(044) 391-51-90 (91, 92)
ru ua

Есть предложения, замечания или пожелания? Свяжитесь с редакцией!
Мы обязательно ответим. Актуально!
Ближайшие семинары :
Все семинары ...         
(полный план-график)

Рейтинг@Mail.ru

 : общий по сайтуКурсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

РРО и касса

Для госпсуб'єктів, які мають справу з готівкою, застосування реєстраторів розрахункових операцій — завжди актуальна тема. А тим більше сьогодні, коли в цьому напрямі постійні зміни. З огляду на це, усю актуальну інформацію про касові операції, готівкові (безготівкові) розрахунки та РРО зібрано на цій сторінці: новини, документи, довідники, бланки та форми звітності, аналітичні статті та консультації спеціалістів «ДК».

 1. Новини>>>
 2. Форми та бланки звітності>>>
 3. Довідники>>>
 4. Документи та коментарі>>>
 5. Аналітичні статті тижневика «Дебет-Кредит»>>>
 6. Запитання і відповіді>>>
 7. Консультації>>>


НОВИНИ

Всі новини по темі>>>

Важливі новини:

ФОРМИ І БЛАНКИ ЗВІТНОСТІ

БЛАНКИ ЗВІТНОСТІ:

ТИПОВІ ФОРМИ:

ДОВІДНИКИ

ДОКУМЕНТИ ТА КОМЕНТАРІ

АНАЛІТИЧНІ СТАТТІ ТИЖНЕВИКА «ДЕБЕТ-КРЕДИТ»

 • Ліміт каси: коротко про головне
  При готівкових розрахунках підприємства можуть зберігати кошти у касі в межах встановленого ліміту. В яких розмірах його встановлювати, коли переглядати та як збільшити, а головне — як це все документально оформляти? Розглянемо у статті
 • Наслідки переїзду на інший поверх
  Наше підприємство здійснювало торгівлю на другому поверсі торгового центру із застосуванням двох РРО. Згодом ми вже потребувати більшої площі та внесли зміни до договору оренди, де зазначили тільки додаткову частину площі — приміщення на поверх вище, але у договорі це не уточнюється. Насправді магазин перенесено на третій поверх із виходом на відкритий балкон. Чи маємо ми право здійснювати і надалі торгівлю на третьому поверсі через той самий зазначений у ліцензії на торгівлю алкоголем РРО? Якщо маємо можливість виходу на відкритий майданчик, чи маємо право перенести на нього другий РРО (літній майданчик — на відкритому балконі)?
 • Старі КОРО ще можна не міняти
  Податківці в листі від 05.08.2016 р. №26665/7/99-99-08-01-03-17 (далі — Лист №26665, див. «ДК» №33/2016) надали відповідь на запитання, яке виникло у багатьох госпсуб'єктів: «Чи можна використовувати КОРО старої форми після набрання чинності новою формою КОРО?».
 • Повернення коштів за товар із використанням РРО
  Споживач має право повернути не тільки бракований товар, а й товар належної якості. Тому пропонуємо з'ясувати, як визначити вартість товару під час повернення коштів, раніше вже сплачених за товар. А також як повернути покупцеві кошти, якщо оплата здійснювалася через РРО.
 • Нові порядки щодо РРО та КОРО: аналіз змін
  Нещодавно Наказом №547 було затверджено нові порядки реєстрації РРО, КОРО та РК. З'ясуймо, що зміниться з набранням чинності цим наказом у порядку реєстрації та застосування РРО, а також у використанні КОРО.
 • Роздрібний акциз у чеку
  Підприємство придбало службовий автомобіль. Водій заправляється за готівку. Оприбутковують бензин за фіскальними чеками на підставі авансового звіту. У чеках акциз не виокремлено, з оплаченої фактично суми виокремлено ПДВ, і більше нічого. Як визначити первісну вартість придбаного бензину — на підставі даних чека чи з урахуванням самостіно обчисленого акцизу? Що з ПК з ПДВ?
 • ПК з ПДВ за касовими чеками
  Пропонуємо з'ясувати, що таке організація обліку касових чеків, які дають право платнику ПДВ на врахування цих сум у складі ПК. Які є обмеження, чи треба вести облік за такими документами і як ці суми відобразяться у формулі єдиного реєстру податкових накладних?
 • РРО у підприємця-«єдинника»
  Уже минуло майже півроку з початку 2016 року, й у багатьох підприємців — платників єдиного податку дохід перевищив 1 млн грн. Кому з них доведеться застосовувати РРО, нагадали податківці у листі від 27.05.2016 р. №5585/С/99-99-22-07-03-14 (див. «ДК» №24/2016). А от на кого не покладається такий обов'язок, чомусь не наголосили. З'ясуймо все в деталях.
 • Електронна контрольна стрічка РРО
  Підприємство уклало договір із продавцем РРО, який брав на себе зобов'язання щодо його сервісного обслуговування. Проте одного разу виявилося, що касовий апарат показував роздруковані чеки, але ДПІ не отримувала їх електронних копій. Коли ми звернулися до продавця РРО, нас повідомили, що саме ми самостійно повинні стежити за цим. Вони не зобов'язані повідомляти про поломки щодо передачі даних до ДПІ. Хто несе відповідальність за непередачу даних до ДПІ — користувач РРО чи сервісний центр?
 • Нові фіскальний чек та звіт КОРО
  Наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. №13 затверджено нове Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі — Положення), а також нову форму звіту №ЗВР-1 та інструкцію щодо його заповнення. З'ясуймо, що змінилося у зв'язку із затвердженням цього наказу.
 • Якщо в касі опинилися гроші касира
  Підприємство на єдиному податку (третя група без ПДВ) надає послуги за готівку з використанням РРО. 18.11.2015 р. здали виручку до банку після оприбуткування до каси підприємства більше, ніж пробили по РРО й оприбуткували в касу, — треба було 600 грн, а здали 700 грн (касир помилково внесла й власні кошти). На початок дня залишку готівки у касі підприємства не було. Як виправити помилку та які можуть бути наслідки?
 • 5 ситуацій з РРО
  Якщо розрахункова операція здійснюється у готівковій формі або через платіжний термінал, у більшості випадків виникає обов'язок застосування РРО. Проте є операції з готівкою або з платіжними картками, коли РРО не використовується.
 • Готівкові операції
  Належна організація готівкового обігу, дотримання вимог касової дисципліни є важливими для суб'єкта господарювання, що має справу з операціями з готівкою.
 • Автоматична передача даних: плюси і мінуси
  Розгляньмо один з аспектів застосування РРО, який буде цікавий як новачкам, так і досвідченим користувачам РРО: подання звітності (інформації) до ДПІ, роль посередників у цьому процесі та порядок звіряння даних з ДФСУ.
 • Аванси та РРО
  Розрив між оплатою та постачанням при безготівкових розрахунках — звичайна річ. А як діють у таких випадках СГ, які застосовують готівкові розрахункові операції, зокрема із застосуванням РРО?
 • Компроміс чи відстрочення?
  01.07.2015 р. — дата, яка лякала фізосіб-«єдинників», насамперед 3-ї групи. Обов'язок починаючи з цієї дати застосовувати РРО спонукав багатьох із них повністю відмовитися від проведення розрахункових операцій при продажу товарів (надання послуг) у готівковій чи безготівковій формі, але з використанням електронних платіжних засобів, на користь винятково безготівкових розрахунків. Ціна питання (5 — 7 тисяч гривень за купівлю РРО) виявилася для них непідйомною.
 • Чотири запитання про роботу з РРО
  Чотири запитання про роботу з РРО У зв'язку з розширенням сфери застосування РРО у суб'єктів господарювання з'являються нові запитання щодо роботи з РРО, тимчасом як старі потребують нових відповідей.Хто зобов'язаний використовувати РРО?Відповідно до Закону про РРО , при здійсненні готівкових розрахунків, а також розрахунків у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) використовувати реєстратор розрахункових операцій зобов'язані: ...
 • Застосування РРО платниками ЄП
  На жаль, попри очікування платників ЄП, розраховувати на звільнення від застосування реєстраторів розрахункових операцій їм немає сенсу: уряд у цьому питанні впевнено посідає незмінну позицію. Враховуючи цей факт, з'ясуймо, кому з когорти платників ЄП і в яких випадках треба використовувати касові апарати.
 • Платіжні картки та РРО: танцюють усі?
  П'ять — сім тисяч гривень — орієнтовна ціна питання при придбанні одного реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО). Над цією цифрою замислилося чимало СГ, які наразі не є щасливими власниками РРО. Якщо розрахунки у СГ за послуги повністю або частково здійснюються із застосуванням готівкових платежів або безготівкових, але з використанням електронних платіжних засобів, постає запитання: чи треба застосовувати РРО? Чи є винятки з цього правила? Спробуємо з'ясувати, відповідаючи на запитання читачів.
 • РРО — зашморг на шиї бізнесу
  Час «Х» наближається. З 1 липня 2015 року платники ЄП 3-ї групи, а «єдиноподатники» 2-ї групи — з 1 січня 2016 р. будуть зобов'язані у разі приймання та здійснення готівкових розрахунків використовувати РРО. Підприємства сфери послуг лише тимчасово, до 1 липня 2015 року, звільняються від санкцій за здійснення розрахунків без застосування РРО. Поговоримо про те, що при цьому слід тримати в полі зору.
 • Як придбати касовий апарат
  Якщо вам за родом діяльності треба придбати і зареєструвати касовий апарат — ця стаття саме для вас. Уточнимо, що цей пристрій призначено для обліку коштів під час здійснення розрахункових операцій. Якщо ж ідеться про державний контроль за обігом коштів із використанням касових апаратів, такі касові апарати називаються фіскальними.
 • POS-термінал без РРО: чи можливо?
  Юридична особа на загальній системі оподаткування торгує побутовою технікою через інтернет-магазин. Роздрібних торгових точок не має в своєму розпорядженні. Розрахунки за товари, продані через інтернет-магазин, відбуваються тільки за безготівковим розрахунком. Підприємство має виставковий центр, в якому демонструються зразки товарів, що продаються через інтернет-магазин. Згідно з положенням про виставковий центр, затвердженим директором підприємства, продаж товарів за готівку чи за допомогою банківських карток у виставковому центрі не передбачено. Проте іноді покупці бажають придбати виставковий екземпляр товару за готівку або за умови оплати карткою. Чи може підприємство поставити POS-термінал у виставковому центрі, щоб покупці мали змогу розрахуватися банківською платіжною карткою, але при цьому не встановлювати РРО, бо продаж товарів за готівку на підприємстві не здійснюється та не планується?
 • Z-звіт в обліку з використанням РРО
  Якщо загублено Z-звіт і є тільки денний періодичний звіт РРО, то чи може він бути підставою для оприбуткування грошей до каси?
 • Застосування РРО у 2015 році
  Початок 2015 р. запам'ятається масштабним реформуванням податкової системи країни. Такі зміни не могли оминути й використання РРО. Розгляньмо нововведення, що їх вніс Закон №71 до Закону про РРО.

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

КОНСУЛЬТАЦІЇ

Всі консультації по темі>>>

Отримати консультацію>>>

Останні консультації по темі:
 В начало 
Перевір свого контрагента:

разом з OpenDataBot
0.011887