Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#24 '2001: Практична бухгалтерія - Форум "ДК" << >>

Форум "ДК":

Увага

Сайт "Дебет-Кредит" переїхав! З новосіллям!

З червня 2001 року сайт "ДК", змінивши ім'я і прописку, стане ще доступнішим і популярнішим

Багато бухгалтерів користуються не тільки журнальним варіантом нашого видання, але й щодня працюють з ним в Інтернеті.

За півтора року "Дебет-Кредит" став найпопулярнішим бухгалтерським ресурсом українського Інтернету. Кожного дня сюди за допомогою звертаються бухгалтери-практики, аудитори, фінансові аналітики, керівники підприємств, студенти.

За останній рік відвідуваність збільшилася в 6 разів.

Збільшувалися й обсяги інформації, з'являлися нові можливості, виник "Бухгалтерський форум "ДК".

Природно, чим більше читачів прагнуло потрапити на сайт і чим більше інформації вони намагалися отримати, тим повільніше це відбувалося.

Сьогодні ми зробили спробу докорінної модернізації.

Ми замінили сервер на найбільш сучасний і потужний.

Ми переселили сервер на найбільш жваве місце.

Усе це має відчутно збільшити швидкість роботи із сайтом.

І змінили ім'я! Тепер воно - WWW.DTKT.COM.UA

Зауважимо, що постійним користувачам змінювати настройки не доведеться: переадресування запитів до www.dk.gc.com.ua на нову адресу відбувається автоматично.

Тепер нас цікавить, як це позначиться на вашій роботі - у столиці чи в маленькому містечку.

Чи відчули ви зміни? Чи стало вам простіше працювати із сайтом "Дебету-Кредиту"?

Пишіть нам. Ми чекаємо вас: і старих читачів, і нових.

Сергій АКУНЕЙ,
керівник інтернет-проекту "Дебет-Кредит",
електронна пошта debet-kredit@gc.kiev.ua

Підприємці не зобов'язані звітувати про причини непровадження підприємницької діяльності

Тема: Зобов'язання здати свідоцтво про держреєстрацію

Автор: Сергій (217.9.3.2)

Дата: 2001.05.24 14:21:33

Добрий день!

Вас турбує приватний підприємець (фізична особа) без створення юридичної особи.

З 1995 р. по 1999 р. я систематично займався підприємницькою діяльністю. З 2000 р. дотепер підприємницькою діяльністю не займаюсь і декларацію про доходи і витрати здаю з прочерком.

Днями отримав виклик з ДПІ, в якому було сказано, що я маю з'явитися в ДПІ для звірки документів на право заняття підприємницькою діяльністю. З собою потрібно взяти свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.

У ДПІ мені запропонували написати "Зобов'язання" (якого я не писав), чому я не займаюсь підприємницькою діяльністю і коли почну нею займатися, і сказали: якщо до кінця року я не розпочну підприємницьку діяльність, то зобов'язаний здати свідоцтво про державну реєстрацію.

Але ж звірка документів на право заняття підприємницькою діяльністю і пояснення причини, чому я певний час не займаюсь підприємницькою діяльністю, - різні речі. Тим більше, здавати мені свідоцтво про державну реєстрацію чи ні, - то моя справа, а не податківців. Чи, може, я помиляюся?

Тема: RE: Зобов'язання здати свідоцтво про держреєстрацію

Автор: Максим Войцеховський (extra.gc.lviv.ua)

Дата: 2001.05.24 19:01:26

Вимога податківців підписати таке "зобов'язання" є незаконною. Тому жодних правових наслідків вона не має. Чинне законодавство не встановлює для підприємця обов'язку звітувати про причини непровадження підприємницької діяльності, не передбачено й право податківців вимагати цього. Свідоцтво повертається внаслідок скасування держреєстрації, а підстави для останньої чітко передбачені.

Тема: RE: Зобов'язання здати свідоцтво про держреєстрацію

Автор: ivolga (217.66.101.146)

Дата: 2001.05.25 10:31:55

Абсолютно незаконна вимога. У податківців ведеться облік підприємців, і відповідно повинні надходити якісь податки, а так звані пустушки "засмічують" звітність перед ДПА вищого рівня. Такі операції систематично проводяться у багатьох ДПА, наприклад, з приводу порожнього ПДВ і, як правило, нічим не закінчуються.

Хто сплачує податок з реклами?

Тема: Податок з реклами

Автор: Наталія (saraksh.alkar.net)

Дата: 2001.05.22 16:42:47

Добридень. Підкажіть, будь ласка, чи виникає податок з реклами при оплаті послуг з розміщення в телеефірі інформаційної авторської телепрограми, яка містить у собі нечітко виражену рекламу, за умови, що підприємство, яке платить за розміщення, - не рекламодавець, а лише автор цієї програми, якому, в свою чергу (припустімо), вже заплатили за рекламу підприємства-рекламодавці, про які йдеться в програмі?

З повагою Наталія.

Тема: RE: Податок з реклами

Автор: Віталій Дзьобан (extra.gc.lviv.ua)

Дата: 2001.05.25 10:59:08

Відповідно до пункту 3 статті 9 Закону України "Про рекламу" від 03.07.96 р. №270/96-ВР (із внесеними змінами), інформаційний, авторський або редакційний матеріал, який цілеспрямовано звертає увагу споживачів на конкретну марку (модель, артикул) продукції чи на її виробника для формування інтересу і сприяння реалізації продукції, а також містить вихідні дані (реквізити) особи, що виробляє або розповсюджує зазначену продукцію, вважається рекламою і має бути вміщений під рубрикою "Реклама" чи "На правах реклами".

Статтею 11 Декрету КМУ "Про місцеві податки і збори" від 20.05.93 р. №56-93 (із внесеними змінами) визначено, що:

- об'єктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами;

- платниками податку з реклами є юридичні особи та громадяни.

Податок з реклами сплачується з усіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу; на вулицях, магістралях, майданах, будинках, транспорті та в інших місцях.

Граничний розмір податку з реклами не повинен перевищувати 0,1 відсотка вартості послуг за розміщення одноразової реклами та 0,5 відсотка - за розміщення реклами на тривалий час.

Податок з реклами сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.

Як бачимо, описана Вами програма є рекламою, а податок з реклами сплачує той, хто її розміщує.

Тема: Податок з реклами 2

Автор: Наталія (saraksh.alkar.net)

Дата: 2001.05.22 17:03:28

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи є платником податку з реклами до бюджету підприємство (далі - Агент), яке уклало агентську угоду з рекламним агентством (далі - Принципал) про те, що Агент зобов'язується від імені Принципала укладати договори про розміщення реклами на TБ, отримуючи при цьому кошти від рекламодавців (з податком з реклами) і перераховуючи їх у повному обсязі Принципалу (з податком з реклами), отримуючи за цю послугу коштами на свій розрахунковий рахунок щомісячну фіксовану агентську винагороду?

З повагою Наталія.

Тема: RE: Податок з реклами 2

Автор: Віталій Дзьобан (extra.gc.lviv.ua)

Дата: 2001.05.25 10:59:52

У цьому випадку має місце звичайний договір доручення. Агент діє (розміщує рекламу) від імені довірителя (стаття 386 ЦК). Тому податок з реклами сплачує довіритель.

При розрахунку внесків до соцфондів застосовується максимальна величина витрат, що діяла на момент нарахування зарплати

Тема: Утримання внесків

Автор: Марія (proxy.litech.net)

Дата: 2001.05.22 17:39:53

У лютому 2001 р. нарахована працівнику зарплата становила 1100 грн, і внески до Фонду Х роботодавець нараховував із суми 1000 грн, а в березні цьому ж працівнику донараховано за лютий ще 200 грн. Чи повинен роботодавець із цієї суми нараховувати внески до Фонду Х (враховуючи те, що в березні змінилася межа оподаткування з 1000 грн на 1600 грн)?

Тема: RE: Утримання внесків

Автор: Андрій Кутний (extra.gc.lviv.ua)

Дата: 2001.05.23 18:33:26

Постановою КМУ від 07.03.2001 р. №225 "Про максимальну величину фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничну суму заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів" встановлено (фактично змінено) максимальну величину саме фактичних витрат на оплату праці найманих працівників (тощо), а не величину зборів.

Тому, на нашу думку, якщо підприємство у березні 2001 р. донарахувало працівнику заробітної плати за лютий 2001 р. (включатиметься до сукупного оподатковуваного доходу працівника за лютий), то при розрахунку внесків до соціальних фондів необхідно застосовувати максимальну величину витрат, яка діяла у лютому, тобто 1000 грн (постанова КМУ №1064).

Листи читачів на форумі "ДК", який є лідером за кількістю відвідувань, див. за адресою www.dtkt.com.ua
<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua