ru ua
 

 Актуально!
Ближайшие семинары :
Больше семинаров...
(план-график на март)

Допомога :: реєстрація :: забув пароль :: профіль :: правила  

 : розширений
 : по класифікатору
 : документів
 : загалом по порталу
Курсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Документи для роботи № 41 (13.10.2003)
Бухоблік

Лист ДПС України від 13.11.2002 № 3890/Б/17-0515

Розрахунок прибуткового податку з громадян при звільненні та оподаткування додаткових виплат, отриманих після звільнення

Дивись коментар

СУТТЄВО. У разі якщо премія та інші виплати за виконання громадянами трудових обов’язків за місцем попередньої роботи виплачуються після їх звільнення, прибутковий податок утримується з цих виплат за ставкою 20% суми виплати. Після цього виникає обов’язок подати декларацію з прибуткового податку.

ДПА України розглянула лист і повідомляє.

Згідно з Декретом КМУ від 26.12.92 р. №13-92 “Про прибутковий податок з громадян” (далі — Декрет), обчислення прибуткового податку з доходів, одержуваних громадянами протягом календарного року за місцем основної роботи (служби, навчання), а також перерахунок податку з сукупного річного оподатковуваного доходу по закінченні календарного року провадиться підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та фізособами — суб’єктами підприємницької діяльності (ст. 9 Декрету та п. 9 Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом ГДПІ від 21.04.93 р. №12 та зареєстрованої в Мін’юсті України 09.06.93 р. за №64).

При звільненні громадян протягом календарного року з основного місця роботи (служби, навчання) бухгалтерія підприємства, установи, організації чи фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності повинна скласти остаточний розрахунок (перерахунок) за відпрацьований період та видати громадянину довідку за ф. №3 про суму нарахованого у поточному році доходу та суму утриманого податку, яку громадянин зобов’язаний подати до бухгалтерії за новим місцем основної роботи (служби, навчання) (пп. 9.1 Інструкції про прибутковий податок з громадян).

Якщо громадянин, відпрацювавши на підприємстві як за місцем основної роботи неповний календарний рік, звільняється, бухгалтерія підприємства проводить остаточний розрахунок (перерахунок) податку лише за фактично відпрацьований цим громадянином час на цьому підприємстві.

Коли премія та інші виплати, пов’язані з виконанням громадянами трудових обов’язків за місцем попередньої роботи, виплачуються після їх звільнення, прибутковий податок утримується з цих виплат за ставкою 20% від суми виплати (пункти 7.3, 9.3 Інструкції про прибутковий податок з громадян) як з доходів, отриманих громадянином не за місцем основної роботи.

У разі отримання громадянином доходів від підприємства після його звільнення, які під час виплати були оподатковані як доходи, одержувані не за місцем основної роботи, перерахунок прибуткового податку за сукупним річним доходом по закінченні календарного року провадиться податковим органом за місцем проживання цього громадянина на підставі одержаної від нього декларації про доходи, оскільки згідно з положеннями Декрету (ст. 12) декларація про доходи подається громадянами у разі одержання ними протягом календарного року доходів з різних джерел, крім як за місцем основної роботи.

Як видно з висновку ДПА в області, на підставі одержаної від громадянина 31.10.2002 р. декларації про дохід за 2001 р. проведено річний перерахунок податку, згідно з яким на поточний рахунок №939 Ощадбанку громадянину повернуто 803 грн. 05 коп. прибуткового податку, надмірно сплаченого протягом 2001 р.

Заступник голови С. ГУРЖІЙ

версія для друкувідправити поштоюнаписати редактору


Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 

Про форму Довідки щодо цільового використання сум ПДВ Частковий перегляд статті (тільки початок)
Бухоблік
Затверджено форму Довідки про цільове використання сум ПДВ сільгоспвиробників, яку слід подавати разом з декларацією з ПДВ. Назвати її довідкою про цільове використання ПДВ важко, оскільки власне про цілі використання ПДВ у ній жодного слова, лише про вир...
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо отримання інформації з деяких питань, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 14.1.2015 № ПІ-Т-2-15-06
№ 13 (30.3.2015) :: Бухоблік
ДРСУ поінформувала про перелік документів, що подаються для отримання
свідоцтва про право власності на об’єкт нерухомого майна, права на який
набуті в загальному порядку. ...

Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 13 (30.3.2015) :: Бухоблік
Для виплати компенсації слід щомісяця до 15 числа подавати до органів
соцзахисту погоджений із військкоматом звіт про фактичні витрати на виплату
середнього заробітку працівникам. ...

0.20564