Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#24 '2000: Практична бухгалтерія - Гаряча лінія

Про що запитують "гарячу лінію"

Чимале зацікавлення переходом на нові методи ведення бухгалтерського обліку, яке з'явилося після виходу в світ нового плану рахунків і методики його застосування, зростає з кожним тижнем, про що свідчать численні запитання до "гарячої лінії" нашого журналу, відповіддю на одне з яких ми розпочинаємо цю публікацію.

Всі запитання цього випуску:

1. БЕЗОПЛАТНИЙ ТОВАР

Українське підприємство - платник податків отримало безоплатно від нерезидента товар для своєї господарчої діяльності. При розмитненні товару воно оплатило ввізні ПДВ, мито, митні збори та послуги, транспортні та брокерські послуги. Як обліковувати товар, безоплатно отриманий від постачальника-нерезидента? Якими будуть валові доходи і валові витрати, податковий кредит українського підприємства внаслідок придбання цього товару?

Відповідь на запитання...

2. ПРОДАЖ МАЙНА

Ліквідаційна комісія підприємства-банкрута просить дати відповідь на запитання: чи необхідно нараховувати і сплачувати податок на додану вартість при отриманні коштів від розпродажу майна банкрута?

Відповідь на запитання...

3. ЄДИНИЙ ПОДАТОК

Наша організація напівбюджетна та напівгоспрозрахункова. У бюджетній сфері працює 60 працівників, у госпрозрахунковій - понад 40. Валовий дохід при госпрозрахунковій діяльності становить 300 тис. Маємо два штатні розписи та один ідентифікаційний код. Чи може наша організація перейти на єдиний податок та що для цього потрібно?

Відповідь на запитання...

4. ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ І ДЕРЖМИТА

Під час імпорту товар з Росії мав сертифікат походження за формою сТ-1, і тому, відповідно до постанови КМ України від 05.01.98 р. №13, ПДВ і держмито під час його розмитнення не сплачувалися. Цей товар через деякий час (до 30 днів) був реалізований на експорт із нульовою ставкою ПДВ. Чи має підставу претензія податкової інспекції щодо відшкодування ПДВ і держмита, не сплачених при імпорті цього товару, оскільки він не призначався для митної території України?

Відповідь на запитання...

5. ГРАНТ ЯК КОШТИ МІЖНАРОДНОЇ ДОПОМОГИ

Ми отримали грант від організації, що зареєстрована в списку контракторів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), які працюють в Україні у зв'язку з програмами надання гуманітарної та техніко-економічної допомоги і акредитовані при Міністерстві закордонних справ України. Проект, за яким отримано грант, зареєстрований в Національній агенції України з питань розвитку та європейської інтеграції як такий, що виконується в рамках двосторонньої угоди між урядами України та США про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво. Чи вважається цей грант для нашої організації коштами, що надходять у вигляді міжнародної технічної допомоги, яка надається іншими державами відповідно до міжнародних угод?

Відповідь на запитання...

6. РЕАЛІЗАЦІЯ

Приватний підприємець реалізує за грошові кошти товар приватному підприємцю за ціною, нижчою від закупівельної. Яким буде податкове зобов'язання?

Відповідь на запитання...

7. ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

Підприємство придбало автомобіль. Чи можна віднести на валові витрати сплачений під час купівлі збір до Пенсійного фонду?

Відповідь на запитання...

8. НЕПРАЦЕЗДАТНІСТЬ

Працівник фірми отримує зарплату більшу ніж 1000 грн. Заробітну плату якого розміру необхідно включати до розрахунку при обчисленні працівнику допомоги у разі тимчасової непрацездатності?

Відповідь на запитання...

9. АЛІМЕНТИ

Чи утримуються аліменти з матеріальної допомоги?

Відповідь на запитання...

10. ЗБІР НА АВТО

Чи потрібно платити юридичній особі збір з власників транспортних засобів після продажу автомобіля?

Відповідь на запитання...

11. ЗЕД

З метою продажу на експорт продукції власного виробництва наше підприємство уклало зовнішньоекономічний договір з іноземною фірмою на поставку необхідних нам комплектувальних і здійснило передоплату. У зв'язку із зменшенням попиту на нашу продукцію ми змушені були продати ці комплектувальні цій же країні. Чи виникли у нас податкові зобов'язання при здійсненні таких операцій?

Відповідь на запитання...

12. БЕЗГОТІВКА ЗА НАВЧАННЯ

Співробітник нашої фірми (заступник головного бухгалтера) вступив до Україно-фінського економічного інституту. За домовленістю з керівництвом, плата за перший рік навчання внесена у безготівковій формі на рахунок інституту. Чи можна цю суму віднести на валові витрати у звітному податковому періоді?

Відповідь на запитання...

13. ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА І ВАЛЮТНІ КОШТИ НА ВІДРЯДЖЕННЯ

На нашому підприємстві прийнято рішення про відрядження працівника за кордон. Отримання закордонного паспорт тривало понад місяць. У II податковому кварталі було прийняте рішення про перенесення відрядження на інший термін. Як чинити з витратами, що понесені за оформлення закордонного паспорта, і отриманими валютними коштами на відрядження?

Відповідь на запитання...

14. АВАНСОВІ ВИТРАТИ НА ЗАКОРДОННЕ ВІДРЯДЖЕННЯ

Як розрахувати авансові витрати на закордонне відрядження і що робити за відсутності у підприємства належної суми готівкових валютних коштів?

Відповідь на запитання...

15. ЗБІР ЗА ТОРГОВЕЛЬНІ КІОСКИ

Підприємство займається торговельною діяльністю, для провадження якої на початку минулого року встановлено два торговельні кіоски, за що було сплачено збір за видавання дозволу на розміщення об'єктів торгівлі. Однак податкова інспекція наполягає на тому, що цей збір ми маємо сплатити й у цьому році. Як відомо, такий збір сплачується до отримання дозвільної документації, а ми вже отримали її минулого року. Чи правомірна вимога податкової?

Відповідь на запитання...

16. ДОГОВІР З ПРОДАЖУ ПРОДУКЦІЇ

Філіал виробничого об'єднання уклав договір з продажу продукції, що виробляється об'єднанням. Однак покупці відмовляються його виконувати, посилаючись на те, що у договорі не вказано, що інша сторона договору діє від імені юридичної особи. Чи може цей договір бути визнаним нечинним?

Відповідь на запитання...

17. ТОВАРНО-КАСОВА КНИГА

Чи повинен реалізатор товару, який працює за договором у фізичної особи - платника єдиного податку, вести товарно-касову книгу?

Відповідь на запитання...

18. ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК

Підприємство має відкрити кафе в орендованому приміщенні на території, прилеглій до залізничного вокзалу. Чи необхідно сплачувати земельний податок, якщо підприємство стане платником єдиного податку?

Відповідь на запитання...

19. ВІДПУСТКА ЧАСТИНАМИ

Як нараховувати відпускні, якщо відпустка надається частинами?

Відповідь на запитання...

© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua