Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#17 '2001: Практична бухгалтерія - Форум "ДК" << >>

Форум "ДК"

Відображення в бухгалтерському обліку крадіжки основних засобів

Тема: ОЗ - КРАДІЖКА

Автор: Сергій (212.109.62.26 )

Дата: 2001.04.02 09:45:01

Сталася крадіжка ОЗ і МНМА у III кв. 2000 р.

Складено акт і порушено кримінальну справу органами внутрішніх справ.

Як правильно відобразити у бухгалтерському і податковому обліку таку подію?

Спасибі за відповідь.

Тема: RE: ОЗ - КРАДІЖКА

Автор: Андрій Кутний (extra.gc.lviv.ua )

Дата: 2001.04.09 18:17:52

Відповідно до підпункту 8.4.8 статті 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (у редакції від 22.05.97 р. №283 із внесеними змінами), у разі вимушеної заміни основних фондів, якщо з не залежних від платника податку обставин вони (чи їх частина) зруйновані, вкрадені чи підлягають знесенню або платник податку змушений відмовитися від використання таких основних фондів через обставини загрози чи неминучої заміни, зруйнування або знесення (за умови підтвердження наявності такої загрози або її неминучості у порядку, визначеному законодавством), платник податку в звітному періоді, на який припадає така заміна, не змінює балансову вартість груп 2 і 3 у таких обставинах стосовно основних фондів цих груп.

Таким чином, за наявності заяви до органів МВС та в разі порушення ними кримінальної справи факт крадіжки основних засобів груп 2 та 3 у податковому обліку не повинен відображатися.

У бухгалтерському обліку ситуація трохи інша.

Відповідно до пункту 4 П(С)БО 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. №92, основні засоби - матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік). При цьому викрадені основні засоби не можуть вважатися активами, тому що підприємство не може отримати економічних вигід. Тому факт викрадення потребує відображення в бухгалтерському обліку.

Бухгалтерські проведення:

1) списано нарахований знос (амортизацію) за викраденими основними засобами

Д-т 13 К-т 10;

2) списано залишкову вартість викрадених основних засобів

Д-т 993 К-т 10;

3) списано вартість викрадених основних засобів на фінансовий результат

Д-т 794 К-т 993.

Ремонт мобільного телефону можна віднести до валових витрат. Якщо укласти договір оренди

Тема: Мобільний телефон

Автор: Андрій (212.35.179.219 )

Дата: 2001.04.02 13:16:32

Працівник представництва використовує свій мобільний телефон на роботі, телефонний номер належить представництву. У березні було замінено батарею та здійснено дрібний ремонт телефону. Договору між співробітником і представництвом на використання телефону немає. Чи можна віднести ремонт мобільного телефону на витрати представництва? Чи стягнути цю суму зі співробітника? Як вчинити, підкажіть, будь ласка.

Спасибі.

Тема: RE: Мобільний телефон

Автор: Андрій Кутний (extra.gc.lviv.ua )

Дата: 2001.04.10 14:53:47

У зв'язку з тим, що договору оренди між підприємством та працівником не укладено, віднести вартість ремонту мобільного телефону до складу валових витрат немає підстав.

Утримувати вартість ремонту телефону із працівника не обов'язково, головне - включити цю суму до сукупного місячного оподатковуваного доходу та оподаткувати.

Найдоцільніше укласти договір оренди. Сума орендної плати належить до валових витрат, а в межах амортизаційних відрахувань не включатиметься до сукупного оподатковуваного доходу працівника.

Вимагаючи копії посвідчень підприємця, податківці перевищують свої повноваження

Тема: Прибутковий податок

Автор: (dialup15-36.iptelecom.net.ua )

Дата: 2001.04.03 17:46:22

Наша фірма неодноразово здійснювала платежі через банк приватним підприємцям за товари, послуги. Від них були отримані накладні, акти, податкові накладні.

Під час перевірки прибуткового податку інспектор вимагає надати копії посвідчень цих підприємців (у разі неподання хоче нарахувати податок на суми цих виплат).

Що можете порадити?

Тема: RE: Прибутковий податок

Автор: Віталій Дзьобан (extra.gc.lviv.ua )

Дата: 2001.04.09 17:38:49

Порадимо спитати, де він це вичитав. А ще ліпше - нехай напише (в акті, наприклад). Бо наступного разу захоче ще й копію свідоцтва про народження підприємців.

Звільняйте працівника правильно. Щоб згодом не мати неприємностей

Тема: Звільнення

Автор: Ірина П. (bah.zeos.net )

Дата: 2001.04.06 13:57:53

Скажіть, будь ласка, як правильно оформити звільнення працівника, якщо його було взято на тимчасову роботу (із вказаним терміном) і термін цей закінчився?

Чи треба йому, наприклад, писати заяву, оформляти наказ, як правильно зробити запис у трудовій?

Спасибі.

Тема: RE: Звільнення

Автор: Ірина М. (194.44.213.26 )

Дата: 2001.04.06 16:15:21

Якщо Ви маєте на увазі строковий трудовий договір, то:

1) заяву писати не потрібно;

2) наказ оформляти обов'язково, бо, по-перше, ви, мабуть, повинні виплатити працівникові компенсацію за невикористану відпустку, по-друге, на підставі чого ви зробите запис до трудової книжки, якщо не буде наказу?

3) у наказі записуєте: "звільнити у зв'язку із закінченням строку трудового договору згідно зі статтею 36, п. 2 КЗпП України";

4) у трудовій зазначаєте, як і в наказі: "звільнений(а) у зв'язку із закінченням строку" з посиланням на статтю КЗпП.

Тема: RE: Звільнення

Автор: Максим Войцеховський (extra.gc.lviv.ua )

Дата: 2001.04.06 18:21:42

До того, що відповіла Ірина М., можна лише порадити видати наказ до закінчення строку договору (щоб уникнути можливих неприємностей), оскільки, відповідно до ст. 39-1 КЗпП, "якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично продовжуються і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія договору вважається продовженою на необмежений строк".

Коли скасують внески у фонд зайнятості

Тема: Єдиний податок і безробіття

Автор: Таліна (laurel.europeonline.net )

Дата: 2001.04.17 12:12:42

Центр зайнятості вимагає від нас сплати 2% від ФОП. Коли ж припиниться ця сваволя? Невже законодавці ніяк не можуть урегулювати це питання?

Тема: RE: Єдиний податок і безробіття

Автор: Віталій Дзьобан (extra.gc.lviv.ua )

Дата: 2001.04.17 15:13:09

Незабаром. Готується спільне роз'яснення Держпідприємництва та Мінпраці на користь "єдиноподатників".

Його реєстрації в Мін'юсті та опублікування слід очікувати найближчим часом.

Тема: RE: Єдиний податок і безробіття

Автор: Таліна (laurel.europeonline.net )

Дата: 2001.04.17 15:33:25

Спасибі, що підбадьорили!

Щоб успішно скласти екзамени - читайте "ДК"!

Тема: Крик душі - вдячність

Автор: Олена (kerin.com.ua )

Дата: 2001.04.10 16:54:12

Хочу щиро подякувати редакційному складу і видавничому колективу "ДК", а особливо консалтинговій групі "ДК" і учасникам форуму. Розглянуті ситуації на форумі і в журналі допомогли мені скласти екзамен на отримання сертифіката аудитора.

Успіхів!

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua