Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#24 '2000: Практична бухгалтерія - Листи без купюр

Листування з читачами

  1. Мала аналогічну ситуацію, після перевірки заплатила штраф

  2. Дякую за достойну відповідь податківцям щодо роботи без зарплати

  3. Як бухгалтеру обладнати робоче місце?

  4. Ходіть на роботу пішки

1. Мала аналогічну ситуацію, після перевірки заплатила штраф

To: debet-kredit@gc.kiev.ua

Коментар у "Дебеті-Кредиті" №21 за 2000 рiк

Стаття: Консультації 1. Готівку можна витрачати виключно на визначені у чеку цілі

Автор: Надія ЧЕРНЬОВА

Iм'я: Юлія Юріна, e-mail: [email protected]

Оцiнка: Добре

Мала на практиці аналогічну ситуацію (витрата коштів на цілі, зазначені в чеку): отримала і видала гроші підзвітній особі на закупівлю канцелярії і, після того як протягом дня їх повернули в касу, не використавши на зазначені цілі, вдруге видала ці кошти, але вже як компенсацію відрядних.

Після банківської перевірки сплатила штраф у розмірі суми за даною операцією.

Взагалі, документ - маловідомий, але дуже актуальний!


2. Дякую за достойну відповідь податківцям щодо роботи без зарплати

To: debet-kredit@gc.kiev.ua

Коментар у "Дебеті-Кредиті" №21 за 2000 рiк

Юлія Юріна, e-mail: [email protected]

Давно шукала достойну відповідь податківцям, які твердять, що працювати без зарплати - протизаконно (я працюю в студентській громадській організації, де всі посади не передбачають отримання зарплати).


3. Як бухгалтеру обладнати робоче місце?

"Я працюю бухгалтером давно - понад двадцять років. Колись - на державному підприємстві, тепер - у приватній фірмі. Зрозуміло, що весь час уважно стежу за виданнями, потрібними для роботи. От і тижневик "Дебет-Кредит" постійно читаю. Але хочу поділитися зі своїми колегами, так би мовити, не зовсім "бухгалтерськими" міркуваннями. За час роботи мені довелося змінити чимало кабінетів, столів, оргтехніки. Однак не можу сказати, що десь колись робоче приміщення мене задовольняло повністю.

Розумію, що це нормально: межі вдосконаленню нема. Проте мову веду про інше - чи не варто було б через спеціалізовану періодику дати які-небудь рекомендації щодо обладнання робочого місця бухгалтера, "технічного" оснащення? Адже відбувається ось що. Підприємство, фірма, більш-менш багаті, як правило, гамузом закуповують так звані офісні меблі з усім причандаллям, не враховуючи специфіки роботи того чи іншого працівника - не кажу вже про його особисті вподобання.

Скажімо, мені більше до вподоби "старі" меблі - масивні столи з великою кількістю шухляд, шафи з полицями за скляними дверцятами. А комусь, очевидно, більше до вподоби меблі сучасного дизайну. Проте, гадаю, є якийсь уніфікований варіант обладнання робочого місця для бухгалтера, що може задовольнити більшість. Отож надсилаю цього листа з надією, що "Дебет-Кредит" його опублікує, а потім колеги, фахівці (щиро кажучи, не знаю навіть, якого профілю) дадуть поради, як оптимально обладнати робоче місце бухгалтера.

З повагою, Омелян Костко, м. Чернігів".

4. Ходіть на роботу пішки

"Сталося так, що я гостював у львівських родичів якраз тоді, коли в місті відбувався шаховий турнір за участю відомих міжнародних гросмейстерів. Я шахи люблю, тому ходив подивитись, як грають майстри. І ось що дізнався цікавого. Якось стою під шаховим палацом, чекаю на появу учасників турніру. Був переконаний, що їх підвозитимуть на шикарних машинах. Але більшість гросмейстерів прийшли пішки. Спочатку я вирішив, що вони просто поселилися неподалік у готелі, тому й не скористались автомобілями.

Та потім розговорився із гросмейстером Адріяном Михальчишиним і довідався, що це неписане правило професійних шахістів - перейтися пішки перед черговою грою. Дуже допомагає "освіжити мізки". Я ж працюю бухгалтером, а ця праця часом мало відрізняється від комбінування на шаховій дошці. Отже, я зробив висновок, що й мені треба щодня ходити на роботу пішки. І знаєте - це вельми корисно. Насамперед тому, що по дорозі з дому встигаю зосередитися на роботі, якою займуся, викинути з голови те, про що, скажімо, посперечався з дружиною...

Раджу, шановні колеги, хто має змогу - ходіть на роботу пішки. Корисна штука!

Валентин Василів, м. Рівне".
Для листування:
Київська редакція
01023, м. Київ, вул. Мечникова, 10/2
Київ-23, 01023, а/с 178
e-mail: debet-kredit@gc.kiev.ua
Редактор В. Карєв; e-mail: karev@gc.kiev.ua
Тел. "гарячої лінії" для бухгалтерів: (044) 294-60-13; факс: (044) 294-65-47
Львівська редакція
79035, м. Львів, а/с 9675
Редактор М. Міщишин; тел.: (0322) 70-75-23; e-mail: misha-m@gc.lviv.ua
Листи читачів див. на форумі "ДК" за адресою www.dk.gc.com.ua
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua