Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#9 '2000: Практична бухгалтерія - Автоматизація бухгалтерії "1С:Бухгалтерія"


Рецепт безболісного переходу до облiку за новими стандартами:

Автоматичний паралельний облiк + правова пiдтримка

Проблема, пов'язана з тим, як розпочати ведення бухгалтерського облiку за новими українськими стандартами, хвилює зараз кожного бухгалтера. Хочемо запропонувати вашiй увазi технологiю вiд компанiї "ДИСК" для тих, хто веде свiй облiк на комп'ютерi у найпопулярнiшому в Українi облiковому середовищi "1С:Пiдприємство" версiй 7.7 або 7.5.

Технологiя "м'якого переходу" на ведення облiку згiдно з новими стандартами забезпечує програмний продукт "ДИСК:Унiверсальна облiкова система", який працює з використанням середовища "1С:Пiдприємство". Цей продукт призначений для ведення комплексного облiку на пiдприємствах практично будь-якого профiлю дiяльностi.

"ДИСК:УОС" у стандартнiй поставцi передбачає роботу при внесеннi будь-якого документа з двома планами рахункiв ("старий" - 1997, i "новий" - 2000). Можна заповнювати реквiзити обох планiв рахункiв, можна тiльки одного. Проведення за бажаним планом рахункiв вибирається iз значення константи, яке може виставити сам користувач. Пiдтримуються три режими:

- тiльки за планом рахункiв 1997 р.;

- за планом рахункiв 1997 р. та 2000 р. одночасно;

- тiльки за планом рахункiв 2000 р.

У зв'язку з тим, що на бухгалтерськi рахунки записується необхiдний мiнiмум iнформацiї, то проведення одночасно по обох планах рахункiв практично не сповiльнює роботу.

Яким же чином буде виглядати на практицi перехiд на новий облiк з використанням продукту "ДИСК:Унiверсальна облiкова система"? Ви можете розпочати роботу з даними в будь-якому планi рахункiв. Для зручностi краще починати у старому добре вiдомому (план 1997). За деякий час ви навчитеся працювати з системою, а ми тим часом будемо вивчати новi стандарти облiку i передавати вам поновлення до "ДИСК:УОС", якi цi стандарти реалiзують. Офiцiйнi користувачi "ДИСК:Унiверсальна облiкова система" одержують поновлення безкоштовно. Нарештi ви вiдчуєте, що треба починати нове життя. Тодi тільки перемкнете константу в режим проведення за планом рахункiв 2000, автоматично перепроведете документи i одержите вiдображення своєї дiяльностi у новому стандарті. При цьому вам не доведеться переносити залишки, змiнювати документи, переписувати схеми вiдображення фiнансових результатiв, зводити докупи перiоди, якi прорахованi на рiзних планах рахункiв.

Для того щоб додати впевненостi бухгалтеровi, ми забезпечуємо режим "Правова пiдтримка" в "ДИСК:Унiверсальна облiкова система". Натиснувши на кнопку "Правова пiдтримка" в будь-якому документi або звiтi "ДИСК:УОС" за наявностi у вас продукту "ЛIГА:ПРАКТИК", ви зможете побачити на екранi нормативний документ, спозицiонований на вiдповiдному абзацi, згiдно з яким розроблено цей електронний документ.

З метою пiдтримки українського бухгалтера

з 20 ЛЮТОГО ДО 25 БЕРЕЗНЯ

компанiя "ДИСК" та компанiя "ЛIГА" проводять акцiю "Від старого до нового", в рамках якої можна придбати комплект з:

  • програмного продукту "1С:Пiдприємство 7.7";
  • програмного продукту "ДИСК:Унiверсальна облiкова система";
  • передплати на шiсть мiсяцiв продукту "ЛIГА:Практик".

    При цьому на складовi комплекту надається
    ЗНИЖКА вiд 40 до 45%, що забезпечує економiю вiд 230 до 640 у.о. (залежно вiд модифiкацiї програм) при придбаннi комплекту.

Компанiя "ДИСК": (044) 241-91-23,
241-91-24; (0322) 70-61-66
www.disk.lviv.ua

Дякуємо за цикл публікацій про автоматизацію бухобліку. Але чому ви пишете лише про шосту версію "1С: Бухгалтерія"?

Шановна редакціє "Галицьких контрактів"!

З цікавістю слідкуємо за циклом публікацій про автоматизацію бухгалтерського обліку за допомогою програми "1С: Бухгалтерія", які регулярно з'являються у тижневику. Поділяємо Вашу думку щодо корисності поширення інформації про ведення бухобліку на ПК.

Усе б, здавалося, добре, але є деякі нюанси. Насамперед, Ви розповідаєте про 6-ту версію програми, яка має певні недоліки.

Для нашого підприємства одним з таких недоліків є ціна програми, бо встановлення навіть цієї версії вимагає модернізації комп'ютерної техніки, що загалом призведе до відчутних затрат.

Хотілося б довідатися про існування інших програм для ведення бухобліку на ПК. Які ще є програми на ринку "софту" в Україні? Яка їх ціна і які мінімальні вимоги до "заліза"?

Ми маємо неповну інформацію про існування умовно-безкоштовної програми "Товстий Ганс", яка розроблена фірмою "Нотек" (Запоріжжя). Чи можете Ви розповісти про цю та інші програми? Складається враження, що є лише одна програма і вибрати немає з чого. Було б дуже цікаво отримати відповідь на ці запитання.

Сподіваюся, подібні запитання з'являються не тільки у нас.

З повагою Л. ШИНКАРЬОВА

Від редакції:

"Увага "Дебету-Кредиту" до "1С: Бухгалтерії" пояснюється широким розповсюдженням цього продукту. Опитування бухгалтерів свідчить, що володіння навиками роботи з "1С" стало однією з необхідних ознак фахового рівня.

Отож ми і надалі будемо писати на цю тему. Це не означає, що ми не уміщуватимемо публікації щодо роботи з іншими засобами автоматизації. Редакція готова друкувати статті про будь-які програми автоматизації бухгалтерського обліку за умови відповідної якості продукту і текстів. Стосовно розробників програми "Товстий Ганс": це фірма "Нотек" з Запоріжжя, директор Володимир Коноваленко, e-mail: [email protected]

© 2000 "Дебет-Кредит"
E-mail: debet-kredit@gc.kiev.ua