(044) 391-51-90 (91, 92)
ru ua

Маєте пропозиції, зауваження чи побажання? Зв’яжіться з редакцією!
Ми неодмінно відповімо.



 Актуально!



Ближайшие семинары :
Больше семинаров ... (полный план-график)





Рейтинг@Mail.ru

 : загальний по сайту



Курсы валют на PROext

Документи для роботи № 41 (13.10.2003)
Бухоблік

ДПС України від 13.11.2002 №

Розрахунок прибуткового податку з громадян при звільненні та оподаткування додаткових виплат, отриманих після звільнення

Дивись коментар

СУТТЄВО. У разі якщо премія та інші виплати за виконання громадянами трудових обов’язків за місцем попередньої роботи виплачуються після їх звільнення, прибутковий податок утримується з цих виплат за ставкою 20% суми виплати. Після цього виникає обов’язок подати декларацію з прибуткового податку.

ДПА України розглянула лист і повідомляє.

Згідно з Декретом КМУ від 26.12.92 р. №13-92 “Про прибутковий податок з громадян” (далі — Декрет), обчислення прибуткового податку з доходів, одержуваних громадянами протягом календарного року за місцем основної роботи (служби, навчання), а також перерахунок податку з сукупного річного оподатковуваного доходу по закінченні календарного року провадиться підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та фізособами — суб’єктами підприємницької діяльності (ст. 9 Декрету та п. 9 Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом ГДПІ від 21.04.93 р. №12 та зареєстрованої в Мін’юсті України 09.06.93 р. за №64).

При звільненні громадян протягом календарного року з основного місця роботи (служби, навчання) бухгалтерія підприємства, установи, організації чи фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності повинна скласти остаточний розрахунок (перерахунок) за відпрацьований період та видати громадянину довідку за ф. №3 про суму нарахованого у поточному році доходу та суму утриманого податку, яку громадянин зобов’язаний подати до бухгалтерії за новим місцем основної роботи (служби, навчання) (пп. 9.1 Інструкції про прибутковий податок з громадян).

Якщо громадянин, відпрацювавши на підприємстві як за місцем основної роботи неповний календарний рік, звільняється, бухгалтерія підприємства проводить остаточний розрахунок (перерахунок) податку лише за фактично відпрацьований цим громадянином час на цьому підприємстві.

Коли премія та інші виплати, пов’язані з виконанням громадянами трудових обов’язків за місцем попередньої роботи, виплачуються після їх звільнення, прибутковий податок утримується з цих виплат за ставкою 20% від суми виплати (пункти 7.3, 9.3 Інструкції про прибутковий податок з громадян) як з доходів, отриманих громадянином не за місцем основної роботи.

У разі отримання громадянином доходів від підприємства після його звільнення, які під час виплати були оподатковані як доходи, одержувані не за місцем основної роботи, перерахунок прибуткового податку за сукупним річним доходом по закінченні календарного року провадиться податковим органом за місцем проживання цього громадянина на підставі одержаної від нього декларації про доходи, оскільки згідно з положеннями Декрету (ст. 12) декларація про доходи подається громадянами у разі одержання ними протягом календарного року доходів з різних джерел, крім як за місцем основної роботи.

Як видно з висновку ДПА в області, на підставі одержаної від громадянина 31.10.2002 р. декларації про дохід за 2001 р. проведено річний перерахунок податку, згідно з яким на поточний рахунок №939 Ощадбанку громадянину повернуто 803 грн. 05 коп. прибуткового податку, надмірно сплаченого протягом 2001 р.

Заступник голови С. ГУРЖІЙ

версія для друкувідправити поштоюнаписати редактору


Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Про внесення Змін та доповнень до Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб’єктами підприємницької діяльності — юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими Частковий перегляд статті (тільки початок)
от 26.8.2003 №
Бухоблік
З метою забезпечення єдиного порядку відображення результатів документальних перевірок суб’єктів підприємницької діяльності — юридичних осіб, їх філій, відділень та інших відокремлених підрозділів наказую:...

В рубриці: 


Про облік транспортних засобів, переданих на потреби Збройних сил України (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
от 24.2.2015 №
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
Амортизаційні відрахування на законсервовану техніку та транспортні засоби
мобілізаційного призначення, які не експлуатуються, не здійснюються. ...

Щодо деяких питань ведення податкового обліку фізичними особами — платниками податку на додану вартість Частковий перегляд статті (тільки початок)
от 28.4.2015 №
№ 22 (1.6.2015) :: Бухоблік
ФОП не може бути власником нерухомого або рухомого майна, тому придбання,
спорудження, будівництво такого майна та операції з передачі права власності
на таке майно можуть здійснюватися ним виключно як фізособою. ...

0.516418