Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#44'2001: Практична бухгалтерія - Автоматично << >>
Розділ "Автоматизація" >> 1С: Бухгалтерія Урок на русском

Сьогодні ми репрезентуємо новий випуск рубрики, присвяченої автоматизації бухгалтерського обліку. Як і обіцяли, починаємо публікації за програмою "1С-Бухгалтерія". У кожній статті, крім основного тематичного уроку з практики ведення бухобліку, вам будуть запропоновані оригінальні рішення від фірм-розробників.

Ті читачі, які активно використовують у бухгалтерії електронні таблиці Excel, також не залишаться поза увагою. Ми регулярно публікуватимемо матеріали цієї тематики.

Сподіваюся, багатьох зацікавить серія статей "Нетаємні матеріали про конфігурування".

Будь-які ваші запитання з автоматизації бухгалтерського обліку не залишаться без відповіді. Будьте з нами, і управління вашою бухгалтерією з допомогою ПК стане більш простим і приємним.

В. ЛАВРЄНОВ,
керівник проекту "Автоматизація бухгалтерського обліку"


Про програми "1С:Підприємство"

Система програм "1С:Підприємство" - універсальний засіб автоматизації всіх видів обліку на підприємствах і в організаціях усіх галузей і видів власності, в тому числі і бюджетних організацій.

Програми постачаються як в однокористувальному, так і в мережному варіанті. Серед однокористувальних програм найпопулярнішою є "1С:Бухгалтерія 7.7" для України, за допомогою якої можна вести всі види обліку в єдиній інформаційній базі. У версії Проф. цієї програми можна робити зміни у конфігурації: створювати і змінювати документи, коригувати проведення, змінювати інтерфейс тощо. А за допомогою мережної версії "1С:Бухгалтерії" верс.7.7 - додатково організувати роботу потрібної кількості користувачів.

Для великих підприємств, у в системі управління яких зайнято чимало менеджерів і бухгалтерів, постачають так звані SQL-версії на основі архітектури "Клієнт-сервер", що дозволяють організувати роботу в комп'ютерній мережі десятків користувачів ("1С:Бухгалтерія" верс.7.7 для України для SQL).

Але "1С:Бухгалтерія" - тільки одна із компонент системи "1С:Підприємство". Для ретельнішого ведення обліку товарно-матеріальних цінностей часто використовують "1С:Торгівля і склад".

В організаціях з великою кількістю працівників облік зарплати і кадрів можна вести з допомогою компоненти "1С:Зарплата 7.7" - однокористувальної версії, мережної і мережної версії SQL. Проведення по зарплаті також необхідно переносити в "1С:Бухгалтерія" окремою операцією.

Для того щоб усі три конфігурації ("1С:Бухгалтерія 7.7", "1С:Торгівля 7.7" та "1С:Зарплата і кадри 7.7") працювали в єдиній інформаційній базі, недавно розроблено продукт "1С:Підприємство 7.7. Комплексна конфігурація для України", який призначений для комплексної автоматизації обліку та об'єднує в собі функціональні можливості всіх трьох конфігурацій.

Радимо починати автоматизацію підприємства - як великого, так і малого - з однієї конфігурації, наприклад з "1С:Бухгалтерія", в якій за наявності високопродуктивної комп'ютерної техніки можна успішно вести всі види обліку. Потім, за потреби, - перейти на комплексну конфігурацію, перенісши в неї всі інформаційні бази даних.

А. ТУРОВСЬКИЙ, директор ТОВ "ЛВТ-програми"


Як вибрати програму "1С:Бухгалтерія"

Торгова марка ' відома в Україні, і навряд чи знайдеться бухгалтер, не знайомий з програмним продуктом "1С:Підприємство". Насправді за маркою 1С стоїть ціла лінійка продуктів: від "1С:Бухгалтерія 6.0" до "1С:Підприємство 7.7 SQL", які розрізняються за функціональними можливостями і, відповідно, за ціною: від декількох десятків до декількох тисяч доларів.

Що ж вибрати бухгалтеру? Кожен повинен ухвалити рішення сам - залежно від потреб. Ми лише дамо кілька порад.

1. Не рекомендуємо купувати програму на піратських дисках. І річ не тільки у порушенні авторських прав. Адже, встановлюючи "ламані" програми, ви залишаєтеся без підтримки в ситуаціях, які далеко не завжди піддаються вашому контролю. Наприклад, програма раптом відмовляється працювати, тому що "Порядок сортировки отличается от системного", або має місце "Невосстановимая ошибка базы данных", або "Программа совершила недопустимую операцию и будет закрыта". Звідси наступна порада.

2. Вибираючи продавця програми, вибирайте рівень сервісу, який вам можуть забезпечити. Тож дізнайтеся, чи працює безкоштовна лінія консультацій, чи зможуть за окрему плату настроїти програму під ваші вимоги, чи зрозуміють ваші бухгалтерські проблеми чи полишать сам на сам з технарем-програмістом.

3. У будь-якому разі, назвавши номер своєї ліцензійної картки, ви зможете отримати консультацію у представництві фірми 1С в Україні, у власників авторських прав на вашу конфігурацію і на окремих сайтах, де розміщуються відповіді на запитання, що їх найчастіше ставлять, наприклад www.infoservice.kiev.ua.

4. Якщо у вас вже стоїть ліцензійна програма 1С, ви можете обміняти її на інші продукти 1С з доплатою. Загальне правило Upgrade таке: ви доплачуєте різницю у вартості продуктів, але не менше половини вартості нового продукту. При цьому повертаєте тільки першу дискету комплекту, вашу половинку ліцензійної картки і ключ захисту. Такий обмін виконують усі фірми - дилери 1С, а не тільки та фірма, у якої ви купили свою програму.

5. І, нарешті, якщо ви вирішили купити програму, але все-таки не позбулися своїх сумнівів стосовно найбільш відповідної версії, "скачайте" демонстраційні ролики українських конфігурацій з сайта www.1c.ru або зателефонуйте в будь-яку з фірм зі статусом 1С:Франчайзі. Як правило, виїзд фахівця з демонстрацією програм - абсолютно безкоштовна послуга.

А. НОСИРЄВ, директор НЕЦ "Інфосервіс"


Версiя для друку Версiя для друку  Вiдправити по поштi Вiдправити по поштi
<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua