Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#18 '2001: Практична бухгалтерія - Гаряча лінія << >>

Про що запитують "гарячу лінію"

Всі запитання цього випуску:


1. Відрядження

Працівник підприємства скерований у відрядження в межах України. Після повернення з відрядження як підтвердження проїзду за місцем відрядження він подав квитки маршрутного таксі. Чи можна компенсувати працівнику витрати на проїзд у маршрутному таксі і включити їх до валових витрат підприємства?

Відповідь на запитання...


2. Відрядження

Працівник, скерований у відрядження, подав авансовий звіт і посвідчення про відрядження до бухгалтерії тільки через місяць після повернення з відрядження. Чи є це порушенням, якщо працівнику до відрядження було видано аванс на витрати на відрядження?

Відповідь на запитання...


3. Патент

Підприємство надає побутові послуги. Оплата за послуги здійснюється в безготівковій формі. Чи необхідно придбавати торговий патент?

Відповідь на запитання...


4. Відпустка

Який порядок оподаткування компенсації за невикористану відпустку, що виплачується працівникові під час його звільнення?

Відповідь на запитання...


5. Відпустка

Якщо працівник пропрацював 4 місяці, а потім звільняється, чи виплачується йому компенсація за невикористану відпустку? Якщо виплачується, то як правильно її розрахувати?

Відповідь на запитання...


6. Податковий кредит

Товар придбано на суму менше ніж 20 грн. Під час купівлі товару видано чек з відображенням ПДВ окремим рядком. Чи можна суму ПДВ включити до податкового кредиту?

Відповідь на запитання...


7. Повернення товару

Як правильно відобразити в Книзі придбання товару операцію з повернення придбаного товару продавцеві?

Відповідь на запитання...


8. Облік подарунків

Підприємство є передплатником одного з бухгалтерських журналів. У цьому журналі проводився розіграш призів, один з яких - електрочайник - виграло наше підприємство. Вартість його невідома, жодних документів під час отримання призу нам не видали. Використовуватиметься він на підприємстві. Як у цьому випадку вчинити з таким подарунком з точки зору податкового обліку?

Відповідь на запитання...


9. Пеня

Як правильно обчислювати пеню за податками, якщо порядок нарахування її не встановлений чинним законодавством?

Відповідь на запитання...


10. Підзвітна особа

Працівник (підзвітна особа) придбав для нашого підприємства матеріальні цінності. Всі документи виписані на ім'я підприємства. Однак розрахуватися відразу з працівником ми не змогли. У який момент виникають валові витрати і податковий кредит з ПДВ? Як правильно цю операцію відобразити на рахунках бухгалтерського обліку?

Відповідь на запитання...


11. Єдиний податок

У 2000 р. підприємство перебувало на загальній системі оподаткування. З 2001 року ми вирішили перейти на сплату єдиного податку за ставкою 10%. У грудні 2000 р. придбано основні засоби і сплачену суму ПДВ віднесено до податкового кредиту. Чи справді треба під час переходу на єдиний податок зменшувати податковий кредит з ПДВ і на цю суму збільшувати вартість основних засобів (лист ДПАУ від 16.11.2000 р. №15251)?

Відповідь на запитання...


12. Оренда авто

Підприємство орендує автомобіль у свого працівника на тривалий термін. Згідно з договором оренди ми можемо проводити ремонт автомобіля. Чи необхідно з вартості ремонту (замінювали деякі запасні частини) утримувати прибутковий податок?

Відповідь на запитання...


13. Спецодяг

На якому рахунку необхідно враховувати спецодяг для працівників підприємства?

Відповідь на запитання...

Підготувала Вікторія БАШИНСЬКА
<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua