб'єкта господарювання, яку слід оформити документально. Продажу ОЗ притаманні свої особливості. Мало того: якщо продаж здійснює юрособа — платник ЄП, слід врахувати окремі правила для визначення суми доходів, які оподатковуються єдиним податком.
 • Платник ЄП і податок на репатріацію
  Платник ЄП (фізособа) виплатив дохід нерезиденту (агентська винагорода). Чи слід такому платникові ЄП утримати податок на репатріацію із виплаченої суми?
 • Перехід зі спрощеної на загальну систему
  Підприємство вирішило перейти на загальну систему оподаткування зі спрощеної. При цьому платником ПДВ воно зареєструвалося тільки при переході на загальну систему. Перебуваючи на спрощеній системі, підприємство отримало аванс від покупця, поворотну фінансову допомогу, мало кредиторську заборгованість, строк позовної давності за якою настав уже в періоді перебування на загальній системі. Які наслідки слід очікувати за такими операціями в оподаткуванні після переходу на загальну систему? Коли вперше подавати декларацію з податку на прибуток?
 • Перехід юрособи на сплату ЄП
  Як підприємству (платник ПДВ і податку на прибуток) перейти на спрощену систему оподаткування без ПДВ з наступного кварталу?
 • Анульовано свідоцтво платника ЄП! Що робити?
  Несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у ФОП — платника ЄП, є однією з підстав анулювання свідоцтва платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу згідно з пп. 3 п. 299.10 ПКУ. Поговоримо про причини та наслідки такої ситуації на прикладі платника ЄП 2-ї групи.
 • Тонкощі переходу з 2-ї групи ЄП на 3-ю
  Фізособа-підприємець, платник єдиного податку 2-ї групи, з І кварталу 2015 року надавав послуги юридичній особі на загальній системі оподаткування (за І квартал отримав дохід 80 тис. грн). Дохід у ІІ кварталі становив 70 тис. грн, у ІІІ кварталі — 70 тис. грн, у ІV кварталі — 220 тис. грн. На 3-тю групу перейшов з 01.07.2015 р. за самостійним рішенням. У декларації за ІІІ квартал та річній дохід за перші два квартали не зазначено. Які будуть штрафні санкції?
 • Власні кошти платника ЄП
  Податкові органи незмінно вважають, що власні кошти, внесені підприємцем на поточний рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізособи-підприємця — платника єдиного податку, хоча судова практика свідчить про протилежне
 • Земельний податок залежно від групи ЄП
  Незважаючи на загальну норму, яка говорить про умови звільнення від сплати земельного податку за ділянки, що використовуються в госпдіяльності, платників ЄП першої — третьої груп (пп. 4 п. 297.1 ПКУ), а також четвертої групи — за земельні ділянки, перелічені у п. 293.9 ПКУ, все ж таки є багато ситуацій, коли стверджувати про звільнення від податку однозначно буває складно. Розгляньмо окремі моменти.
 • Зміни у «спрощенців» у 2016 році
  Що змінилося для тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування у 2016 році у зв'язку з прийняттям Закону №909? Попри очікування, цих змін небагато і вони стосуються не всіх груп «спрощенців»

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Всі консультації по темі>>>

Отримати консультацію>>>

Останні консультації по темі:

ВЕБІНАРИ

Сторінку поновлено 15.03.2017
 На початок 
0.007189