ru ua
 

 Актуально!




Ближайшие семинары :
Больше семинаров...
(план-график на октябрь-ноябрь)





Допомога :: реєстрація :: забув пароль :: профіль :: правила  

 : розширений
 : по класифікатору
 : документів
 : загалом по порталу




Курсы валют на PROext
Межбанковские курсы валют

Запитання і відповіді № 18-19 (11.5.2009)
Ви запитали редакцію

Оплата праці — Лікарняні та декретні

Якщо лікарняний припадає на відпустку, відпустка переноситься або продовжується

Які місяці брати для розрахунку оплати лікарняного листка, виданого під час перебування працівника у відпустці, якщо з 15 травня до 24 червня включно працівник перебував на лікарняному, а з 4 липня — у черговій 24-денній відпустці? Під час відпустки працівник знову захворів, причому цього разу лікарняний з 12 до 18 липня включно видано стаціонаром.

Розрахунок допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, які виплачуються згідно зі статтями 35 — 39 Закону №2240, регулюється Порядком №1266.

Так, стаття 35 Закону №2240 наголошує, що у разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній (основній чи додатковій) відпустці допомога надається у порядку та розмірах, встановлених цим Законом. Однак це не означає, що працівник матиме право і на відпускні, і на лікарняні. Адже згідно з п. 1 тієї самої статті допомога з тимчасової непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного страхового випадку. Тож у разі настання тимчасової втрати працездатності під час відпустки працівник, який подає лікарняний листок за місцем праці, матиме право на перенесення відпустки на інший період або продовження відпустки (ст. 11 Закону про відпустки).

Сума допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за умовами, наведеними у запитанні, розраховуватиметься так:

1) розрахунковим періодом, за який обчислюється середня зарплата для виплати допомоги, є останні 6 календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок;

2) місяці розрахункового періоду (з 1-го до 1-го числа), в яких застрахована особа не працювала з таких поважних причин, як тимчасова непрацездатність (як вказано у запитанні), виключаються з розрахункового періоду.

Приклад Щоб показати, як здійснюється такий розрахунок, розглянемо умови, вказані у запитанні (числа умовні). Припустімо, що працівник у липні 2009 р. має право на допомогу у 100% розмірі та за 6 місяців перед настанням страхового випадку отримував такі доходи (див. таблицю).

Таблиця

Умовні дані до прикладу

Місяць розрахункового періоду
Кількість робочих днів
Виплати, які були отримані
які були встановлені на підприємстві
які включаються до розрахунку
Оклад
Лікарняні
Січень
20
20
1500
 
Лютий
20
20
1500
 
Березень
21
21
1800
 
Квітень
21
21
1800
 
Травень
18
7*
850
 
Червень
20
3**
150
2550
 
120
92
7600
2550
* Рахуємо робочі дні до відкриття листка непрацездатності - з 1-го до 14 травня включно. При цьому святкові дні - 1, 4 (за 2 травня) і 11 (за 9) травня, неробочі - 2, 3, 9, 10 травня. Отже, робочих днів буде: 14 - 7 = 7.
** Рахуємо робочі дні після закриття листка непрацездатності - з 25-го до 30 червня включно. При цьому святковим днем буде 29 (за 28) червня, неробочими - 27 та 28 червня. Отже, робочих днів буде: 6 - 3 = 3.

Рахуємо середню зарплату: 7600 : 92 = 82,61 грн.

Отже, за таких умов сума допомоги з тимчасової втрати працездатності за період з 12 до 18 липня включно (5 робочих днів) становитиме: 5 х 82,61 = 413,05 грн.

Ганна БИКОВА, «Дебет-Кредит»


Якщо одна декретна відпустка переходить в іншу, оплаті лікарняного це не завадить

Я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Не виходячи з цієї відпустки, іду на лікарняний по вагітності та пологах з другою вагітністю. У якому розмірі мені повинні нарахувати та оплатити лікарняний за другою вагітністю та пологами, якщо заробітна плата мені майже три роки не нараховується? Чи будуть у мене якісь проблеми, якщо підприємство, на якому я влаштована на роботу за трудовою книжкою, не веде діяльності вже майже рік?

Надання оплачуваної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами передбачено ст. 17 Закону про відпустки. Тривалість такої відпустки:

1) до пологів — 70 календарних днів;

2) після пологів — 56 календарних днів (70 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів) починаючи з дня пологів.

У народі таку відпустку називають просто «декрет». Оплачується ця відпустка на підставі листків непрацездатності (лікарняних листків) і має на меті компенсувати застрахованій особі втрату заробітної плати. Тому сума такої допомоги визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати, виплачується в 100% розмірі і не залежить від страхового стажу. Це передбачено ст. 39 Закону №2240. Механізм визначення середньої заробітної плати для нарахування «лікарняних», зокрема і декретних, визначено Порядком №1266.

Класично для нарахування декретних треба мати середньоденну (середньогодинну) заробітну плату та кількість робочих днів (годин), що припадають на період відпустки працівниці по вагітності та пологах. Але наша працівниця, як випливає із запитання, зараз не працює, а перебуває вже майже три роки у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, тобто не має заробітку з поважних причин. У такому разі, як зазначає п. 10 Порядку №1266, «...середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку».

Проблем у працівниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років і планує йти в новий «декрет», не повинно бути. Підприємство, де знаходиться трудова книжка і з якого працівниця пішла у декрет, а потім у відпустку, зобов’язане подавати звіти (хай і порожні) до ФСС з ТВП, де має зазначити нарахування нового «декретного» лікарняного. А Фонд, уже на підставі поданого звіту, відшкодує підприємству витрати з виплати працівниці лікарняного.

Галина БЕДНАРЧУК, «Дебет-Кредит»

версія для друкувідправити поштоюнаписати редактору


Наступна стаття:  На початок статті 



Оплата праці — Індексація оплати праці Частковий перегляд статті (тільки початок)
Ви запитали редакцію
Зменшення зарплати не дає підстави для припинення індексації
Якщо зарплата після підвищення є меншою, ніж вона була би після індексації, індексація проводиться...

В рубриці: 


Обмежень щодо формування податкового кредиту отримувачем рекламних послуг від нерезидента ПКУ не містить Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 42 (20.10.2014) :: Ви запитали редакцію
Підприємство придбаває рекламні послуги у нерезидента, сума податкових витрат таких послуг обмежена згідно з ПКУ. Чи є аналогічне обмеження щодо ПДВ? ...

Арешт майна та коштів не застосовуються одночасно при недопуску до перевірки Частковий перегляд статті (тільки початок)
№ 42 (20.10.2014) :: Ви запитали редакцію
Керівник підприємства не допустив представників ДПІ до перевірки, посилаючись на відсутність підстав для її призначення. Податкові органи наступного дня надіслали нам рішення про застосування умовного адмінарешту майна. Ми подали позов до суду про скасува...

0.119961