Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#20 '2000: Практична бухгалтерія - Навчання стандартам бухобліку

Американський Проект для українських бухгалтерів

Ярослав КОЛЯСА

Американська компанія International Business and Technical Consultants, Inc в рамках програми USAID спільно з Федерацією професійних бухгалтерів і аудиторів України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку оголошують про початок навчання бухгалтерів та керівників приватних (приватизованих) підприємств із впровадження національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Передбачене також навчання користувачів фінансових звітів, аудиторів і керівників підприємств, проведення семінарів із аналізу фінансових звітів працівників бірж, банків, брокерів і податкових інспекторів.

Про це та про умови конкурсного добору читайте у матеріалі Ярослава Коляси.

Михайло МІЩИШИН

Мері Уїт Хан - сертифікований бухгалтер, менеджер Проекту реформи бухгалтерського обліку у приватному секторі України, а також вітчизняні консультанти Дмитро Школьников, Наталія Юревич та інші фахівці, залучені до втілення згаданого проекту, який здійснюється американською компанією International Business and Technical Consultants, Inc в рамках програми USAID, розпочавши роботу у Києві, здійснюють поїздки по регіонах держави. Вони запрошують власників, менеджерів, бухгалтерів підприємств, фірм, організацій до участі у вигідному і потрібному навчанні.

Компанія ІВТСІ спільно з Федерацією професійних бухгалтерів і аудиторів України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку поставили собі за мету надати допомогу українським приватним (приватизованим) підприємствам у впровадженні Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, сприяти переходу підприємств на нову систему бухгалтерського обліку.

Передбачається також навчання для користувачів фінансових звітів, аудиторів і керівників підприємств, проведення семінарів з аналізу фінансових звітів для працівників бірж, банків, брокерів і податкових інспекторів. Разом з ФПБАУ для аудиторів і майбутніх фахівців цієї галузі заплановано організувати навчання з практики проведення аудиту, а для фінансових керівників підприємств - стажування з управлінського обліку.

Тож програма доволі обширна і різнопланова. Проте чітко прослідковуються два головні напрями. По-перше, навчатимуться бухгалтери, які мають намір стати консультантами. Прослухавши приблизно двотижневий безкоштовний курс навчання із застосування нової системи бухгалтерського обліку та методології переходу, за результатами тестування вони можуть бути залучені до роботи консультантами на підприємствах, де їх праця частково оплачуватиметься за рахунок Проекту.

Після успішного складання іспиту та консультування двох підприємств такі фахівці отримають кваліфікаційний сертифікат. Однак до 31 грудня цього року вони повинні надати допомогу не менше ніж 4 підприємствам. Другий напрям - навчання головних бухгалтерів підприємств, зацікавлених у переході на нову систему обліку.

Для надання підтримки під час переходу на нову систему бухгалтерського обліку на конкурсних засадах буде відібрано лише 700 підприємств, у статутному фонді яких частка приватної власності становить не менше 75%. Як зауважила сама Мері Уїт Хан, її улюблена група підприємств - це відкриті акціонерні товариства. Мало шансів у фермерських господарств, бо враховуватиметься кількість землі, якою фермер володіє, річний обіг господарства тощо. Скажімо, категорична умова не допускати до конкурсу господарства, де працює менше 10 найманих працівників.

Як відомо, національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку набирають чинності поетапно протягом 2000 і 2001 років. Тож консалтингова допомога в рамках Проекту вельми своєчасна. Причому, як запевнили іноземні фахівці, завдяки переходу на Національні стандарти бухгалтерського обліку українські підприємства стануть більш привабливими для закордонних інвесторів.

Для участі в Проекті треба заповнити анкету і надіслати її за адресою: Київ-34, вул. Ярославів Вал, 30-А, офіс 3 або факсом: (044) 235-91-85. Докладнішу інформацію можна отримати за телефонами: (044) 235-91-82 /83/84/86/87.

У Києві заняття вже тривають, у червні вони розпочнуться у Львові, далі в інших регіонах України.


Суттєво:

Для надання підтримки під час переходу на нову систему бухгалтерського обліку на конкурсних засадах буде відібрано лише 700 підприємств, у статутному фонді яких частка приватної власності становить не менше 75%.


Заявка підприємства (PDF-108Kb)
На участь у програмі переходу на нову систему бухгалтерського обліку в рамках проекту Агенства США з міжнародного розвитку "Реформа бухгалтерського обліку у приватному секторі в Україні"

© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua