Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#18 '2001: Практична бухгалтерія - Форум "ДК" << >>

Форум "ДК":

Як відобразити у формі №8-ДР зарплату, не виплачену повністю

Тема: Ф-8ДР

Автор: Іванна (Serv.PU.IF.UA )

Дата: 2001.04.12 14:42:46

Як правильно відобразити у формі №8-ДР нараховану заробітну плату, яка сплачувалася протягом кварталу частинами і не виплачена повністю за минулий квартал?

Тема: RE: Ф-8ДР

Автор: Андрій Кутний (extra.gc.lviv.ua )

Дата: 2001.04.12 18:36:32

Якщо заробітна плата виплачувалася нерегулярно і частинами за попередні періоди, у цій графі потрібно вказувати нараховану частину доходу за фактом виплати та утримання прибуткового податку. Іншими словами, у цій графі відображаються доходи, які були фактично виплачені громадянам у звітному періоді. Суми нарахованих, але не виплачених доходів до уваги не беруться й у довідку не вносяться.

Припинення діяльності приватним підприємцем - платником єдиного податку

Тема: ПП - єдиний податок

Автор: Наталія (rline.faust.kiev.ua )

Дата: 2001.04.11 16:12:34

Шановні колеги! Підкажіть, будь ласка, як вчинити у такій ситуації: приватний підприємець був на єдиному податку. За I квартал 2001 року він сплатив за один місяць. Відпрацювавши цей місяць, закрив магазин і подальші два місяці нічого не сплачував. Тепер, вирішивши закрити ПП, підприємець звернувся до ДПІ, де йому запропонували сплатити за два місяці I кварталу і пеню. Чи правомірні дії ДПІ і як їм можна протистояти?

З повагою Наталія

Тема: RE: ПП - єдиний податок

Автор: Андрій Кутний (extra.gc.lviv.ua )

Дата: 2001.04.11 18:15:00

Податкова має рацію щодо сплати сум єдиного податку.

Пунктом 4 Указу Президента від 03.07.98 р. №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції від 28.06.99 р. №746/99) передбачено, що відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).

Підприємцю необхідно було відразу після припинення діяльності знятися з реєстрації як суб'єкт підприємницької діяльності та подати заяву про зняття з реєстрації як платник єдиного податку.

Щодо пені.

Податкова не має підстав нараховувати пеню з таких причин:

- по-перше, з 01.04.2001 р. пеня нараховується тільки після закінчення строків погашення узгодженого податкового зобов'язання, визначеного Законом України від 21.12.2000 р. №2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон №2181), а єдиний податок нараховується відповідно до Указу Президента;

- по-друге, сам єдиний податок не є податковим зобов'язанням підприємства, адже визначений він Указом Президента, а, відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону №2181, податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим законом, або іншими законами України.

"Єдиноподатник" змушений платити ПДВ на імпортований товар

Тема: ПДВ на імпорт у "єдиноподатника"

Автор: Helena (pC33AE4FB.dip.skif.net)

Дата: 2001.04.17 15:05:13

Прошу відповісти на таке запитання: чи повинен "єдиноподатник" платити ПДВ на імпорт, якщо він імпортує деталі для виробництва (складання) обладнання, а потім його продає на території України? А також якщо він просто імпортує товар для подальшої його реалізації?

Наперед вдячна.

Олена

Тема: RE: ПДВ на імпорт у "єдиноподатника"

Автор: Андрій Кутний (extra.gc.lviv.ua)

Дата: 2001.04.17 16:58:30

Статтею 6 Указу Президента від 03.07.98 р. №727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції від 28.06.99 р. №746/99) встановлено, що суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 відсотків.

Однак податкова має власну думку з цього питання. Зокрема, в листі від 06.12.99 р. №404/2/16-1210 стверджується, що Указ передбачає звільнення від обкладання ПДВ лише при реалізації товарів, що жодним чином не пов'язано з придбанням товарів як на території України, так і за її межами.

На нашу думку, суб'єкт підприємницької діяльності змушений буде заплатити ПДВ на митниці. У подальшому необхідно подати претензію митниці на повернення незаконно стягнутого ПДВ, якщо цього буде недостатньо - подати позов до арбітражного суду.

Як ремонт орендованого приміщення віднести до валових витрат

Тема: Поточний ремонт орендованих ОЗ

Автор: Світлана (n225c70.donin.com)

Дата: 2001.04.18 10:02:35

Наше підприємство (кафе) проводить поточний ремонт орендованого приміщення. Чи маю я право включити до валових витрат придбані будматеріали і такі об'єкти, як нова вітрина, а також включити до податкового кредиту з ПДВ суми, сплачені при їх придбанні?

Чи повинна я на суму цих придбань створити нову групу 2 ОЗ і нараховувати амортизацію?

Наперед вдячна.

Тема: RE: Поточний ремонт орендованих ОЗ

Автор: Андрій Кутний (extra.gc.lviv.ua)

Дата: 2001.04.18 11:49:40

Відповідно до підпункту 8.7.1 статті 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (в редакції Закону України від 22.05.97 р. №283/97-ВР із внесеними змінами), платники податку мають право протягом звітного року віднести до валових витрат будь-які витрати, пов'язані з поліпшенням основних фондів, у сумі, що не перевищує п'ять відсотків сукупної балансової вартості груп основних фондів на початок звітного року.

Витрати, що перевищують зазначену суму, відносяться на збільшення балансової вартості груп 2 і 3 (балансової вартості окремого об'єкта основних фондів групи 1) та підлягають амортизації за нормами, передбаченими для відповідних основних фондів.

У підпункті 8.8.1 статті 8 цього Закону йдеться про те, що у разі якщо договір оренди дозволяє орендареві здійснювати поліпшення об'єкта оренди, орендар може збільшити (створити) балансову вартість відповідної групи основних фондів на вартість фактично проведених поліпшень такого об'єкта. При цьому орендар не враховує балансової вартості об'єкта оренди, за винятком вартості фактично проведених його поліпшень, при застосуванні пункту 8.7 цього Закону.

Таким чином, вартість поліпшень орендованих основних фондів, що не перевищує п'яти відсотків сукупної балансової вартості власних основних фондів на початок звітного року, відноситься до валових витрат. На решту вартості таких поліпшень створюється новий об'єкт основних фондів групи 1 (2 або 3) і підлягає амортизації. При цьому не враховується балансова вартість самого об'єкта оренди, тобто амортизації підлягають тільки витрати на його поліпшення.

Щодо податку на додану вартість, то, відповідно до підпункту 7.4.1 статті 7 Закону України від 03.04.97 р. №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (із внесеними змінами) податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням (спорудженням) основних фондів, що підлягають амортизації, включаються до складу податкового кредиту такого звітного періоду, незалежно від строків введення в експлуатацію основних фондів, а також від того, чи мав платник податку оподатковувані обороти протягом такого звітного періоду.

Листи читачів на форумі "ДК", який є лідером за кількістю відвідувань, див. за адресою www.dk.gc.com.ua
<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua