Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#50 '2000: Практична бухгалтерія - Гаряча лінія << >>

Про що запитують "гарячу лінію"

У цьому випуску "гарячої лінії" розглянемо, як правильно відкоригувати бухгалтерський і податковий облік; чи оподатковується податком на додану вартість безоплатне надання товарів; якими податками слід обкладати вартість путівок до будинків відпочинку, наданих працівникам; як правильно розрахувати відпускні, якщо працівникам у поточному році виплатили винагороду за підсумками роботи за минулий рік, тощо.

Всі запитання цього випуску:

1. Орендна плата

Орендодавець - державне комунальне підприємство надає в оренду майно. Чи має право орендодавець збільшити суму орендної плати орендарю, чи вона є незмінною протягом усього строку оренди?

Відповідь на запитання...


2. Стягнення штрафів

При перевірці нашого підприємства, яке займається зовнішньоекономічною діяльністю, податкова інспекція винесла рішення про сплату штрафу і пені. Штраф ми сплатили, а пеня залишилася несплаченою. Тепер нам необхідно отримати довідку з податкової інспекції про відсутність валютних цінностей за кордоном. Але надати її нам відмовились, мотивуючи тим, що ми не сплатили пеню. Чи правомірні дії податкової інспекції?

Відповідь на запитання...


3. Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ

Що робити у разі втрати свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ?

Відповідь на запитання...


4. ПДВ

Наше підприємство провадить реконструкцію власного гуртожитку під житловий будинок з наступною передачею житла у власність фізичним особам для подальшого проживання. Чи обкладатиметься ПДВ у такому разі передача житла у власність фізичним особам?

Відповідь на запитання...


5. Коригування різниці у податковому і бухобліку

Наше підприємство за результатами перевірки сплатило штраф. Згідно з новими стандартами ми віднесли суму штрафу до адміністративних витрат. При цьому штраф був нарахований в одному звітному періоді, а сплачений - в іншому. В результаті виникла розбіжність між бухгалтерським і податковим обліком. За бухгалтерським обліком за результатами звітного періоду ми отримали збиток, а за податковим - прибуток. Чи потрібно в цій ситуації коригувати різницю між податковим і бухгалтерським обліком на суму податку на прибуток, який ми сплатили за податковим обліком? Як правильно зробити коригування у разі перевищення податку на прибуток за податковим обліком над податком на прибуток у бухгалтерському обліку?

Відповідь на запитання...


6. Податковий кредит з ПДВ

Чи виникає податковий кредит з ПДВ при безоплатному наданні товарів?

Відповідь на запитання...


7. Ліки

Аптека реалізувала покупцю харчову добавку, що сприяє зменшенню ваги людини. Покупець придбав товар і наступного дня вирішив повернути його. Чи має право аптека не приймати продану харчову добавку?

Відповідь на запитання...


8. Підприємство - платник єдиного податку

Підприємство, яке займається оптовою торгівлею, зареєстроване як платник єдиного податку. Яким чином до нас застосовуватиметься підпункт 7.4.3 ст. 7 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств"?

Відповідь на запитання...


9. Відпускні

Підприємство в серпні 2000 р. видало працівникам винагороду за підсумками роботи за 1999 рік. Як у цьому разі правильно розрахувати розмір відпускних працівнику, який іде у відпустку 01.09.2000 р.?

Відповідь на запитання...


10. Соціальні збори

Підприємство придбало для своїх працівників путівки до будинку відпочинку. Чи необхідно стягувати з вартості наданих путівок прибутковий податок, пенсійний збір, збір на соціальне страхування на випадок безробіття, а також провадити нарахування в розмірі 32% від вартості путівок до Пенсійного фонду і 5,5% - до Фонду соціального страхування?

Відповідь на запитання...


11. Бухоблік будівництва

Як у бухгалтерському обліку за новим Планом рахунків відобразити виконання будівельних робіт?

Відповідь на запитання...

Підготувала В. БАШИНСЬКА

Анонс. Читайте у наступній "гарячій лінії":

  • Відображення товарних втрат за новим Планом рахунків.
  • Чи включається до складу валових витрат вартість вакцинації працівників.
  • Які види виплат не включаються до мінімальної заробітної плати.
<< >>
© 2000
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua