Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#50'2001: Практична бухгалтерія - Автоматично - 1С:Бухгалтерія 7.7. <<
Розділ "Автоматизація" >> 1С: Бухгалтерія Урок на русском

Уроки з 1С: Бухгалтерії 7.7
Урок 4
Витрати на оплату праці (продовження)

Теми всіх уроків

Немає проблем

Ми відкрили оборотно-сальдову відомість за рахунком 361. При цьому, незважаючи на закриття взаєморозрахунків, і в дебеті, і в кредиті кінцевого сальдо є незакриті суми за різними документами. Що треба зробити, щоб сальдо закрилося?

Треба правильно організувати облік замовлень у товарних і грошових документах. Якщо за банком і накладними у ланцюжку взаєморозрахунків (договір, рахунок, накладна, залишки взаєморозрахунків) правильно зазначено посилання на вихідний документ, то сальдо має закриватися як загальною сумою, так і в розрізі документів. Якщо вас не цікавить деталізація розрахунків до рівня документів, просто вимкніть друге субконто (пункт меню "не учитывать") при формуванні оборотно-сальдової відомості за рахунком.


Хочемо ввести документ "Додаток 2" до податкової накладної, але в меню цей документ виділений сірим кольором і недоступний для роботи. Чому? Документ не підключили в конфігурацію?

Ви порушили послідовність роботи з цим документом. Документ "Додаток 2" вводиться на підставі податкової накладної, яку слід відкоригувати. Зайдіть у журнал "Книга продажів", зазначте потрібний документ. Ви побачите, що пункти меню стали доступними. Розрахунок коригування податкової накладної ви також можете зробити за допомогою пункту меню "ввод на основании" або відповідної піктограми.


Ми хочемо розділити рахунок 6426 "Розрахунки за іншими обов'язковими платежами" на субрахунки відповідно до видів місцевих податків, які ми сплачуємо. Як нам це зробити?

Ви, напевно, звернули увагу, що рахунок 6426 має аналітику "Види податків". Окремі документи (наприклад "Розрахунково-платіжна відомість", що формує проведення за комунальним податком) і регламентована звітність (наприклад "Розрахунок сплати комунального податку") побудовані таким чином, що дані за нарахованими і сплаченими податками формуються за цим рахунком у розрізі потрібної аналітики. Тому недоцільно вводити додаткові субрахунки, слід скористатися аналітикою з довідника "Види податків", підключеною до рахунка 6426. У разі якщо в довіднику не виявиться потрібних видів податків, просто додайте до довідника нові елементи.

Дуже не радимо вводити додаткові субрахунки без особливої на те потреби. У вашому випадку ви можете скористатися аналітикою з довідника "Податки і відрахування", підключеною до рахунка 6426.


У деяких документах ми вручну відкоригували проведення, створені документом. А потім, зовсім випадково, перепровели всі документи за вже закритий період. Чи є спосіб відновити зроблені нами раніше зміни?

Ви можете скористатися монітором користувача, установивши в ньому фільтр за видом об'єкта "документ" і подіями "Операция документа изменена". У такий спосіб ви зможете одержати список документів, у яких проведення були змінені вручну. Що саме було змінено, на жаль, у журналі не фіксується: доведеться згадувати самостійно.

Ще один варіант відновлення інформації: відновлення архівних даних через меню конфігуратора "Администрирование" - "Восстановить данные". При цьому слід пам'ятати, що всі дані, які вносилися в програму після останньої архівації, зникнуть.


Чи можна одержати вибірку за всіма документами, де як контрагент виступає певна фірма?

Такі вибірки ви можете робити в повному журналі. Досить відкрити його і скористатися пунктом меню "Действия" - "Отбор по значению" - "Отобрать" - "Контрагент".


Нам треба одержати дані щодо суми грошей, яка надійшла на розрахунковий рахунок від конкретного контрагента (наприклад ТзОВ "Блакитний") за конкретний період часу. Чи допускає програма отримання такого звіту?

Так, звичайно. Наприклад, ви можете скористатися "Звітом за проведеннями", вказавши у фільтрі рядок: 311,*;”Блакитний” і відповідний період, за який треба одержати звіт.

Відповіді на запитання підготували фахівці
Науково-економічного центру "інфосервіс",
партнера-франчайзі "1С"Наступний урок

Версiя для друку Версiя для друку  Вiдправити по поштi Вiдправити по поштi
<<
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua