Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#10 '2001: Практична бухгалтерія - Гаряча лінія << >>

Про що запитують "гарячу лінію"

Актуальні запитання бухгалтерів у сьогоднішньому випуску "гарячої лінії": чи включаються до складу витрат приватного підприємця витрати на відрядження і як відображається на рахунках бухгалтерського обліку оприбуткування металобрухту від ліквідації основних засобів та його реалізація.

Всі запитання цього випуску:


1. Ліквідація основних засобів

На балансі підприємства обліковуються основні засоби (2 автомобілі), які повністю не замортизовані, але для експлуатації вони вже не придатні. Керівник ухвалив рішення ліквідувати такі основні засоби. Від ліквідації основних засобів отримано брухт, який був реалізований. Яким чином цю операцію відобразити на рахунках бухгалтерського обліку, якщо підприємство застосовує клас 9 рахунків (без використання класу 8)?

Відповідь на запитання...


2. Комунальні платежі

Підприємство - платник єдиного податку за ставкою 6% (платник ПДВ) орендує у іншого підприємства приміщення. Згідно з договором оренди, орендар за користування приміщенням вносить всі комунальні платежі. Чи можна включити до податкового кредиту орендаря суму ПДВ за комунальними платежами?

Відповідь на запитання...


3. Збір на соцстрах

На підприємстві кілька чоловік працюють за сумісництвом. Трудові книжки - на їх постійному місці роботи. Чи необхідно на суму заробітку таких працівників провести нарахування до Фонду соціального страхування в розмірі 5,5%?

Відповідь на запитання...


4. Витрати на відрядження

Підприємство придбаває основні засоби в іншому місті. Для оформлення документів працівник підприємства їздить у відрядження. Чи включатимуться витрати на відрядження до первісної вартості основних засобів?

Відповідь на запитання...


5. Витрати на відрядження

Чи включатимуться до складу витрат приватного підприємця витрати на відрядження?

Відповідь на запитання...


6. Виплата зарплати

Чи може підприємство - платник єдиного податку виплачувати заробітну плату працівникам підприємства з виручки від реалізації, що надійшла до каси підприємства, якщо заборгованості за податками немає, чи заробітну плату треба видавати тільки з поточного рахунка підприємства?

Відповідь на запитання...


7. Прибутковий податок

Сільськогосподарське підприємство орендує землю у громадян (фізичних осіб). Орендна плата виплачується громадянам згідно з договором оренди зерном власного виробництва. Земля є власністю громадян. Чи необхідно при видаванні зерна утримувати прибутковий податок?

Відповідь на запитання...


8. Додаткові печатки

Чи можна податкові накладні завіряти печаткою, на якій зазначено: "Для податкових накладних"?

Відповідь на запитання...


9. Валові витрати

Чи включається до складу валових витрат сума середньомісячного заробітку на період працевлаштування, виплачена працівникові при звільненні у зв'язку зі скороченням штатів?

Відповідь на запитання...


10. Орендна плата

Підприємство-орендар зробило ремонт орендованої техніки на суму 20000 грн. Відповідно до договору оренди, орендна плата становить 20000 грн на рік. Орендар і орендодавець до договору оренди склали додаткову угоду про те, що зроблений ремонт орендарем є річною орендною платою. Чи виникають у такій ситуації у орендаря податкові зобов'язання з ПДВ? Чи можна витрати за проведений ремонт орендареві віднести до валових витрат?

Відповідь на запитання...

Підготувала Вікторія БАШИНСЬКА
<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua