ru ua
 

 Актуально!
Ближайшие семинары :
Больше семинаров...
(план-график на октябрь-ноябрь)

Допомога :: реєстрація :: забув пароль :: профіль :: правила  

 : розширений
 : по класифікатору
 : документів
 : загалом по порталу
Курсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Документи для роботи № 47 (22.11.2004)
Оподаткування

Лист ДПС України від 12.10.2004 № 9077/6/19-1116

Про порядок складання звіту форми №1-ПП

Дивись коментар

СУТТЄВО. ДПА України запропонувала фізичній особі - суб’єкту підприємницької діяльності відображати суму пільг з податку на додану вартість у ф. №1-ПП у тисячах гривень з одним десятковим знаком, хоча інструкція цього не передбачає. Якщо юридична чи фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності не користувалися пільгами в оподаткуванні з початку звітного року, то у звіті за ф. №1-ПП проставляються прочерки. Штрафів за неподання форми немає.

1. При заповненні форми звіту №1-ПП платники податків - юридичні особи і фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які є платниками податку на додану вартість, повинні користуватися Інструкцією про порядок заповнення форми звіту №1-ПП «Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб і фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності», затвердженою спільним наказом Державної податкової адміністрації України і Державного комітету статистики України від 23.07.2004 р. №419/453.

Зокрема, п. 2 вказаної Інструкції передбачено складання звіту наростаючим підсумком з початку року в тисячах гривень без десяткових знаків.

Тому з урахуванням цих вимог, платники податків повинні вказувати округлену суму пільг в тисячах гривень без десяткових знаків; при цьому округлення показників здійснити за математичними правилами, тобто у разі округлення величини суми до 1000 гривень, яка дорівнює, наприклад, 60 гривень, проставляється «0», якщо величина дорівнює 800 гривень, то проставляється 1 (одна) тисяча гривень.

До внесення змін до Інструкції про порядок заповнення форми звіту №1-ПП «Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб і фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності» пропонуємо фізичній особі - суб’єкту підприємницької діяльності відображати суму пільг в оподаткуванні з податку на додану вартість в тисячах гривень з одним десятковим знаком.1

2. При поданні звіту за формою №1-ПП платники податків обов’язково заповнюють першу таблицю - Коди (номери) юридичної особи, фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності - укладача.

Фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності заповнює тільки першу графу вказаної таблиці - ідентифікаційний номер згідно з ДРФО. Оскільки на сьогодні в чинному законодавстві відсутня норма, що передбачає для фізичних осіб коди території, видів економічної діяльності, організаційно-правової форми господарювання, то в графах 2 - 6 першої таблиці фізичною особою - суб’єктом підприємницької діяльності проставляються прочерки.

Друга таблиця заповнюється відповідно до розділу 2 Інструкції про порядок заповнення форми звіту №1-ПП «Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб і фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності».

3. При складанні звіту за дев’ять місяців 2004 року платникам податків необхідно користуватися Довідником пільг №31, наданим чинним законодавством зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів станом на 01.09.2004 р. Довідник пільг оновлюється щоквартально і доводиться до платників податків через засоби масової інформації («Вісник податкової служби України», систему інформаційно-правового забезпечення ЛІГА:ЗАКОН тощо).

Довідник пільг є єдиним для платників юридичних осіб і для платників фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані як платники податку на додану вартість.

4. Щодо відповідальності за невчасне подання звіту №1-ПП, повідомляємо, що згідно з п. 22 ст. 92 Конституції України, виключно законами України визначаються принципи цивільно-правової відповідальності; діяння, що є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, і відповідальність за них.

Спільним наказом Державної податкової адміністрації України і Державного комітету статистики України від 23.07.2004 р. №419/453, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.07.2004 р. за №938/9537, «Про затвердження форми звіту №1-ПП, Інструкції про порядок її заповнення і Правил обліку податку на додану вартість з метою вдосконалення обчислення вартісної величини впливу пільг з цього податку на формування доходної частини Державного бюджету України», зокрема, встановлено форму №1-ПП, порядок її заповнення і подання.

Пунктом 5 вказаного наказу передбачено: «Платники податків несуть відповідальність за достовірність інформації даних звіту за формою №1-ПП відповідно до чинного законодавства України».

Заступник голови ДПА України В. КОПИЛОВ

версія для друкувідправити поштоюнаписати редактору


Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 

Щодо нарахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на суми компенсацій працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термі Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань от 2.11.2004 № 01-1702
Оподаткування
Страхові внески на загально­обов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання не нараховуються на суми компенсацій втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплат...
Коментар ДК...

В рубриці: 


Щодо застосування правил трансфертного ціноутворення до договорів про спільну діяльність Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Інші от 10.4.2014 № 6481/6/99-99-19-03-02-15
№ 42 (20.10.2014) :: Оподаткування
Якщо контрагентами операцій на суму понад 50 млн грн виступають договір про спільну діяльність та особа, яка є пов’язаною з учасником (учасниками) такого договору, такі операції підпадають під визначення контрольованих. ...

Щодо проблемних питань ведення підприємницької діяльності на території Донецької та Луганської областей (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист Мін'юст України от 26.8.2014 № 6809-0-4-14/6.1
№ 42 (20.10.2014) :: Оподаткування
Мін’юст роз’яснив особливості держреєстрації суб’єктів підприємницької діяльності на території Донецької та Луганської областей. ...

0.710308