Нове число  Дебет-Кредит
 укр - рус Український бухгалтерський тижневик
#43'2002: Практична бухгалтерія - Автоматично

АКЦЕНТ Настройка "АКЦЕНТ - виробництво" - рівноцінний учасник виробничого процесу

Теми всіх уроків

Автоматизація виробництва мінімізує собівартість продукції.
Автоматизація обліку у виробництві оптимізує весь процес загалом.

Керівництво успішної виробни чої компанії, що перебуває на вершині розвитку, прийняло рішення дослідити ринок програмного забезпечення для автоматизації облікових функцій власного бізнесу. Перед компанією поряд із обліковими стояли питання контролю якості продукції, споживання ресурсів, комплектації обладнання. Завдання пошуку рішення було поставлено переді мною - аналітиком. Зібрані протягом тижні матеріали засвідчили: проблема є. Запропоновані на сучасному ринку готові програмні рішення з обліку у виробництві забезпечували потреби суто бухгалтерського обліку й не мали достатньої глибини аналітики, щоб автоматизувати облікові операції всього технологічного ланцюжка. Це на поверхні проблеми. Я ж заглибився в тему, з властивою мені прискіпливістю вивчав усе нові й нові виробничі конфігурації різних розробників... Розчарування не спіткало мене тільки тому, що пощастило натрапити на настройку "АКЦЕНТ -виробництво".

Я відвідав київський офіс розробника ТОВ "імпакт-центр" в Старокиївському провулку, 1/3 (тел. 238-92-26) і спільно з фахівцями фірми змоделював деякі виробничі процеси в програмному середовищі. Виявилося, що за допомогою ключового документа "Акт переробки" вирішуються облікові функції виробництва від стадії формування замовлення менеджером до списання реалізованої продукції бухгалтером-матеріалістом. За цим же документом провадяться облік і контроль трансформації початкової сировини, комплектуючих і напівфабрикатів у готову продукцію.

Демонстрація можливостей настройки показала, що змодельовані процеси виробництва запускаються за різними варіантами виробництва і технологічними сценаріями, визначеними технологами, що забезпечують якість кінцевого виробу. Програма дозволяє, наприклад:

  • контролювати жировий і білковий баланс продукції залежно від аналогічних показників сировини під час виробництва молочних продуктів або вміст вологи на вході і виході при виробництві хлібобулочних виробів;
  • порівнювати температурні режими при закладанні в морозильні камери і вийманні;
  • фіксувати споживання електроенергії промисловим обладнанням і зіставляти дані лічильників і норм.

Я сам перевірив, як "Акт переробки" формує і так звану виробничу собівартість (за вартістю спожитої сировини), і повну собівартість (з урахуванням розподілених зарплати і накладних витрат), і залишився задоволений результатами.

Також особисто пересвідчився в мо-жливості програми коректно комплектувати як обладнання при ремонті (запасними частинами, вузлами), так і готову продукцію (наприклад якщо це комп'ютери). Для цього в настройці слід створити зв'язки між об'єктами, що комплектуються, і комплектуючими вузлами (деталями), тоді при виборі обладнання в діалозі з'являться лише відповідні (сумісні) йому компоненти.

Звіти, сформовані в програмі, продемонстрували можливість проконтролювати в змодельованих процесах:

  • відхилення фактичної витрати матеріалів від нормативного складу (звіт "Реєстр відхилень");
  • вибір оптимального варіанта складу готової продукції з кількох актуальних (звіти: "Реєстр переробки", "Карта складу", "Карта переробки");
  • розподіл навантаження виробничого обладнання: складальної лінії, конвеєра, наприклад (звіт "Завантаження процесу");
  • собівартість готових виробів (звіт "Собівартість").

Вивчивши настройку "АКЦЕНТ-виробництво", я вперше повірив в заяви рідного уряду про серйозні темпи зростання вітчизняного виробництва. Адже наявність такої програми - пряме свідчення цього. Це саме той випадок, коли попит (виробництво) породжує пропозицію (програмне забезпечення), а пропозиція, нарощуючи можливості свого продукту, стимулює попит.

Київ, пров. Старокиївський 1/3, т/ф (044) 238-92-26, 238-93-49,
http:\\www. accent6.com.ua, E-mail: [email protected]

Донецьк, вул. Набережна 157/53, т/ф (062) 337-65-18, 342-12-23,
http:\\www. accent6.com, E-mail: [email protected]

Дніпропетровськ, пр. Правди 29, т.: (0562) 20-91-56
Лінії підтримки користувачів: (044) 238-92-26, (062) 337-65-18

На правах рекламиВерсiя для друку Версiя для друку  Вiдправити по поштi Вiдправити по поштi
© 2002
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua