Нове число  Дебет-Кредит
Український бухгалтерський тижневик
#35 '2000: Практична бухгалтерія - Гаряча лінія

Про що запитують "гарячу лінію"

Незважаючи на літній період, потік запитань до нашої "гарячої лінії" не зменшується. Ви - запитуєте. Ми - відповідаємо. Ви дякуєте за відповіді. Ми - за запитання. Нам теж цікаво і корисно спілкуватися з вами. Отже, телефонуйте, пишіть.

Всі запитання цього випуску:


1. Податкові накладні

Підприємству, яке торгує нафтопродуктами, зокрема дизельним паливом, повернули частину товару у зв'язку з неможливістю оплати. Як правильно виписати податкову накладну: на весь товар, що був відвантажений, чи тільки на частину, за яку підприємство отримало гроші від покупця?

Відповідь на запитання...


2. Будматеріали за готівку

Якщо співробітник (директор) підприємства за свої гроші придбав будматеріали за готівку, чи буде це вважатися фінансовою допомогою з усіма наслідками, що звідси випливають (при оподаткуванні), якщо гроші пізніше буде повернуто йому з каси?

Відповідь на запитання...


3. Розрахунки готівкою в сільскому господарстві

Сільськогосподарське підприємство надає послуги фізичним особам зі збирання врожаю, використовуючи власні комбайни. Оплата - готівкою. Чи можна приймати оплату на місці надання послуг - у полі - і як правильно оформити цю операцію?

Відповідь на запитання...


4. Бухоблік векселів

Підприємство за реалізований товар отримало вексель (простий) на суму 2000 грн, а згодом продало його за 2600 грн. Як відобразити ці операції в бухгалтерському обліку? Чи нараховується ПДВ на суму векселя?

Відповідь на запитання...


5. Зарплата

Нашому працівникові, який відпрацював весь квітень 2000 року, нарахували заробітну плату згідно з трудовим договором - 74 грн. Чи треба донарахувати йому зарплату за квітень до 90 грн у зв'язку із підвищенням мінімальної заробітної плати, а якщо не треба, то з якого часу вона донараховується?

Відповідь на запитання...


6. Збір на соцстрах

Чи треба справляти приватному підприємцю, який не є платником єдиного і фіксованого податку, збір по безробіттю зі свого доходу і з заробітної плати, виданої найманим працівникам?

Відповідь на запитання...


7. Валові витрати

У квітні підприємство, платник податку на прибуток, придбало картридж, а у травні - принтер. Вартість картриджа до валових витрат не відносили. Чи необхідно збільшити вартість принтера на суму витрат, пов'язаних з придбанням картриджа?

Відповідь на запитання...


8. Амортизація

Чи треба застосовувати понижувальний коефіцієнт, який застосовується при нарахуванні амортизації в податковому обліку, якщо наше підприємство неприбуткове?

Відповідь на запитання...


9. Робота з посередником

Наше підприємство, яке займається оптовою торгівлею, уклало договір з посередником на транспортування, розмитнення та зберігання товару. Після продажу нами товару посередник виставляє нам рахунок. Як відобразити такі витрати у бухгалтерському обліку?

Відповідь на запитання...


10. Позика від засновника

Товариство з обмеженою відповідальністю уклало договір позики коштів із засновником на 5 років з метою поповнення оборотних коштів, необхідних для закупівлі товарів, реалізованих через магазин (роздрібна торгівля). Чи розглядатиметься отримана сума позики як валовий дохід?

Відповідь на запитання...


11. Основні засоби від засновника

До статутного фонду підприємства засновник - фізична особа вніс основні засоби. Чи треба нараховувати амортизацію на ці основні засоби?

Відповідь на запитання...


12. Збір на виноградарство

Згідно з договором доручення підприємство реалізує лікеро-горілчану продукцію за договором із заводом-виробником. Покупець розраховується за товар, і підприємство перераховує кошти заводу. Хто у цьому разі є платником 1% збору на виноградарство? Як відобразити цю операцію у податковому обліку підприємства, яке виступає в ролі повіреного?

Відповідь на запитання...


13. Виручка

У березні 1998 року наше підприємство отримало послуги згідно з договором, на підставі чого був підписаний відповідний акт. Чи вважатиметься виручкою сума списаної кредиторської заборгованості за наказом керівника, якщо підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування з 1 січня 2000 року?

Відповідь на запитання...

Підготували В. ЛАВРЄНОВ, О. ЧУПРИНА
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua