(044) 391-51-90 (91, 92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо. Актуально!Ближайшие семинары :
Больше семинаров ... (полный план-график)

Рейтинг@Mail.ru

 : загальний по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Все, что нужно «упрощенцам»!

Отчетность, правила учета, консультации, справочники - все, необходимое для предприятий и предпринимателей на упрощенной системе налогообложения, собрано на одной тематической странице
 1. Новини>>>
 2. Бланки та форми звітності>>>
 3. Довідники>>>
 4. Документи та коментарі>>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-кредит»>>>
 6. Запитання та відповіді>>>
 7. Консультації>>>
 8. Інтернет-конференції>>>

 


 

НОВИНИ

Всі новини по темі>>>

Важливі новини:

 

БЛАНКИ ТА ФОРМИ ЗВІТНОСТІ

 

ДОВІДНИКИ

 

ДОКУМЕНТИ ТА КОМЕНТАРІ

 

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

 • Визнання доходу юрособою-«єдинником»
  Підприємство перебуває на 3-й групі єдиного податку та займається наданням послуг. У червні 2016 р. воно надало послуги і на підставі акта відобразило їх в обліку. Але оплати за надану послугу не отримало. Коли підприємство мусить оподаткувати єдиним податком дохід від наданих послуг? Як вплинуть на дохід безоплатно отримані активи, не повернута в межах 12 місяців поворотна фіндопомога та списання дебіторської та кредиторської заборгованості?
 • Наслідки перевищення ліміту доходу ЮО на ЄП
  У грудні 2016 року ФОП та юрособа на III групі єдиного податку (неплатники ПДВ) планують отримати кошти у сумі 1 млн грн, при цьому загальна сума доходу буде понад 5 млн грн. Які дії повинні вчинити ФОП та юрособа при переході на загальну систему оподаткування? Чи треба реєструватися платником ПДВ? Як буде оподатковуватися дохід на загальній системі оподаткування?
 • Приготуйте документи, громадяни «єдинники»!
  ДФС не раз зверталася до питання наявності первинних документів на товари у підприємців — платників ЄП (особливо під час перевірок). Наразі опубліковано лист ДФСУ від 17.05.2016 р. №10714/6/99-99-13-04-02-15 (див. «ДК» №34-35/2016). У ньому податківці звернули увагу, що потрібно мати не тільки підтвердні первинні документи щодо доходів від госпдіяльності, а ще й документи, які свідчать про отримання інших видів доходів.
 • Експорт у ЮО-«єдинника»
  Як визначається дохід юридичної особи — платника єдиного податку 3-ї групи при експорті товарів (робіт, послуг), якщо валютні кошти надходять на розподільчий рахунок і частково продаються банком (в обов'язковому порядку)?
 • Перевізник-нерезидент — наслідки у платника ЄП
  Платник ЄП — юрособа (неплатник ПДВ) скористався послугами іноземного перевізника — юрособи. Між сторонами укладено договір перевезення, договір фрахту не укладався. Чи утримувати податок на репатріацію з такого доходу нерезидента? Які наслідки з ПДВ?
 • Контроль за перевищенням доходу платника ЄП
  Законом №569 Кабміну було доручено розробити порядок здійснення податківцями контролю за досягненням обсягу доходу платниками ЄП 2-ї і 3-ї груп (фізособи). Кабмін майже з річною затримкою впорався із завданням та постановою від 13.07.2016 р. №439 затвердив такий Порядок. Та от наскільки він якісний?
 • Юрособа — платник ЄП продає необоротні активи
  Продаж необоротних активів — це одна з госпоперацій суб'єкта господарювання, яку слід оформити документально. Продажу ОЗ притаманні свої особливості. Мало того: якщо продаж здійснює юрособа — платник ЄП, слід врахувати окремі правила для визначення суми доходів, які оподатковуються єдиним податком.
 • Платник ЄП і податок на репатріацію
  Платник ЄП (фізособа) виплатив дохід нерезиденту (агентська винагорода). Чи слід такому платникові ЄП утримати податок на репатріацію із виплаченої суми?
 • Перехід зі спрощеної на загальну систему
  Підприємство вирішило перейти на загальну систему оподаткування зі спрощеної. При цьому платником ПДВ воно зареєструвалося тільки при переході на загальну систему. Перебуваючи на спрощеній системі, підприємство отримало аванс від покупця, поворотну фінансову допомогу, мало кредиторську заборгованість, строк позовної давності за якою настав уже в періоді перебування на загальній системі. Які наслідки слід очікувати за такими операціями в оподаткуванні після переходу на загальну систему? Коли вперше подавати декларацію з податку на прибуток?
 • Перехід юрособи на сплату ЄП
  Як підприємству (платник ПДВ і податку на прибуток) перейти на спрощену систему оподаткування без ПДВ з наступного кварталу?
 • Анульовано свідоцтво платника ЄП! Що робити?
  Несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у ФОП — платника ЄП, є однією з підстав анулювання свідоцтва платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу згідно з пп. 3 п. 299.10 ПКУ. Поговоримо про причини та наслідки такої ситуації на прикладі платника ЄП 2-ї групи.
 • Тонкощі переходу з 2-ї групи ЄП на 3-ю
  Фізособа-підприємець, платник єдиного податку 2-ї групи, з І кварталу 2015 року надавав послуги юридичній особі на загальній системі оподаткування (за І квартал отримав дохід 80 тис. грн). Дохід у ІІ кварталі становив 70 тис. грн, у ІІІ кварталі — 70 тис. грн, у ІV кварталі — 220 тис. грн. На 3-тю групу перейшов з 01.07.2015 р. за самостійним рішенням. У декларації за ІІІ квартал та річній дохід за перші два квартали не зазначено. Які будуть штрафні санкції?
 • Власні кошти платника ЄП
  Податкові органи незмінно вважають, що власні кошти, внесені підприємцем на поточний рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізособи-підприємця — платника єдиного податку, хоча судова практика свідчить про протилежне
 • Земельний податок залежно від групи ЄП
  Незважаючи на загальну норму, яка говорить про умови звільнення від сплати земельного податку за ділянки, що використовуються в госпдіяльності, платників ЄП першої — третьої груп (пп. 4 п. 297.1 ПКУ), а також четвертої групи — за земельні ділянки, перелічені у п. 293.9 ПКУ, все ж таки є багато ситуацій, коли стверджувати про звільнення від податку однозначно буває складно. Розгляньмо окремі моменти.
 • Зміни у «спрощенців» у 2016 році
  Що змінилося для тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування у 2016 році у зв'язку з прийняттям Закону №909? Попри очікування, цих змін небагато і вони стосуються не всіх груп «спрощенців»
 • Перехід ФОП з ЄП на загальну систему
  Зміна системи оподаткування, обліку та звітності — процес завжди копіткий для бухгалтерської служби. Як зробити все правильно і своєчасно? Це та інші питання в контексті переходу ФОП з ЄП на загальну систему оподаткування або на застосування іншої ставки ЄП розглянемо далі.
 • ЮО переходить з ЄП на загальну систему
  Про зміну системи оподаткування, обліку і звітності платниками ЄП у контексті такого переходу фізособами-підприємцями див. «ДК» №50/2015. А нижче розглянемо особливості такого переходу юридичними особами — платниками ЄП 3-ї групи.
 • Заміна покупця і статус «спрощенця»
  У ТОВ «А» через недопуск до перевірки заарештовано рахунки. ТОВ «А» (платник ЄП 3-ї групи) має кредиторську заборгованість за поставлений йому товар від іншого платника ЄП (ТОВ «Б»). Чи може такий борг сплатити інша юрособа, яка винна ТОВ «А», з урахуванням заборони негрошових розрахунків? Як це правильно оформити?
 • Декларації з ЄП, гр. 3: виправляємо помилки
  Якщо «єдинник» 3-ї групи виявив помилку, допущену в раніше поданій податковій декларації (далі — ПД), і строк подання такої звітної ПД вже минув, то помилкові дані декларації слід уточнити. Розгляньмо, як «єдинники» виправляють такі помилки в новій формі податкової звітності з єдиного податку.
 • Звіт з ЄП подано за різними формами
  Відправили податкову декларацію платника ЄП III групи за 9 місяців на старому бланку. Звіт прийняли. Відправили «нову звітну» на новому бланку — також прийняли. Чи немає ризику, що ПЗ нарахують двічі?
 • Відступлення права вимоги
  У господарській діяльності часто виникають ситуації, коли з якихось причин одна зі сторін не може виконати своїх зобов'язань або не може (чи навіть не хоче) домогтися виконання зобов'язань від свого боржника. Саме у таких випадках, за наявності підстав, доречно буде скористатися можливістю заміни кредитора за зобов'язаннями на підставі ст. 512 ЦКУ. Розгляньмо особливості відступлення права вимоги за операцією за обставин, коли однією зі сторін такої операції є юрособа — платник ЄП 3-ї групи.
 • Послуги від платників ЄП
  Враховуючи листи податкових органів, робимо висновок, що надання послуг підприємцями на єдиному податку залежно від обраної групи на практиці спричинює запитання. Проаналізуймо докладніше відповіді ДФСУ
 • Орендна плата у платників ЄП 2-ї групи
  З квітня 2015 року орендодавець зареєструвався як ФОП 2-ї групи, до того надав в оренду власне нежитлове приміщення (52 кв. м). До квітня 2015 року підприємство-орендар платило ПДФО і військовий збір за фізособу, яка надавала приміщення в оренду. Чи треба підприємству сплачувати ПДФО та військовий збір з орендної плати з квітня 2015 року? І за якою ставкою ФОП має сплачувати ЄП з такої орендної плати?
 • Доходи платника єдиного податку
  Нерідко платники податків та податківці одні і ті самі пункти ПКУ читають по-різному. Особливо багато таких різночитань щодо глави 1 р. XIV ПКУ, що регламентує оподаткування платників ЄП. Йдеться насамперед про платників ЄП 3-ї групи (юридичних осіб) та платників ЄП 2-ї і 3-ї груп (фізичних осіб). Спинімося на оподаткуванні нетипових доходів таких платників та окремих складових доходів «єдинників».
 • Мінімальні ставки — не для підприємців
  Договір на оренду виробничих приміщень укладено між підприємцем та юрособою. Податкова вимагає, що до цього договору мають застосовуватися мінімальні ставки за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізосіб, затверджені рішенням міської ради. Зрозуміло, що нерухомість оформлена на фізособу, але ж здається вона підприємцем на ЄП (ІІ група) у межах госпдіяльності. Чи правомірна позиція податкової?
 • Земельний податок у платників ЄП
  У листах від 29.09.2015 р. №20635/6/99-99-15-03-01-15 та від 30.09.2015 р. №20745/6/99-99-15-03-02-15 (див. «ДК» №42/2015) ДФСУ розглянула проблемні питання, які хвилюють багатьох платників єдиного податку, що є власниками або користувачами земельних ділянок. Проаналізуймо разом, хто з них і коли має сплачувати земельний податок.
 • Сім запитань про відпустки у підприємців
  На інтернет-форумі «Дебету-Кредиту» обговорюються питання оформлення відпусток працівників, що працюють у підприємців та інших самозайнятих осіб. Спробуймо систематизувати їх і відповісти на них. Але деякі розглянуті нижче запитання можуть бути цікавими й для інших роботодавців, а не лише для самозайнятих осіб.
 • ОЗ у підприємця: аспект ПДВ
  Позиція податківців щодо основних засобів підприємців на загальній системі оподаткування завжди вирізнялася фіскальним трактуванням. До фіскальної позиції щодо витрат підприємця додалася аналогічна позиція щодо ПК з ПДВ у разі реєстрації підприємця платником ПДВ.
 • Електронний стартап для «єдинника»
  Фізособа — підприємець на спрощеній системі оподаткування (2-га група) планує розширити діяльність з продажу мобільних телефонів та аксесуарів і вийти на простори Інтернету для онлайн-продажів. Розгляньмо нюанси побудови обліку організації продажів в інтернет-магазині.
 • Декретні працюючій підприємниці
  Як виплачується допомога по вагітності та пологах фізособі-підприємцю (жінка) (далі — ФОП), якщо вона одночасно перебуває в трудових відносинах із підприємством-резидентом? Як така виплата розраховується, оподатковується і відображається в обліку та звітності у такого підприємства та підприємця?
 • Зміна системи оподаткування
  Якщо суб'єкт господарювання вирішив з 1 жовтня перейти на сплату єдиного податку (далі — ЄП), подбати про це слід заздалегідь. Тож з'ясуймо, який порядок переходу на спрощену систему оподаткування із загальної.
 • Як контролюватиметься дохід платників ЄП
  Однією з причин появи Закону №569 був намір зняти обов'язок застосовувати РРО з малого бізнесу з обсягом доходу до 1 млн грн. Кабміну було доручено до 1 вересня 2015 року затвердити порядок здійснення податківцями контролю за досягненням платниками ЄП другої, третьої груп (фізособи) обсягу такого доходу. 1 вересня настало, а маємо лише проект такого порядку. Проаналізуймо його.
 • Місце діяльності платників ЄП
  Місцезнаходження (місце проживання), юридична адреса, податкова адреса, місце провадження господарської діяльності... — неважко й заплутатися. А заплутаєшся — і податківці одразу ж повідомлять держреєстратора про відсутність особи за місцезнаходженням. Якими будуть наслідки такого повідомлення — пояснювати не треба. Тож цьому питанню «Дебет-Кредит» завжди приділяє значну увагу. Тепер же надамо відповіді на запитання про місця провадження госпдіяльності, що постають перед платниками єдиного податку.
 • Платник ЄП та ЗЕД
  Укладення зовнішньоекономічних договорів — звичайна річ для платників ЄН — юридичних осіб. Але й фізособи-підприємці, які мають постійне місце проживання на території України, згідно зі ст. 5 Закону про платіжні системи, також мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність. Розгляньмо основоположні принципи ЗЕД для «єдинників».
 • Декларація ЄП для сільгоспвиробників
  Наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578 затверджено нові форми декларацій з єдиного податку, у т. ч. для платників єдиного податку четвертої групи. Ознайомимося з новою формою, а також проаналізуємо, в які строки слід подавати цю декларацію.
 • Індексація зарплати й оптимізація ФОП
  У першому півріччі 2015 року держава задекларувала досить високі рівні інфляції, що в наступних місяцях позначилося на обсягах індексації зарплати. Деякі з роботодавців відчувають фінансові труднощі, адже зростання суми індексації призводить до зростання фонду оплати праці і, як наслідок, до посилення податкового навантаження, пов'язаного із зарплатою. У цій статті поговоримо про деякі можливі заходи щодо оптимізації зростання у зв'язку з цим фонду заробітної плати.
 • Нові книги та декларація платників ЄП
  Наказами від 19.06.2015 р. №578 та №579 Мінфін затвердив нові форми книг обліку доходів, книг обліку доходів і витрат та нові форми податкових декларацій для платників єдиного податку — фізосіб. Кардинальних змін немає, проте є нові нюанси
 • Проблемні питання очима податківців
  Податківці підготували досить змістовний та об'ємний лист на злободенні бухгалтерські питання — лист ДФСУ від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15. Проаналізуймо надані відповіді щодо податку на прибуток, податку з нерухомості та щодо обліку підприємців-«загальносистемників»
 • ЄП мінус ПДВ = 2 чи 4?
  Юридична особа є платником ПДВ та єдиного податку третьої групи за ставкою 2%. Реєстрацію ПДВ анульовано за ініціативою податкового органу згідно з пп. «ж» п. 184.1 ПКУ в середині кварталу. Яку ставку єдиного податку слід застосовувати у період до кінця такого кварталу — 2% чи 4%? Яким є порядок зміни ставки єдиного податку та як заповнювати декларацію з єдиного податку за цей квартал?
 • Кінцеві бенефіціари — продовження історії
  Ажіотаж, що зчинився навколо надання держреєстраторам інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юросіб, змусив законодавців прийняти 21.05.2015 р. Закон України №475-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи». Докладніше про нього читайте далі. Сам Закон невеликий, але вносить істотні зміни до старого порядку і термінів подання такої інформації, а також відповідальності за їх порушення
 • Відповідальність за неподання форми №4
  У практиці вітчизняного бізнесу періодично виникають певні «дедлайни», в яких за відсутності належної організації мусять взяти участь усі або переважна частина суб'єктів господарювання, під загрозою великого штрафу. Цього року такою нагальною справою з крайнім терміном було подання держреєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи. Наразі 21 травня 2015 р. Верховною Радою прийнято Закон №475, яким до Закону №1701 та Закону про держреєстрацію вносяться зміни, що продовжують строк подання інформації ще на 4 місяці: до 25 вересня 2015 р.
 • Відступлення права вимоги «єдиннику»
  ТОВ на загальній системі хоче відступити право вимоги боргу в 10 тис. грн. Відступає ТОВ на єдиному податку. Варіантів два: відступлення за 3 тис. гривень або відступлення безоплатно. Який варіант є вигіднішим з погляду оподаткування? Коли виникає дохід у ТОВ на єдиному податку — з моменту передання прав чи коли фактично будуть перераховані гроші за відступленням?
 • Комунальні платежі у «єдиноподатника»
  ФОП — платник єдиного податку другої групи (у свідоцтві платника єдиного податку зазначено вид діяльності з кодом 68.20 «надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна») отримує дохід за договором оренди нежитлового приміщення. За окремим рахунком орендар сплачує орендодавцеві відшкодування комунальних послуг. Чи оподатковується єдиним податком сума такої компенсації? Яку ставку єдиного податку слід застосовувати? Чи відрізняється облік таких операцій у платників третьої групи?
 • Платник ЄП продає необоротні активи
  Обладнання, інструменти, меблі в обліку підприємства — це все необоротні матеріальні активи, які можуть визнаватися основними засобами або малоцінними необоротними матеріальними активами. Поговоримо про облік доходів у разі продажу цих активів у платника ЄП — юрособи.
 • Сільгоспекспорт пов'язаній особі
  Стаття орієнтована насамперед на платників ЄП четвертої групи, які вивозять сільськогосподарські товари в митному режимі експорту нерезиденту — пов'язаній особі за зниженою ціною (ціна на ідентичні товари є вищою). Проаналізуймо, які податкові наслідки виникають у сільгосппідприємства.
 • ЄП та заміна боржника
  Підприємство — платник єдиного податку третьої групи має дебіторську заборгованість покупця за поставлені раніше товари. Покупець не може виконати своїх зобов'язань з оплати товару і пропонує перевести свій борг на іншу особу. Чи можна «єдиннику» використовувати схему заміни боржника? Чи не буде це порушенням вимоги про грошові розрахунки платників єдиного податку?
 • Торгівля пивом у платника ЄП
  За чинним законодавством фізособа — платник ЄП може торгувати вроздріб пивом як у пляшках, так і на розлив. І це, особливо влітку, товар, який приносить непоганий прибуток. Але цього літа, згідно із Законом №71, пиво стає алкогольним напоєм. Чи змінить це щось у підприємницькій діяльності платників ЄП?
 • ЄП для сільгоспвиробників
  Змінами, внесеними до ПКУ Законом №71, фіксований сільськогосподарський податок перетворюється на єдиний податок, а сільськогосподарські товаровиробники за дотримання певних умов можуть стати платниками єдиного податку четвертої групи.
 • Єдиний податок-2015
  Законодавець укотре кардинально змінив правила спрощеної системи. Наразі проаналізуймо основні моменти та вимоги для платників єдиного податку, що внесені Законом №71, основна частина яких набрала чинності вже з 01.01.2015 р.

 

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Всі консультації по темі>>>

Отримати консультацію>>>

Останні консультації по темі:

 

ВЕБІНАРИ

Сторінку поновлено 25.10.2016
 На початок 
0.015087