Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#48 '2000: Практична бухгалтерія - Податкові новини тижня << >>

Щоденні ділові новини


Податкоі та ділові новини

Президент України підписав Закон "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати"

Президент України Леонід Кучма підписав Закон "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати", повідомляє прес-служба глави держави. Закон набирає чинності з 1 січня 2002 року.

Документом передбачена компенсація громадянам втрати частини доходів у разі порушення встановлених термінів їх виплати, у тому числі з вини власника або вповноваженого ним органу. При цьому компенсації мають виплачуватися за рахунок власних коштів підприємств, установ і організацій, а також бюджетних коштів і коштів соціальних фондів. Раніше парламент не зміг подолати вето на цей закон, який глава держави пропонував скасувати.

Зменшено тарифні ставки ввізного мита на текстильні вироби

Уряд зменшив тарифні ставки ввізного мита на сім категорій текстильних виробів, повідомило агентство УНІАН.

Це означає, що товари легкої промисловості України матимуть більше квот на поставку їх до країн Європейського Союзу. Зокрема, на килими та інші текстильні покриття для підлоги ставку ввізного мита зменшено з 20 до 17%, на трикотажний одяг - з 15 до 13%.

За розрахунками Міністерства економіки, через зменшення ставок ввізного мита на зазначені товари Державний бюджет втратить майже $1,7 млн надходжень. Але збільшення експортних квот для українського текстилю до ЄС дасть змогу наростити обсяги нашого внутрішнього виробництва на суму понад $37 млн.

У прес-службі уряду зазначили, що у 2001 р. ЄС планує відмінити експортне ліцензування і квотування для десяти категорій українських товарів легкої промисловості, а на решту продукції запровадити лише систему подвійної перевірки. Рішення про це прийняте на виконання домовленостей між Україною і ЄС щодо лібералізації торгівлі текстильними виробами, досягнутими у липні цього року.

Тепер Мінтранс України і ДПА затверджуватимуть документи з реалізації квитків на транспорт

Як повідомило агентство Інтерфакс-Україна, Міністерство транспорту України і Державна податкова адміністрація отримали право затверджувати нормативно-правові акти з питань організації реалізації квитків на транспорт.

Виконання такого рішення дозволить ввести в дію механізми реалізації квитків на транспорт згідно з "європейськими стандартами". До прийняття цього розпорядження всі питання, пов'язані з реалізацією квитків на транспорт, затверджувалися рішеннями уряду.

Нацбанк України лібералізував порядок внесення коштів акціонерами у статутні фонди комерційних банків

За повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, Національний банк України дозволив акціонерам і учасникам комерційних банків при внесенні коштів у рахунок оплати акцій (часткою у статутному фонді) банку відразу перераховувати гроші на його кореспондентський рахунок в НБУ.

Це випливає з постанови правління Нацбанку №425 від 30 жовтня, що набирає чинності з 13 листопада (докладніше див. у "Документах для роботи" №47/2000 ).

Досі в Україні діяв порядок, згідно з яким при реєстрації змін у статутному фонді комерційних банків у зв'язку з його збільшенням кошти, що вносяться акціонерами (учасниками) в рахунок оплати акцій (часткою в капіталі), повинні були перераховуватися на окремий рахунок, відкритий у територіальному управлінні НБУ за місцем розташування цього банку. Лише після реєстрації таких змін кошти перераховувалися на кореспондентський рахунок цього банку в НБУ.

Старий порядок викликав значні нарікання з боку банкірів, оскільки процес реєстрації змін статутного фонду банку триває близько місяця і за цей період кошти, що вносяться акціонерами (учасниками), фактично вилучалися з обігу.

Уряд має намір запровадити ліцензії єдиного зразка

Кабінет Міністрів України запровадить ліцензії єдиного зразка для певних видів господарської діяльності. Відповідний проект постанови був затверджений на урядовому комітеті під головуванням першого віце-прем'єр-міністра України Юрія Єханурова.

Як передає УНІАН, перший заступник голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Володимир Загородній зазначив, що досі бланки ліцензій виготовлялись у кожному міністерстві - єдиного зразка не було. За його словами, проектом постанови пропонується встановити єдиний зразок ліцензії, що дасть змогу чіткіше регламентувати роботу з ліцензування, систематизовано працювати за Єдиним ліцензійним реєстром; ця робота координуватиметься єдиним органом з питань ліцензування - Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва.

За інформацією В. Загороднього, сьогодні відповідно до закону ліцензуються 60 видів господарської діяльності. Загалом в Україні, відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД), їх близько 800.

З 1 січня запроваджується загальнообов'язкове державне соцстрахування від нещасного випадку на виробництві

З 1 січня 2001 року в Україні буде запроваджено загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Як повідомило УНІАН, це передбачено постановою уряду від 8 листопада 2000 року №1662, якою затверджено перелік професійних захворювань (на відміну від переліку, що діяв досі, новий визначено за Міжнародною класифікацією хвороб десятого перегляду (МКХ-10), на яку Україна почала переходити з жовтня 1998 року). Згідно з переліком, професійні захворювання розподілено на 7 груп за основними видами причинних факторів - хімічних, фізичних, біологічних, а також пов'язаних із впливом промислових аерозолів, перевантаженням окремих органів, алергією тощо. Для кожної із груп захворювань визначено основні види робіт та виробництв, а також небезпечних і шкідливих речовин і виробничих факторів, вплив яких може викликати розвиток зазначених профзахворювань.

За свідченням фахівців, впровадження переліку дасть змогу вдосконалити діагностику професійних захворювань, щоб виявляти їх на ранніх стадіях розвитку і запобігати первинній інвалідності.

Відповідно до постанови, інструкцію про застосування переліку професійних захворювань доручено розробити Міністерству охорони здоров'я, Міністерству праці та соціальної політики. (Закон України від 23.09.99 р. №1105-XІV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" див. у "Документах для роботи" №38/2000)

Спрощено митне оформлення імпортних товарів, що підлягають обов'язковій сертифікації

Відповідно до світової практики, Кабінет Міністрів спростив митне оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягають обов'язковій сертифікації (постанова від 8 листопада 2000 року №1672).

Як повідомили УНІАН у прес-службі уряду, до порядку митного оформлення, затвердженого постановою уряду в 1997 році, внесено зміни, що скасовують зайву сертифікацію кожної партії однотипних товарів (раніше для митного оформлення постачальник мусив здійснювати сертифікацію кожної партії вже сертифікованого серійного товару, якщо вони надходили за різними товаротранспортними документами, що збільшувало собівартість товарів і позначалося на конкурентоспроможності вітчизняної продукції).

Тепер, відповідно до прийнятої постанови, партії таких товарів можна отримувати протягом усього терміну дії сертифіката на них. У цьому разі товаром вважається продукція однієї марки, виготовлена одним і тим же виробником, вид, марка, якісні та інші характеристики якої не змінюються (докладніше див. у "Документах для роботи" №47/2000 ).

На думку фахівців, ухвалене рішення дасть змогу поліпшити підприємницький клімат та інвестиційну привабливість нашої країни, оскільки разом із зростанням обсягів товарообігу збільшаться й надходження до державного бюджету. У прес-службі уряду наголосили, що обов'язкової сертифікації не потребують товари, які завозяться як подарунки, гуманітарна та технічна допомога, як інвестиції до статутного фонду, для проведення виставок, у режимі тимчасового ввезення або реімпорту.

Президент України підписав поправки до закону про відпустки

Президент України Леонід Кучма підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про відпустки". Про це повідомила прес-служба глави держави. Згідно із законом, при визначенні тривалості додаткової відпустки працівникам, що мають дітей, не враховуються святкові і робочі дні.

Закон також доповнений нормою про те, що щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів надаватиметься педагогічним працівникам, які не працюють у навчальних закладах і установах освіти.

Закон також встановлює, що якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічної основної і додаткової відпустки і не отримав за них грошову компенсацію, то цей час зараховується в стаж роботи, що дає право на такі відпустки.

Закон набирає чинності від дня опублікування.

Парламент України ухвалив закон, що встановлює жорсткі обмеження на експорт брухту чорних і кольорових металів

За повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін і доповнень до деяких законів України", що встановлює жорсткі обмеження на експорт брухту чорних і кольорових металів.

Згідно із законом, операції з металобрухтом можуть здійснюватися тільки спеціалізованими чи спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами.

Законом забороняється експорт металобрухту, який утворився у військових частинах, військових установах, військових навчальних закладах Збройних сил України та інших військових формуваннях, а також експорт списаних на металобрухт агрегатів машин, кораблів, плавзасобів, військової техніки, рухомого складу залізничного транспорту в нерозібраному стані.

Експорт сплавів і зливків з брухту і відходів кольорових металів здійснюється за наявності експортного сертифіката якості спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, які сертифіковані згідно з вимогами міжнародних стандартів ІSO серії 9002.

Забороняється експорт брухту легованих чорних металів.


Щоденні ділові новини

<< >>
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua