Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#11 '2001: Практична бухгалтерія - Лікарняні << >>

Хворий і нікому не потрібний

Віталій МОСЕЙЧУК

Лікарняні за перші п'ять днів відносяться до валових витрат підприємства

Законом України від 11.01.2001 р. №2213-III "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" (див. "Документи для роботи" №8-9/2001) було незаконно, заднім числом, з 1 січня 2001 запроваджено виплату лікарняних за перші 5 днів хвороби працівників за рахунок коштів підприємства, однак не сказано, за рахунок яких саме коштів: валових витрат чи прибутку.

Частиною другою статті 2 Закону встановлено, що перші 5 днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачуються власником або уповноваженим ним органом за рахунок коштів підприємства, установи, організації за основним місцем роботи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Однак постає запитання: за рахунок прибутку чи валових витрат здійснюватиметься виплата лікарняних? Порядку Кабмін ще не розробив, тому доводиться керуватися власними мір куваннями.

На перший погляд, така виплата повинна здійснюватися за рахунок прибутку підприємства, принаймні для того, щоб стимулювати підприємства та працівників дбати про здоров'я шляхом щеплення та загартування (саме така думка пролунала в редакційній статті "Лікарняні за перші 5 днів хвороби виплачуються за рахунок коштів підприємства" в "ДК" №8-9/2001).

Однак справи не такі кепські, адже річ у тім, що підпунктом 5.6.1 Закону України від 22.05.97 р. №283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін.

А підпунктом 5.6.2 Закону про оподаткування прибутку підприємств зазначено, що додатково до виплат, передбачених підпунктом 5.6.1, до складу валових витрат платника податку включаються обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, а також внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством.

Виходячи з того, що лікарняні є обов'язковими виплатами, передбаченими Законом, їх можна сміливо відносити до складу валових витрат (сподіваємося, думка податкової та Кабінету Міністрів України буде аналогічною). Однак Закон поставив дилему перед підприємцями: платити лікарняні чи не платити взагалі, і річ навіть не у джерелах коштів для цього.

Адже раніше виплата відбувалася за рахунок нарахованих внесків на соціальне страхування здорових працівників, які в будь-якому випадку були сплачені якщо не до Фонду соціального страхування, то на лікарняні, а тепер хворий працівник фактично приносить збитки власному підприємству. І тепер на додачу до позовів про невиплату заробітної плати суди отримуватимуть, особливо взимку, ще й позови про примусову виплату лікарняних. Зазначимо, що, на нашу думку, виплату лікарняних за новими правилами потрібно здійснювати з законної дати набрання чинності Законом, а саме: 5 березня 2001 року. Закон було оприлюднено в "Урядовому кур'єрі" 22 лютого 2001 р.

P. S. Звертаємо увагу на цікавий недогляд законодавців щодо розміру внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, які утримуються із зарплати. Вони стягуються у таких розмірах:

0,25 відсотка - для найманих працівників, які мають заробітну плату менше 150 гривень;

0,5 відсотка - для найманих працівників, які мають заробітну плату більше 150 гривень. Таким чином, з тих, хто заробляє рівно 150 гривень, збір не стягується!

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua