ru ua
 
 Актуально!




Ближайшие семинары :
Больше семинаров...
(план-график на июль)

загрузка...



Допомога :: реєстрація :: забув пароль :: профіль :: правила  

 : розширений
 : по класифікатору
 : документів
 : загалом по порталу


повідомлення
короткий зміст



Курсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Запитання і відповіді № 27 (3.7.2006)
Ви запитали редакцію

Подорожній лист легкового автомобіля виписується обов’язково

Підприємство має службовий легковий автомобіль. Чи треба виписувати водієві подорожній лист та хто і яку несе відповідальність за несвоєчасне складання подорожніх листів?

Так, водієві треба виписувати подорожній лист. Відповідно до пп. 1.1 Інструкції про порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля та обліку транспортної роботи, затвердженої наказом Держкомстату України від 17.02.98 р. №74 (далі — Інструкція №74), встановлено єдиний порядок ведення подорожнього листа легкового автомобіля за формою №3, яка не є бланком суворої звітності. Ведення подорожніх листів є обов’язковим для підприємств усіх форм власності. Їх виписують підприємства:

1) які мають службові легкові автомобілі, що перебувають на балансі підприємства, — використовуються для задоволення власних потреб або надаються замовнику на договірних умовах (з водієм) для транспортного обслуговування юридичних осіб на комерційній основі, або використовують їх у службових поїздках за власними потребами;

2) для яких за їхнім замовленням здійснюється транспортне обслуговування службовими легковими автомобілями.

Для перевізника подорожній лист службового легкового автомобіля згідно з пп. 1.3 Інструкції №74 є підставою для:

— обліку транспортної роботи;

— списання витраченого пального на загальний пробіг службових легкових автомобілів;

— взаєморозрахунків між перевізником і замовником за надання транспортних послуг.

Подорожні листи видають під розпис особі, відповідальній за оформлення та видачу подорожніх листів водіям. Використані бланки подорожніх листів списують щокварталу за актом, в якому вказують кількість бланків.

Пам’ятайте, що подорожній лист видають водієві при виїзді із гаража та оформляють тільки на один робочий день (зміну) за умови здачі водієм подорожнього листа за попередній день роботи. На більший строк подорожній лист може видаватися у випадках транспортного обслуговування у міжміському сполученні понад одну добу відповідно до наказу чи розпорядження підприємства-перевізника (п. 2.1 Інструкції №74). Видані подорожні листи реєструють у журналі за такими реквізитами:

— дата видачі;

— номер подорожнього листа;

— прізвище, ініціали та підпис водія при одержанні подорожнього листа;

— дата повернення подорожнього листа;

— підпис відповідальної особи.

Відповідальність за недостовірні і неточні відомості, за порушення встановленого порядку ведення, а також за відображення неправдивих розрахункових даних у подорожньому листі службового легкового автомобіля несуть відповідальні особи, які склали та підписали цей лист. Відповідно до КпАП, вчинення таких дій відповідальними особами тягне за собою накладення штрафу у розмірах, зазначених у таблиці нижче.

Таблиця

Відповідальність за порушення правил обліку транспортної роботи
Нормативний документ
Розмір штрафу
За яке порушення
Згідно зі ст. 1642 КпАП 1) від 8 до 15 н. м. д. г. (від 136 до 255 грн) 1) за порушення правил заповнення та використання бланків подорожніх листів за умови, що це призвело до порушення встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку
2) від 10 до 20 н. м. д. г. (від 170 до 340 грн) 2) у разі якщо ті самі дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за аналогічне правопорушення
Згідно зі ст. 126 КпАП від 0,5 до 1 н. м. д. г. (від 8,5 до 17 грн) при керуванні транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред’явили чи не передали для перевірки, зокрема дорожнього (маршрутного) листа та документів на вантаж, що перевозиться (крім власників транспортних засобів, які використовують їх з індивідуальною некомерційною метою)

Світлана Щербина, «Дебет-Кредит»

версія для друкувідправити поштоюнаписати редактору


Наступна стаття:  На початок статті 



Питання індексації зарплати працівників у приватного підприємця залишається відкритим Частковий перегляд статті (тільки початок)
Ви запитали редакцію
Чи індексувати заробітну плату най­маних працівників, які працюють у приватного підприємця? До внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. №1078 (далі — Порядок...

В рубриці: 


Обмеження щодо праці зовнішніх сумісників Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 29 (21.7.2014) :: Ви запитали редакцію
Працівник працює на двох підприємствах: на основному — на 0,75 ставки, а за сумісництвом — на 0,5 ставки. Хоче влаштуватися на роботу ще й на наше підприємство на 0,5 ставки. Чи є якісь обмеження в цьому випадку? ...

Працевлаштування на роботу молодого спеціаліста Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 29 (21.7.2014) :: Ви запитали редакцію
Ми — приватне підприємство, юридична особа, до нас скерували на роботу молодого спеціаліста — бюджетника. Раніше ми заявляли потребу в молодих спеціалістах, а тепер у звІязку зі скрутним фінансовим становищем у нас взагалі простій виробництва. Які для нас...

0.247405