Актуально!




Ближайшие семинары :
Больше семинаров...
(план-график на апрель)


Loading...

Логін: Пароль: Допомога :: реєстрація :: забув пароль :: профіль :: правила  

 : розширений
 : по класифікатору
 : документів
 : загалом по порталу


повідомлення
короткий зміст



Курсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Школа бухгалтера № 15 (14.8.2006)
Повторення вивченого

Кожен працівник бажає знати

Кожне нове нарахування або виплата доходу своїм працівникам викликає в бухгалтера нові питання, але ще більше це викликає питань у самих працівників.

1. Чи зобов’язана бухгалтерія підприємства видавати кожно му працівнику розрахунковий листок по заробітній платі?

Так, зобов’язана. Відповідно до ст. 110 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі - КЗпП) і ст. 30 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108) при кожній виплаті заробітної плати працівнику необхідно повідомити:

  • про загальну суму зарплати з розшифровкою за видами виплат;
  • про розміри нарахувань і утримань на/із зарплати;
  • про суму, видану на руки.

Конкретна форма такого повідомлення законодавчо не визначена. Також не визначено, в якій формі (письмовій або усній) необхідно зробити це повідомлення. У цьому випадку і форма, і вид визначаються підприємством.

У випадку якщо підприємство обрало усну форму надання працівнику інформації, варто передбачити доказову базу того, що працівник дійсно одержав інформацію про зарплату (наприклад, вести журнал, в якому працівник буде розписуватися після одержання такої інформації).

Ми б рекомендували використати письмову форму розрахункового листка з указанням всіх нарахувань та утримань по зарплаті та виплати на руки, що належать працівнику. На нашу думку, такий розрахунковий листок має містити табельний номер працівника (прізвище не вказується), а також шифри (коди) всіх нарахувань і утримань з відповідними сумами нарахувань і утримань із заробітної плати і виплат працівнику. Інформацію про те, що означає кожний шифр (код), необхідно вивісити в загальнодоступному місці (бажано, поруч із касою), щоб працівник при видачі йому зарплати і розрахункового листка міг самостійно з’ясувати, які нарахування й утримання були зроблені. У цьому випадку обов’язок видавати працівнику розрахунковий листок необхідно оформити наказом по підприємству та покласти його на касира або на працівника бухгалтерії, що здійснює розрахунок заробітної плати.

2. Як підприємству оформити навчання своїх працівників ро боті на комп’ютері, щоб сплата за навчання не потрапила під ПДФО?

Відповідно до пп. 4.3.20 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (далі - Закон № 889) не включається до загального оподатковуваного доходу:

сума, сплачена працедавцем на користь закладів освіти у рахунок компенсації вартості підготовки чи перепідготовки платника податку - найманої особи за профілем діяльності чи загальними виробничими потребами такого працедавця

Тобто для невключення суми навчання до оподатковуваного доходу працівника необхідно дотриматися кілька вимог:

  • таке навчання має відповідати профілю діяльності підприємства або загальним виробничим потребам. Тому направлення своїх працівників на комп’ютерні курси необхідно оформити наказом по підприємству, де обов’язково вказати, з якою метою (наприклад, підвищення продуктивності праці, відповідності сучасному рівню виробництва і т.д.) певну категорію працівників (наприклад, секретарів, менеджерів, діловодів і т.д.) необхідно підготувати або перепідготувати і де;
  • законодавчо визначено, що підготовка або перепідготовка повинна проходити в закладах освіти. Ст. 48 Закону України від 23.05.91 р. № 1060-XII «Про освіту» (далі - Закон № 1060) визначений перелік закладів післядипломного навчання. До них, зокрема, відносяться центри підвищення кваліфікації, перепідготовки, вдосконалення, навчально-курсові комбінати; … відповідні підрозділи в організаціях та на підприємствах.

Відповідно до п. 5 «Порядку ліцензування освітніх послуг», затвердженого постановою КМУ від 29.08.03 р. № 1380:

Послуги щодо професійної підготовки, перепідготовки, курсового професійно-технічного навчання, підвищення кваліфікації робітників підлягають ліцензуванню за умови, що відповідні професії включено до Державного класифікатора професій ДК - 003-95, затвердженого наказом Держстандарту від 27 липня 1995 р. № 257.

Ліцензування підприємств, установ та організацій, що надають послуги у сфері професійно-технічної освіти, проводиться з урахуванням специфіки навчання та за умови видачі особам, що навчаються, документа про освіту державного зразка.

Тому кошти, перераховані підприємством за навчання своїх працівників, не будуть обкладатися податком з доходів фізосіб: якщо навчання пов’язане з госпді-яльністю підприємства; якщо це акредитований навчальний заклад; якщо видається документ про освіту державного зразка.

Марина Тарасова

версія для друкувідправити поштоюнаписати редактору


Наступна стаття:  На початок статті 



Бухгалтер і адмінвідповідальность Частковий перегляд статті (тільки початок)
Практика
Починаючому бухгалтерові найчастіше складно розібра тися в урагані законодавчих змін. Але ж крім порядку ведення бух обліку та нюансів оподаткування необхідно знати також і про відповідальність, що загрожує бухгалтеру за помилки у роботі, а часом і просто...

В рубриці: 


Перелік опублікованих матеріалів Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 24 (16.6.2008) :: Повторення вивченого
«Велике бачиться на відстані». Тільки зараз, озираючись назад, на відстані в кілька місяців можна оцінити те, що зроблено. Сподіваємося, що ваша оцінка, дорогі читачі, буде позитивною....

Перелік прикладів Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 24 (16.6.2008) :: Повторення вивченого
Приклад завжди впливає сильніше, ніж проповідь.
Семюел Джонсон...

0.462493