(044) 391-51-90 (91, 92)
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график)

Рейтинг@Mail.ru

 : общий по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Отпуска: читаем, насчитываем, отдыхаем!

Все необходимое для расчета отпускных (правила, методика расчетов, количество дней отпуска, причитающее работникам вашего предприятия, примеры начисления отпускных) — на этой тематической странице
 1. Останні новини>>>
 2. Бланки та форми>>>
 3. Довідники>>>
 4. Документи>>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит»>>>
 6. Запитання та відповіді>>>
 7. Консультації>>>

 


 

НОВИНИ

Всі новини по темі>>>

Останні новини:

 

БЛАНКИ ТА ФОРМИ

 

ДОВІДНИКИ

Інші довідники

 

ДОКУМЕНТИ

 

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

 • Розраховуємо середню зарплату при підвищенні зарплати
  Як впливає підвищення зарплати на розрахунок відпусток, оплати праці за дні відрядження та на середній заробіток мобілізованого працівника? Розглянемо на прикладах
 • Неоплачувана відпустка новому працівнику
  Чи може надаватися відпустка без збереження зарплати новоприйнятому працівникові? Як нарахувати ЄСВ у місяці надання такої відпустки?
 • Відпусткові та лікарняні після демобілізації
  На підприємствах актуальним питанням на сьогодні є обчислення відпусткових та лікарняних для демобілізованих працівників. Розгляньмо можливі випадки та вирішення цих питань.
 • Коригування заробітної плати
  Здавалося б, усі знають, як правильно обчислити середню заробітну плату для оплати часу відпусток або виплати заробітку мобілізованому працівнику. Та чомусь багато хто забуває про коригування середнього заробітку.
 • Резерв відпусток: інвентаризація в таблиці
  Одним з найчастіше обговорюваних на інтернет-форумі «Дебету-Кредиту» є питання використання резерву на оплату відпусток у практичній діяльності. У цій статті спробуємо показати, як невеликому підприємству порахувати залишок невикористаних днів відпустки для використання при обчисленні відповідного резерву за допомогою поширеної програми MS Excel.
 • Переведення працівників та відпустки
  Працівників звільняють шляхом переведення на інше підприємство. Як це правильно зробити? Які документи слід оформляти? Які виплати провести і як? Коли і хто нараховує та сплачує ПДФО та ЄСВ з компенсації за невикористані дні щорічної відпустки при переведенні на нове підприємство? На ці та інші запитання відповідаємо далі.
 • Поважні причини у розрахунковому періоді
  Поважні причини бувають різні. Наприклад, простій, лікарняні, декретні, відпустка без збереження зарплати, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трьох або шести років. Як вони впливають у розрахунковому періоді на нарахування лікарняних, декретних, відпусткових та середню зарплату за дні відрядження, розглянемо у статті.
 • Донарахування звільненому працівнику
  На практиці трапляються випадки, коли внаслідок виявленої помилки доводиться донараховувати звільненому працівнику зарплату, індексацію, компенсацію за дні невикористаної щорічної відпустки та премії. Як у таких випадках слід нараховувати такі виплати? Як вони оподатковуються?
 • Путівка працівнику
  Пропонуємо розглянути, як підприємству краще подарувати путівки для відпочинку своїм працівникам. Яким є порядок оподаткування таких дарунків та як усе документально оформити?
 • Практичні кроки щодо резервів відпусток
  Хоча створення резерву є обов'язковою процедурою, у більшості випадків нерозуміння суті резервування призводило до ігнорування цього обов'язку. Навіть орієнтація податкового обліку на алгоритми формування результуючого показника за даними бухобліку часто не могла змінити ставлення бухгалтерів до механізму нарахування резерву. Поговоримо про практичні принципи роботи з відпустковим резервом.
 • Нараховуємо відпусткові у різних ситуаціях
  Як розрахувати відпусткові, якщо протягом розрахункового періоду працівник деякий час перебував на лікарняному або у відпустці без збереження зарплати? Чи включати винагороду за підсумками року до розрахунку середньої зарплати для нарахування відпусткових? Як нарахувати відпусткові працівниці одразу після відпустки по вагітності та пологах? Усі ці особливості розглянемо на прикладах.
 • Соціальні відпустки матерям, нюанси оплати
  Надання соціальних відпусток матерям має свої особливості та нюанси. Підстави для їх надання є різними, як-от вагітність, наявність дітей віком до трьох або шести років і власне статус матері. Обчислення оплати залежить від підстав надання соціальних відпусток. Тож далі про це докладніше.
 • Сезонні працівники
  Наближаються сезонні роботи, і стає актуальним усе, що стосується сезонних працівників. Розглянемо основну нормативно-правову базу, категорії працівників, особливості прийняття та звільнення, оподаткування та інші питання, пов'язані саме з цією категорією працівників.
 • Гарантії та пільги працівникам-донорам
  У зв'язку з подіями в країні донорство набуло більшого поширення. Тепер майже на кожному підприємстві є працівники-донори. Донорство крові та її компонентів — це добровільний акт волевиявлення людини, що полягає в даванні крові або її компонентів для подальшого безпосереднього використання їх для лікування, виготовлення лікарських препаратів або використання в наукових дослідженнях. У цій статті розглянемо пільги та гарантії для працівників-донорів, оплату днів давання крові, інших додаткових днів відпочинку.
 • Прийняття на роботу до підприємця
  Власна справа фізособи-підприємця може розростися до серйозних масштабів. Зрозуміло, що в такому разі ФОП часто наймає працівників. Таких працівників можуть мати й інші самозайняті особи — адвокати, нотаріуси, митці, а також навіть фізособи, не зареєстровані як самозайняті. У цій статті поговоримо про те, як підприємцю та самозайнятій особі правильно прийняти на роботу найманого працівника або працівників
 • Нараховуємо ЄСВ на рівні мінімального внеску
  Коли треба нараховувати та сплачувати ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску? Як нараховувати ЄСВ, якщо основний працівник надає ще послуги за договором ЦПХ? Як нараховувати ЄСВ при виплаті винагороди непрацівнику за договором ЦПХ? Як нарахувати ЄСВ, якщо працівник відпрацював менш ніж місяць або його заробітна плата у зв'язку з лікарняними чи відпусткою менша від мінімальної?
 • Виплати при звільненні
  У день звільнення працівника підприємство зобов'язане провести з ним усі розрахунки. Та звільнення бувають з різних підстав, регламентованих КЗпП, відповідно, і виплати є кількох видів. Розгляньмо варіанти можливих виплат, що їх має здійснити підприємство працівникові у разі припинення трудових відносин.
 • Відпусткові демобілізованому
  На підприємстві є працівник, який був мобілізований 12 місяців, і за ним зберігалися місце роботи і середній заробіток. Він демобілізувався, вийшов на роботу і того самого дня подав заяву на відпустку. Як розрахувати йому відпусткові?
 • Сім запитань про відпустки у підприємців
  На інтернет-форумі «Дебету-Кредиту» обговорюються питання оформлення відпусток працівників, що працюють у підприємців та інших самозайнятих осіб. Спробуймо систематизувати їх і відповісти на них. Але деякі розглянуті нижче запитання можуть бути цікавими й для інших роботодавців, а не лише для самозайнятих осіб.
 • Пільги учасникам АТО
  Чинне законодавство на сьогодні встановлює цілу низку пільг та спеціальних правил щодо учасників АТО. Розгляньмо найпоширеніші з них, на які варто звернути увагу як працівникові, так і роботодавцеві.
 • Декретні працюючій підприємниці
  Як виплачується допомога по вагітності та пологах фізособі-підприємцю (жінка) (далі — ФОП), якщо вона одночасно перебуває в трудових відносинах із підприємством-резидентом? Як така виплата розраховується, оподатковується і відображається в обліку та звітності у такого підприємства та підприємця?
 • Резерв на оплату відпусток
  Право на 24 календарні дні щорічної основної відпустки за кожен відпрацьований робочий рік є мінімальним правом більшості категорій працівників. Якщо для працівника відпустка — це право, то для працедавця — обов'язок. Обов'язок надати таку відпустку, а також здійснити певну виплату за не відпрацьований працівником час, який буде використано ним у майбутньому як відпустка
 • Індексація в запитаннях і відповідях-2
 • Прийняття на роботу на дві посади
  Підприємству потрібно прийняти особу для роботи одночасно на двох посадах і, по змозі, на півставки на обох, щоб загалом нараховувалася одна ставка. Як правильно оформити ньому номері («ДК» №32/2015) було розглянуто низку питань стосовно індексації. У цьому номері продовжимо тему
 • Індексація в запитаннях і відповідях
  Індексація — це тема, яку постійно обговорюють, але вона й досі залишається актуальною. Тож дамо відповіді на запитання, які найчастіше виникають у бухгалтерів.
 • Лікарняні та декретні переселенцям
  З 21.07.2015 р. набрала чинності Постанова КМУ від 08.07.2015 р. №471 (див. «ДК» №31/2015), яка внесла зміни до порядку надання деяким категоріям застрахованих осіб виплат у системі державного соціального страхування. Зазначені зміни стосуються переселенців із зони проведення АТО і з Криму. Як же реалізовують свої права на соцвиплати переселенці з урахуванням останніх змін, читайте далі
 • Порядок надання щорічних відпусток
  Із оформленням відпусток, обчисленням та виплатою відпусткових мав справу кожен бухгалтер. З'ясуймо, які важливі аспекти порядку надання відпусток та їх відображення в податковому обліку слід тримати в полі зору бухгалтерам.
 • Відображення відпусток у звітності
  Якщо протягом звітного періоду працівнику надається оплачувана відпустка, такий факт виплати доходу фіксується у звітності. Порядок відображення наданих відпусток у звітності залежить від виду відпустки.
 • Щорічні та додаткові відпустки
  Добре працює той, хто добре відпочиває. Уміння переключитися з робочих процесів на відпочинок, щоб набратися нових сил, — важлива риса, яку цінує в своїх підлеглих добрий керівник. Але, на жаль, коли мова заходить про час надання такого відпочинку, бажання працівників і можливості робочого процесу на підприємстві не завжди збігаються. Про особливості надання щорічних та додаткових відпусток розповімо далі.
 • Путівки від працедавця
  Літо — час оздоровлення працівників. І працедавець може взяти в ньому безпосередню участь, наприклад, виплативши працівникам матдопомогу на оздоровлення, а також надавши безкоштовно путівки до санаторно-курортних установ. Розповімо про порядок бухгалтерського та податкового обліку таких путівок.
 • Середня заробітна плата у розрахунку відпусткових
  Чи не найголовніше у розрахунку оплати відпустки — це правильний розрахунок суми відпусткових. Основою для такого розрахунку є середньоденна сума заробітної плати, яка розраховується за встановленим порядком. На практиці трапляється безліч різноманітних ситуацій, деякі з них ми і розглянемо.
 • Матдопомога на оздоровлення
  Законодавством або колективним договором на підприємстві може бути встановлено обов'язок працедавця виплачувати працівникам перед щорічною основною відпусткою чи в інших випадках матеріальну допомогу на оздоровлення. Мета такої матдопомоги — профінансувати відпочинок працівників, наприклад, у санаторно-курортних установах. Порядок нарахування та відображення такої матдопомоги в обліку розглянемо далі.
 • Відкликання з відпустки та її перенесення
  У регулюванні порядку надання відпусток значна роль належить вітчизняним правовим традиціям, які своєрідно доповнюють або навіть видозмінюють правила, встановлені законом. Одним із таких випадків є відкликання працівника з відпустки, а також її перенесення або продовження, які врегульовані законом досить поверхово і на практиці не завжди реалізуються визначеним у ньому шляхом.

 

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Всі консультації по темі>>>

Отримати консультацію>>>

Останні консультації по темі:

Сторінку поновлено 16.11.2016
 В начало 
Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot
0.014514