Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#01 '2001: Практична бухгалтерія - Податкові новини тижня << >>

Щоденні ділові новини


Податкові та ділові новини

Вимоги до застосування касових апаратів пом'якшені

Верховна Рада ухвалила в цілому поправки до закону про застосування електронних контрольно-касових апаратів (ЕККА), які зменшують розмір штрафів за порушення у цій сфері та лібералізують вимоги до підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування.

Зокрема, ухвалений закон дозволяє не застосовувати ЕККА та розрахункові книжки суб'єктам підприємницької діяльності, які працюють у режимі сплати фіксованого податку, єдиного податку з обороту чи спеціального торгового патенту. Крім того, максимальний розмір штрафних санкцій за порушення норм закону зменшується з 8500 гривень до 1700 гривень. Вилучено норму, яка дозволяла контролюючим органам проводити оперативні перевірки підприємців щодо застосування ЕККА.

Необхідність внести запропоновані зміни була викликана тим, що стара редакція закону фактично ігнорувала всі намагання створити ефективну спрощену систему оподаткування та практично унеможливлювала легальне провадження підприємницької діяльності фізичними особами чи малими підприємствами. Наприклад, невидача чека навіть при продажу хліба, молока, ліків через знеструмлення ЕККА чи дрібні неполадки у ньому може коштувати продавцеві 1700 гривень, в іншому ж випадку покупці не зможуть купити товари першої необхідності навіть за їхньої наявності.

Змінено коди та назви митниць та митних постів

Державна митна служба ліквідувала Мостиську митницю, пости Мостиської митниці "Шегині", "Хирів"; Рава-Руську митницю, митні пости "Краківець", "Сокаль"; іллічівську митницю, митний пост "іллічівськ-пором". іллічівськ та Овідіопольський район Одеської області визначені як зона діяльності Чорноморської регіональної митниці. Створені: Галицька митниця (підпорядковується Західній регіональній митниці), код - 20700, зона діяльності - Мостиський, Старосамбірський, Турківський, Яворівський райони Львівської обл., місце дислокації - ст. Мостиська Львівської обл.; митні пости Галицької митниці - "Мостиська" (код - 20701), "Хирів" (код - 20702); "Краківець" (код - 20703); Рава-Руська митниця (підпорядковується Західній регіональній митниці), код - 20300, зона діяльності - Жовківський та Сокальський райони Львівської обл., місце дислокації - м. Рава-Руська Львівської обл., митний пост Рава-Руської митниці - "Сокаль" (код - 20303); митний пост "іллічівськ" Чорноморської регіональної митниці (код - 50004).

Комітет парламенту уточнив, хто не має права на повернення ПДВ з бюджету

Комітет ВР з питань фінансів та банківської діяльності обнародував листа, що стосується деяких моментів, пов'язаних з ПДВ. У ньому, зокрема, зазначено, що новостворений госпсуб'єкт, який зареєструвався як платник ПДВ, але не підпадає під визначення платника ПДВ, не ввозить товарів в Україну, не має права отримувати повернення ПДВ із бюджету і не повинен сплачувати суму нарахованого ПДВ до досягнення ним відповідних обсягів оподатковуваних операцій. Одначе на таких осіб поширюється вимога Закону "Про ПДВ" стосовно зобов'язання вести податковий облік сум податку, сплаченого у зв'язку з придбанням товару. Вони також зобов'язані нараховувати ПДВ, видавати податкові накладні, щомісяця подавати податковим органам податкову декларацію у скороченій формі.

В осіб, зареєстрованих як платники ПДВ до внесення змін до Закону "Про ПДВ" щодо збільшення обсягу оподатковуваних операцій (до 3600 н.м.д.г.) і які не підпадають під визначення платника ПДВ, право на повернення ПДВ і зобов'язання перерахування сум ПДВ в бюджет виникає тільки після досягнення платниками податків обсягів оподатковуваних операцій у розмірі 3600 н.м.д.г. або на інших підставах, за якими госпсуб'єкт потрапляє під визначення платника ПДВ.

Мін'юст оголосив покарання за недоліки при оформленні трудових книжок

Міністерство юстиції своїм листом інформувало, що за порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках - іншу відповідальність. Порушення вимог законодавства про працю тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб підприємства в розмірі від 5 до 10 н.м.д.г.

Виявлені неправильні або неточні записи виправляються власником або уповноваженим органом підприємства, в якому був зроблений відповідний запис.

Якщо підприємство, яке зробило неправильний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником, а за його відсутності - архівом, облархівом.

За повідомленнями інформаційних агенцій, газет та журналів

Щоденні ділові новини

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua