Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#24 '2001: Практична бухгалтерія - Дошка пошани << >>

7З із 100 платників податків сплачують податки добровільно

Цей рівень - найвищий у Львівській області за останні роки

Вже не вперше ДПА у Львівській області провела вшанування платників податків, визнаних за підсумками року такими, що збільшили обсяги надходжень і не допустили зростання заборгованості до бюджету. 48 підприємствам області було вручено "Подяку сумлінному платнику податків".

Із запитанням, чи справді такі заходи сприяють підвищенню рівня добровільної сплати податків, наш кореспондент звернувся до голови ДПА у Львівській області Сергія Володимировича Медведчука.

- Із трьох основних шляхів забезпечення бюджетних надходжень - добровільної сплати податків, примусового їх стягнення і контрольно-перевірочної роботи - перший для податкових органів найбільш прийнятний і вимагає проведення активної та вдумливої роботи з платниками податків. Ми багато уваги приділяємо цьому, тож маємо непогані результати. За перші чотири місяці поточного року фактичний рівень добровільної сплати податків становив 73 відсотки. Це досить високий рівень, він є найвищим по області за останні роки, що свідчить про те, що ставлення платників податків до своїх конституційних обов'язків істотно змінюється на краще.

Найважливішою складовою роботи з добровільної сплати податків стало зміцнення партнерських відносин податкових органів з платниками податків. У рамках цієї роботи податкова адміністрація області проводить акцію, завершальний етап якої - вручення "Подяки сумлінному платнику податків", де головними критеріями при доборі підприємств-претендентів є дотримання ними платіжної дисципліни при розрахунках з бюджетом, стабільність їх роботи, зростання обсягу виробництва та прибутковість.

Сумлінних платників в області багато, але серед них є найкращі, яких я з великою пошаною оприлюднюю та висловлюю їм подяку.

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua