Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#17 '2001: Практична бухгалтерія - Консультації << >>

КОНСУЛЬТАЦІЇ

3. Дія Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО не поширюється на гральні автомати

Постановою КМ від 07.02.2001 р. №121 до 1 липня 2002 року дозволено використання автоматів з веденням книги обліку розрахункових операцій. Чи потрібно на цей період автомат пломбувати та вносити до Держреєстру?

Відповідно до статті 7 горезвісного Закону України від 06.07.95 р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із внесеними змінами), порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Державною податковою адміністрацією України. ДПА на виконання цієї статті видала Порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 р. №614, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.02.2001 р. за №107/5298.

Однак у згаданій статті 7 Закону йдеться лише про ті реєстратори, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги). А згідно з постановою КМУ від 07.02.2001 р. №121, автомати з продажу дозованих товарів до 01.07.2002 р. не застосовуються для обліку розрахункових операцій - до того часу розрахункові операції здійснюються із застосуванням книг обліку розрахункових операцій.

Отже, дія Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) №614 до вказаного терміну на такі автомати не поширюється.

Віталій ДЗЬОБАН,

бухгалтер-експерт консалтингової групи "ДК"

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua