Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#24 '2001: Практична бухгалтерія - Дошка пошани << >>

Заплатити і не померти


Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Гладій (справа) та голова ДПА у Львівській області Сергій Медведчук: "Нам згори видно все - так і знай".

Влада з повагою ставиться до підприємців

Гадаю, ідея нагородити сумлінних платників податків - дуже доречна. Адже це означає, що влада нарешті виявляє розуміння проблем підприємців, починає з повагою ставитися до тих, хто забезпечує поповнення бюджету. Тому мені дуже приємно, що роботу нашого підприємства оцінено на державному рівні.

Ярослав СВИСТУН,
голова правління ВАТ "Фабрика паперово-білових виробів "Бібльос"

Віддаємо державі забагато

Гадаю, нагородження найкращих платників податків потрібно розглядати з різних позицій: і податківців, і підприємців. Можливо, проведення таких заходів є корисним для податківців (хоча б для поліпшення їх іміджу). Але я як платник податків не можу оцінювати це нагородження лише позитивно. Бо мені прикро, що значні кошти підприємству доводиться витрачати не на реконструкцію, розвиток виробництва, а на податки (які невідомо на що витрачаються).

Директор підприємства,
який попросив зберегти анонімність

Нарешті нікому нічого не винен

Для "Світанку" ця нагорода є дуже важливою: 5 років підприємство не могло розплатитися з боргами, і лише наприкінці грудня 2000 року нам вдалося погасити всі свої зобов'язання.

Працівники були раді дізнатися, що після стількох фінансово важких років "Світанок" визнано кращим платником податків. А я насамперед подякував головному бухгалтеру та економісту, які допомогли вивести підприємство з кризи. Адже саме їм завжди доводилося пояснювати податковим інспекторам, чому нараховано так багато податкових зобов'язань, а сплачено - мізер.

Загалом, дуже добре, що цього року проведено нагородження кращих платників податків. На мою думку, потрібно частіше говорити про тих, хто справно сплачує податки (адже є багато й таких, що приховують свої доходи), - нехай Батьківщина знає своїх героїв.

Іван КІСТЕЧКО, генеральний директор
ВАТ "Шкіряне підприємство "Світанок"

Сумлінним платникам податків потрібно надавати звання "Герой України"

Вважаю, якби в державі всі справно сплачували податки, а не приховували доходи, то не виникало би потреби нагороджувати сумлінних платників.

Зважаючи на те, в яких умовах доводиться працювати вітчизняним підприємствам, сумлінним платникам податків потрібно надавати звання "Герой України". Бо українські підприємства поставлені в нерівні умови з закордонними інвесторами. Приміром, "Daewoo", прийшовши на наш ринок, користується пільгами, на які не можуть претендувати українські виробники. А наше підприємство веде будівництво нафтопроводу "Одеса - Броди" власним коштом, без державної підтримки та пільг. Хіба це нормально?!

Українським платникам податків насамперед потрібні не нагороди, а підтримка держави. А то в понеділок нагородили, а у вівторок прийшли з податковою перевіркою.

Любомир БУНЯК, голова правління
ДАТ "Магістральні нафтопроводи "Дружба"
<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua