ru ua
 

 Актуально!




Ближайшие семинары :
Больше семинаров...
(план-график на сентябрь)





Допомога :: реєстрація :: забув пароль :: профіль :: правила  

 : розширений
 : по класифікатору
 : документів
 : загалом по порталу




Курсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Запитання і відповіді № 51 (20.12.2004)
"Дебет-Кредит Консалтинг" слухає!

Термін дії звіту про оцінку майна та висновку про вартість майна може визначатися самим звітом про оцінку майна

Засновниками товариства є два підприємства, одне з яких вносить до статутного капіталу товариства майно у вигляді цілісного майнового комплексу (ЦМК), а друге - кошти. У першого підприємства є звіт про оцінку ЦМК, дата оцінки - 01.07.2004 р., дата завершення складання звіту - 29.07.2004 р. Протягом якого строку звіт про оцінку майна у разі його використання для формування статутного фонду товариства є дійсним? Із якої дати відлічується цей строк: з дати оцінки чи з дати завершення складання звіту?

Насамперед зазначимо, що оцінку нерухомого майна цілісно-майнових комплексів слід проводити із застосуванням бази, що відповідає ринковій або спеціальній вартості. При цьому ринкова і спеціальна вартість визначаються відповідно до вимог Національного стандарту №1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 р. №1440 (далі - Постанова).

З’ясуймо особливості оцінки майна під час інвестиційної діяльності (сюди належить і передача майна як внеску до статутного капіталу іншого підприємства).

Відповідно до пунктів 25 - 26 Постанови, інвестиційна вартість об’єкта оцінки використовується з метою врахування умов угоди, у зв’язку з укладанням якої проводиться оцінка, в частині необхідності додаткового інвестування або виконання інших вимог, що потребує додаткових матеріальних витрат. Інвестиційна вартість об’єкта оцінки у формі цілісного майнового комплексу, фінансових інтересів визначається переважно за допомогою дохідного підходу із застосуванням методу дисконтування грошових потоків, а об’єкта оцінки у матеріальній формі - шляхом комбінування кількох методичних підходів.

Під час визначення інвестиційної вартості у звіті про оцінку майна аналізуються умови продажу (інвестування) та їх відмінність від типових умов продажу подібного майна на ринку, вплив зазначених умов на формування його вартості, у т. ч. виходячи з принципу найбільш ефективного використання. Інформаційними джерелами, що дають змогу врахувати зазначені умови, можуть бути бізнес-план, проектно-кошторисна документація та документи, які підтверджують виконання певних робіт, результати аналізу впливу додаткових умов інвестування у процесі продажу об’єкта оцінки тощо.

Згідно з п. 56 Постанови, звіт про оцінку майна може складатися у повній чи стислій формі. Звіт про оцінку майна, що складається у повній чи стислій формі, повинен містити "дату оцінки та дату завершення складення звіту, ".

Таким чином, термін дії звіту про оцінку майна (зокрема ЦМК) та висновку про вартість майна може визначатися самим звітом про оцінку майна. Якщо ж такі відомості у звіті не зазначаються, то передбачається, що оцінка майна є дійсною до проведення наступної оцінки.

Щодо останнього запитання, то, виходячи з того, що дата оцінки - це "дата (число, місяць та рік), на яку проводиться оцінка майна та визначається його вартість", можна сказати, що строк дії звіту та висновку про вартість майна розпочинається з дати оцінки майна.

Юрій ГОРДІЙЧУК

версія для друкувідправити поштоюнаписати редактору


Наступна стаття:  На початок статті 



Вимоги видавати заробітну плату за кілька місяців кількома видатковими ордерами не передбачено Частковий перегляд статті (тільки початок)
"Дебет-Кредит Консалтинг" слухає!
На підприємстві була затримка з виплати заробітної плати, тому проводиться виплата одночасно за два місяці. Чи треба видавати гроші працівникові за кожен місяць окремо, чи можна видати за одним документом?...

В рубриці: 


Платники фіксованого сільгоспподатку можуть займатися гральним бізнесом Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 10 (6.3.2006) :: "Дебет-Кредит Консалтинг" слухає!
Платник фіксованого сільськогосподарського податку хоче встановити гральний апарат. Чи треба буде платити податок на прибуток від цієї діяльності та придбавати патент? Відповідно до п. 1 статті 2 Закону України від 17.12.98 р. №320-XIV...

Чи коригується при продажу основних фондів сільськогосподарським товаровиробником податковий кредит? Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 10 (6.3.2006) :: "Дебет-Кредит Консалтинг" слухає!
Підприємство є сільгоспвиробником та платником ПДВ згідно з. п. 11.29 Закону про ПДВ. У 2004 році підприємство придбало об’єкт основних засобів для виробничих потреб та віднесло податковий кредит до спецдекларації. У 2005 році підприємство планує продати....

0.705583