Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#50 '2000: Практична бухгалтерія - Податкові новини тижня << >>

Щоденні ділові новини


Податкові та ділові новини

Кучма підписав поправки до закону про сільгоспкооперацію

Президент України Леонід Кучма підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію", яким деякі види кооперативів визначаються як юридичні особи, інформує Інтерфакс-Україна.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

У законі сільськогосподарський кооператив, сільськогосподарський виробничий кооператив і сільськогосподарський обслуговуючий кооператив визначені як юридичні особи.

Членами виробничого кооперативу можуть бути тільки фізичні особи, а членами обслуговуючого кооперативу - як фізичні, так і юридичні особи.

Затверджено порядок надання резидентам України індивідуальних ліцензій на відкриття рахунків за межами країни

Правління Національного банку України затвердило Положення про порядок надання фізичним особам - резидентам країни індивідуальних ліцензій на відкриття рахунків за межами України та розміщення на них валютних цінностей. Про це повідомляє агентство УНІАН. Операції з рахунком фізичної особи - резидента України здійснюються відповідно до чинного законодавства країни, в якій відкрито цей рахунок, з дотриманням низки вимог. Зокрема, перерахування фізичною особою - резидентом валютних цінностей з України на закордонний рахунок, зарахування на закордонний рахунок фізичної особи - резидента України кредиту від нерезидента здійснюються відповідно до чинного валютного законодавства України.

Згідно з Положенням, ліцензія може бути відкликана у разі порушення фізичною особою - резидентом України терміну подання податковим органам податкової декларації та інших документів, передбачених чинним законодавством, недотримання умов наданої ліцензії, виявлення факту подання для отримання ліцензії документів, що містять недостовірну інформацію.

За інформацією УНІАН, Положення затверджено на виконання вимог Закону України "Про внесення до деяких законів України змін щодо відкриття банківських рахунків", статті 31 Закону України "Про банки і банківську діяльність", статті 5 розділу другого декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та з метою врегулювання порядку розміщення фізичними особами - резидентами України валютних цінностей на рахунках та вкладах за межами України.

Уряд України ввів пільги на імпорт окремих енергоносіїв

За інформацією Інтерфакс-Україна, Кабінет Міністрів України продовжив з 30 до 90 днів відстрочку при сплаті податку на додану вартість (ПДВ) при імпорті деяких марок вугілля, газу, сирої нафти і нафтопродуктів, зокрема мазуту, і тепловидільних елементів (ТВЕЛ) для ядерних реакторів.

Це визначено постановою уряду від 22 листопада №1730.

Документ набирає чинності від дня його опублікування.

Парламент ухвалив статтю Держбюджету щодо податків на землю

Верховна Рада, розглядаючи у другому читанні проект Державного бюджету на 2001 рік, ухвалила статтю 53, яка встановлює, що в 2001 році у населених пунктах, грошова оцінка земель яких не проведена, будуть застосовуватися ставки земельного податку, встановлені частиною 2 статті 7 Закону України "Про плату за землю", збільшені в 2,62 разу.

Як передає УНІАН, ст. 53 також визначає, що в сільськогосподарських угіддях та землях населених пунктів, грошова оцінка яких проведена, застосовуватимуться ставки земельного податку, встановлені ст. 6 та ч. 1 ст. 7 Закону України "Про плату за землю". У статті також зазначено, що земельний податок та орендна плата за земельні ділянки сплачується платниками щомісяця до 15 числа наступного місяця.

Громадяни України з 1 грудня можуть відкривати рахунки в зарубіжних банках

Громадяни України з 1 грудня отримали можливість відкривати рахунки в зарубіжних банках, і кілька заявок від приватних осіб на відкриття таких рахунків вже надійшло до НБУ, повідомляє УНІАН.

Єдиною умовою отримання дозволу на відкриття рахунка є наявність документів, які підтверджують, що ці кошти отримані чесним шляхом.

Таке рішення НБУ не призведе до відпливу капіталу з України, а полегшить життя тим, хто часто виїжджає за кордон, позбавивши їх проблем перевезення значних сум готівкою або постійного відкриття і закриття рахунків (громадянам України досі дозволялося відкривати рахунки в іноземних банках на час перебування за кордоном, але при поверненні такі рахунки мали закриватися).

Такі рахунки мають використовуватися виключно фізичними особами і не в господарських цілях (докладніше див. у "Документах для роботи" №49/2000).

Запроваджено пільгове кредитування для підприємств агропостачання, агрохімії і агротехсервісу

Уряд України розширив список підприємств, яким надається можливість пільгового кредитування, включивши в нього підприємства агропостачання, агрохімії і агротехсервісу, що забезпечують сільгоспвиробників матеріальними ресурсами, закупленими за рахунок кредитів комерційних банків, залучених під гарантії обласних держадміністрацій.

Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, згідно з постановою уряду від 29 листопада 2000 року №1750, зазначені підприємства можуть укладати кредитні договори до 1 січня 2001 року.

Раніше повідомлялося, що пільгове кредитування передбачає компенсацію за рахунок коштів держбюджету 50%, але не менш ніж 17,5% облікової ставки Національного банку України, за наданими сільгоспвиробникам кредитами комерційних банків.

Пільгове кредитування передбачене Постановою Кабінету Міністрів від 25.02.2000 р. №398 "Про додаткові заходи щодо кредитування комплексу сільгоспробіт". Пільгові кредити можуть надаватися (крім вищезгаданих підприємств) сільгоспвиробникам, зернозаготівельним, зернопереробним і цукровим підприємствам, організаціям споживчої кооперації, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, спеціалізованим підприємствам з виробництва свинини і птахофабрикам, а також підприємствам сільськогосподарського машинобудування.


Щоденні ділові новини

<< >>
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua