Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#04 '2001: Практична бухгалтерія - Податкові новини тижня << >>

Податкові та ділові новини

Запроваджено адмінвідповідальність за порушення у бухобліку операцій підприємства, що ліквідується

Верховна Рада України остаточно ухвалила зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, які запроваджують адміністративну відповідальність керівників ліквідаційних комісій за порушення бухгалтерського обліку відповідно до Закону про бухгалтерський облік та фінансову звітність.

Згідно зі змінами до Кодексу, неподання та несвоєчасне подання головою ліквідаційної комісії, ліквідатором чи іншими відповідальними особами звітності та ліквідаційного балансу підприємства, що ліквідується, каратиметься штрафом у розмірі від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Аналогічним штрафом каратиметься подання цими особами недостовірної звітності та ліквідаційного балансу, подача їх за невстановленою формою, а також ведення бухгалтерського обліку господарських операцій, пов'язаних з ліквідацією юридичної особи, з порушенням встановленого порядку.

Адміністративним штрафом у розмірі від 40 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян каратиметься ухилення голови ліквідаційної комісії, ліквідатора, інших відповідальних осіб, залучених до ліквідації юридичної особи, від організації ведення бухгалтерського обліку господарських операцій, пов'язаних з ліквідацією, включаючи оцінку її майна та зобов'язань і складання ліквідаційного балансу. Аналогічні дії, вчинені повторно протягом року, каратимуться штрафом у розмірі від 50 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Змінено ввізне мито на деякі товари

Постановою уряду значно полегшено роботу підприємців щодо митного оформлення товарів і визначення ввізних ставок на них. Для цього замість 68 постанов Кабінету Міністрів, якими в різні часи вносилися зміни до чинного митного тарифу, прийнято єдиний консолідуючий документ. Таким чином усунуто невиправдані труднощі при визначенні ставок ввізного мита на окремі товари. Постановою також скориговано ставки ввізного мита на окремі товари відповідно до поточної кон'юнктури внутрішнього та зовнішнього ринків. Зокрема, зменшено ввізні ставки на деякі товари, що не виробляються в Україні.

Це - тканини з прошивним ворсом (з 10% до 2%), фарбувальне обладнання (з 5% до 2%), на сировину з виробництва пінополіуретану (з 5% до 2%), на мідний та алюмінієвий дріт (з 20% до 2%). Разом з тим збільшено ввізні ставки на деякі товари, що в достатній кількості виробляються в Україні. Йдеться про транспортерні стрічки (з 0% до 15%), електричні акумулятори (з 0% до 20% і 15%), на полімерні матеріали (з 10% до 15%). Передбачається, що завдяки введенню нових ставок збільшаться надходження до Державного бюджету від оподаткування імпорту товарів, які в достатній кількості виробляються в Україні. А використання сировини, на яку зменшено ввізне мито, дасть змогу збільшити надходження від оподаткування внутрішнього виробництва.

Державтоінспекція посилює контроль за великогабаритними автомобілями

Кабінет Міністрів затвердив правила проїзду великовагових та великогабаритних автотранспортних засобів по території України. Для їх в'їзду в Україну, як і для виїзду, необхідно отримати дозвіл Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ. Параметри, за якими транспортний засіб кваліфікується як великогабаритний чи великоваговий, визначаються у Правилах дорожнього руху, затверджених урядом України.

Крім того, власник такого транспортного засобу повинен отримати й дозволи обласних, районних чи міських державтоінспекцій тих територій і населених пунктів, через які проходитиме маршрут його руху. Усі дозволи погоджуються з дорожніми, комунальними, залізничними, а в разі необхідності - й іншими службами на відповідних територіях. Дозвіл видається, як правило, на один переїзд, але якщо той самий транспортний засіб здійснює постійні рейси одним і тим самим маршрутом, то йому можуть надати дозвіл одразу на кілька проїздів, але не більш ніж на тримісячний період. У дозволі може бути відмовлено або його чинність припинено, якщо внаслідок руху великогабаритного (великовагового) транспортного засобу може виникнути небезпека для інших учасників руху або транспортні пробки. У дозволі може бути обмежено швидкість руху.

Правилами встановлено, що якщо ширина великогабаритного транспортного засобу перевищує 3,5 метра або довжина перевищує 24 метри, то він повинен обов'язково рухатися у супроводі автомобіля прикриття Державтоінспекції, а якщо його ширина перевищує 3,75 метра, а довжина - 30 метрів, або якщо цей транспортний засіб хоча б частково займає смугу зустрічного руху, в такому разі обов'язковим є супровід патрульного автомобіля ДАІ.

Держдопомога сім'ям з дітьми

Кабінет Міністрів ухвалив постанову "Про розміри державної допомоги сім'ям з дітьми".

Розміри держдопомоги сім'ям з дітьми в 2001р. визначаються виходячи з розміру мінімальної зарплати (118 грн), у т.ч.:

- особам, яким призначена допомога по догляду за дитиною-інвалідом до досягнення 16-річного віку, - 35%;

- працюючим особам, яким призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку, - 30%;

- жінкам, зареєстрованим як безробітні (не менше ніж 10 місяців) і яким призначено допомогу у зв'язку з вагітністю і пологами; особам, яким призначено одноразову допомогу при народженні дитини, включаючи додаткову допомогу матерям при народженні дитини; особам, що займаються вихованням трьох дітей віком до 16 років і яким призначено грошові виплати, - 25%;

- непрацюючим жінкам, яким призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку; особам, зайнятим доглядом за чотирма і більше дітьми віком до 16 років і яким призначено грошові виплати; особам, яким призначено допомогу на дітей віком до 16 років (учнів - до 18 років); самотнім матерям, яким призначено допомогу на дітей; особам, яким призначено допомогу на дітей, що знаходяться під їх опікою; особам, яким призначено тимчасову допомогу на неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, - 20%;

- особам, яким призначено допомогу на дітей військовослужбовців термінової служби, - 15%.

За повідомленнями інформаційних агенцій, газет та журналів
<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua