Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#26 '2001: Практична бухгалтерія - Митниця: як зареєструватися << >>

ЗЕД для "чайників"

Павло ВЕРЕЩАГІН


Отже, вам подзвонили з-за кордону та запропонували вигідний контракт. Що далі? Перш за все вам необхідно ретельно все порахувати і визначити, чи справді той контракт такий вигідний, як виглядає на перший погляд, і тільки після цього братися за роботу. Спочатку слід відкрити валютний рахунок у банку. Процедура доволі проста і недорога, тому зупинятися на ній не будемо. Після цього дізнатися, у зоні діяльності якої митниці зареєстровано ваше підприємство, і зареєструватися як суб'єкт ЗЕД (зовнішньоекономічна діяльність). При цьому треба врахувати: митна система України має таку структуру:

Безпосереднім оформленням вантажів займаються митні пости та вантажні підрозділи митниць (у т. ч. регіональних), акредитація ж проводиться тільки на митниці, у зоні діяльності якої знаходиться найближчий до вас митний пост (вантажний підрозділ). Отже, якщо ваше підприємство зареєстроване у Бердичеві, акредитуватися вам доведеться на Житомирській митниці, а безпосередньо оформляти вантажі на митному посту "Бердичів". Якщо предметом діяльності вашої організації є енергоносії, акредитація проводиться на Центральній енергетичній митниці (м. Київ), підрозділи якої є в усіх областях.

Акредитація підприємства в митному органі - швидко та безкоштовно

Щоб акредитувати підприємство в митному органі, необхідно підготувати та подати в підрозділ статистики митниці за місцем реєстрації підприємства такі документи:

1. Облікова картка - оригінал і три копії. Облікова картка заповнюється підприємством за допомогою комп'ютера або друкарської машинки. Зразок бланка можна отримати в митному органі за місцем реєстрації (див. додаток 2).

2. Лист-заява учасника ЗЕД (зразок також можна отримати в митниці) з резолюцією начальника митниці або особи, яка його заміщає, про закріплення цього підприємства за певним оперативним підрозділом - оригінал і одна копія (для тих, хто акредитується вперше) (див. додаток 1).

3. Статут підприємства - оригінал і нотаріально завірена копія (оригінал повертається).

4. Свідоцтво про державну реєстрацію - оригінал і дві ксерокопії, завірені печаткою суб'єкта ЗЕД (оригінал повертається, свідоцтва, видані до 29.04.94 р., підлягають перереєстрації в органах державної реєстрації).

5. Рішення власника майна або уповноваженого ним органу про створення суб'єкта підприємницької діяльності. Якщо власників або уповноважених ними органів два і більше, таким рішенням є установчий договір (оригінал і одна нотаріально завірена копія, оригінал повертається).

6. Довідка органів статистики про занесення суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та присвоєння кодів території - СПАТО (КОАТУУ), форми власності - ЗКФВ - оригінал і дві ксерокопії, завірені печаткою суб'єкта ЗЕД (оригінал повертається). Приватні підприємці подають довідку Державної податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера.

7. Довідка уповноваженого банку про наявність розрахункового та (або) валютного рахунків - оригінал і дві ксерокопії, завірені печаткою суб'єкта ЗЕД (оригінал повертається).

8. Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість - оригінал і дві ксерокопії, завірені печаткою суб'єкта ЗЕД (оригінал повертається). За відсутності у суб'єкта ЗЕД свідоцтва ДПА про реєстрацію платника податку на додану вартість суб'єкт подає до митного органу заяву за підписом керівника підприємства та головного бухгалтера, завірену печаткою підприємства (для фізичних осіб - підприємців без створення юридичної особи заява може завірятися лише підписом зазначеного підприємця) про те, що підприємство не підлягає включенню до Реєстру платників податку на додану вартість.

9. Довідка про декларування (або відсутність) валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і перебувають за її межами - оригінал і дві ксерокопії, завірені печаткою суб'єкта ЗЕД (оригінал повертається).

10. Інформаційне повідомлення про іноземні інвестиції - тільки для підприємств з іноземними інвестиціями - оригінал і дві ксерокопії, завірені печаткою суб'єкта ЗЕД (оригінал повертається).

11. Наказ по підприємству про призначення осіб, уповноважених на роботу з митницею, їх прізвище, ім'я, по батькові, основні паспортні дані, зразки підписів, зразок печатки, яка використовується при оформленні документів в митних органах, - оригінал і дві ксерокопії, завірені печаткою суб'єкта ЗЕД (оригінал повертається).

12. За наявності складських приміщень - документи, які підтверджують місце розташування складів підприємства - оригінал і дві ксерокопії, завірені печаткою суб'єкта ЗЕД (оригінал повертається).

13. Папка-швидкозшивач - 1 шт.

Зазначимо, що акредитація проводиться безкоштовно.

Брокери - не панацея

Вам доведеться відразу визначитися, хто буде представляти інтереси вашого підприємства в митних органах. Чинне законодавство передбачає два варіанти: особи, внесені вами до облікової картки (працівники підприємства), або підприємства, що здійснюють декларування на підставі договору (так звані митні брокери).

Річ у тім, що до митного оформлення вантажу подається вантажна митна декларація в електронній та твердій (паперовій) формах. Заповнюється ця декларація за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, що потребує певної професійної підготовки, тому вам доведеться вирішити: брати на роботу фахівця чи постійно користуватися послугами брокерів, чиї послуги вам обійдуться (за кожну оформлену партію товару):

- одна позиція у номенклатурі - близько 180 грн;

- 2-4 позиції - близько 360 грн;

- 5-7 позицій - 540 грн і т. д. (по 180 грн за кожні наступні 3 позиції).

Наведені суми є середніми, можливі відхилення, тому варто дізнатися, які брокери працюють за місцем акредитації вашого підприємства (як правило, при вході до вантажного підрозділу митниці є показники), зібрати цінову інформацію, порадитися з колегами, які мають досвід у цій справі, а тоді вже вирішувати. У будь-якому випадку ви можете один раз скористатися послугами брокера, а наступного разу заповнювати декларацію самостійно, за аналогією. Так, як правило, і роблять підприємці, які часто оформлюють ідентичні товари на постійних умовах поставки.

Ще одна порада - не поспішайте до брокера по консультацію: за те, що він вам порадить, він не несе жодної відповідальності, до того ж далеко не на всі запитання відповість, тому краще познайомитися із керівництвом вантажного підрозділу, в якому ваше підприємство щойно акредитувалося, і надалі за консультаціями звертатися до них. Пам'ятайте, що за посадовими інструкціями особи, які займають керівні посади, не можуть відмовити вам у наданні інформації, якщо ж відмовили - зверніться до їх безпосереднього керівництва, це повинно подіяти. Зрештою, у більшості митниць останнім часом створено консультаційні центри, про їх режим роботи ви дізнаєтесь у черговій частині митниці.

Контракт - справа відповідальна

Крім юридичних та економічних гарантій у відносинах із партнером, контракт відіграє велику роль у майбутньому оформленні товару на митниці. Правильно складений контракт захистить вас від зайвих проблем, тоді як "риба", написана знайомим напів'юристом нашвидкуруч під приводом, що "контракт - це формальність і у ваших з партнером джентльменських стосунках особливої ролі не відіграє", обов'язково створить вам проблеми і перетворить і без того непростий процес митного оформлення товару на суцільний жах.

Отже, контракт повинен бути складений відповідно до Наказу Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 5 жовтня 1995 року №75 "Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)". У контракті мають бути такі розділи (суть розділів - див. текст Наказу):

1. Назва, номер договору (контракту), дата та місце його укладення.

2. Преамбула.

3. Предмет договору (контракту).

4. Кількість та якість товару (обсяги виконання робіт, надання послуг).

5. Базисні умови поставки товарів (приймання/здавання виконаних робіт або послуг).

6. Ціна та загальна вартість договору (контракту).

7. Умови платежів.

8. Умови здавання (приймання) товару (робіт, послуг).

9. Упаковка та маркування.

10. Форс-мажорні обставини.

11. Санкції та рекламації.

12. Арбітраж.

13. Юридичні адреси, поштові та платіжні реквізити сторін.

У вищезазначених розділах 4 та 6 необхідно максимально деталізувати опис товару. Якщо ціна товару явно нижча від ринкової, то обгрунтувати це (вивчення попиту, знижки, неліквід тощо), інакше матимете проблеми із визначенням митної вартості товару. Розділ 5 будується згідно з правилами ІНКОТЕРМС у редакції 1990 р. Слід пам'ятати, що всі витрати, пов'язані із доставкою товару на митну територію України, які не покладаються, відповідно до умов поставки, на постачальника, необхідно включити до митної вартості (подати підтвердні документи). Розділ 8 має, по суті, відповідати розділу 5. У розділі 6 зазначимо, що визначена контрактом вартість договору є повною компенсацією за отриманий, згідно з договором, товар і не залежить від будь-яких зобов'язань сторін перед третіми особами.

Додаткові документи

Якщо вартість товару дуже відрізняється від ринкової, ви ризикуєте, що митний орган не погодиться із заявленою вами вартістю товару (яка, як правило, є базою для нарахування податків), тому варто відразу запастися додатковими документами.

Найкращий варіант - оформити в країні відправлення товару експортну декларацію. Як правило, її оформлення є безкоштовним. Єдине, на що слід звернути увагу, - усі пункти декларації мають відповідати умовам контракту. Експортну декларацію завіряють митні органи країни відправлення, і її важко оскаржити, на відміну від документів, вироблених фірмою (продавцем чи покупцем).

Ще один варіант - легалізація контракту у консульській установі України в країні відправлення - це коштуватиме певної суми грошей, проте печатка українського консульства чогось варта для української митниці (в частині встановлення достовірності поданої інформації). Серйозний аргумент для митниці - подання банківських документів про передоплату (якщо вона можлива, це необхідно передбачити в контракті).

Рахунок-фактура

Дані про товар та його ціну мають відповідати інформації, зазначеній у розділах 4 та 6 контракту. Якщо в ціну включено витрати, пов'язані з доставкою товару до митної території України, треба зазначити і це.

Податки - це святе

При митному оформленні товарів нараховуються та сплачуються податки та збори:

1) ПДВ (тільки для імпорту);

2) мито (переважно для імпорту);

3) акцизний збір (тільки в разі імпорту підакцизних товарів);

4) митні збори.

Перш за все зазначимо, що важливою характеристикою товару є його код за товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД). У світі цей код, як правило, є 6­значним, проте в деяких країнах він може складатися з 8, 9, 10 знаків. У будь-якому випадку перші 6 знаків коду конкретного товару у всіх країнах однакові: перші дві цифри вказують на групу товарів, наступні дві - підгрупу, наступні дві - товарну позицію, всі інші - субпозиції відповідно до законодавства тої чи іншої держави. В Україні товари кодовано 9­значними кодами, і для кожного коду встановлено свої ставки мита, тому повну інформацію щодо розміру платежів, які доведеться сплатити при імпорті того чи іншого товару, можна отримати тільки якщо ви знаєте код товару за ТН ЗЕД. Інформацію про ставки податків можна отримати:

- у митного брокера (якщо брокерська програма у нього ліцензована і постійно поновлюється);

- у консультаційному центрі, підрозділі тарифів та митної вартості або вантажному підрозділі митного органу, у якому акредитоване ваше підприємство.

З визначенням коду дещо складніше: митні органи не визначають його до митного оформлення, а брокер або торгово-промислова палата можуть визначити лише за вашим описом, і імовірність помилки доволі висока, тому найкращий варіант - вимагати від іноземного партнера прайс-аркуші із 6­значними кодами для кожного товару. Зрештою, маючи комерційну версію будь-якої брокерської програми, ви можете самостійно приблизно визначити код товару. Майте на увазі: ставки мита на подібні товари із різними, скажімо, хімічними, властивостями можуть суттєво (у кілька разів) відрізнятися.

Ставка ПДВ - одна для всіх товарів і становить 20%, ставки акцизного збору також прив'язані до коду товару, а всі види митних зборів описано у додатку до постанови КМУ від 27 січня 1997 р. №65, і їх не так багато. Ось вони:

Ставки митних зборів

Поставка товару

Отже, ви все прорахували і вирішили-таки зайнятися експортом або імпортом товарів, акредитувалися на митниці, уклали контракт. Що далі?

Перш за все слід визначитися щодо транспорту, яким переміщуватиметься товар (якщо за умовами контракту транспортна проблема - ваша). Майте на увазі, що автомобілі, зареєстровані в Україні, які використовуються для міжнародних вантажних автоперевезень, повинні мати відповідний допуск, який перевізник спеціально оформлює на митниці. Отже, якщо ви збираєтеся перевозити товар власним автомобілем, вам доведеться його оформлювати відповідно до вимог чинного законодавства (процедура доволі складна); якщо ж ви укладаєте угоду із перевізником, всі питання, пов'язані із переміщенням автомобіля через кордони, перевізник вирішує сам. Після цього необхідно звернутися до митного органу за місцем акредитації та:

- у разі експорту - оформити експортну декларацію, надати вантаж для митного огляду, подати до митного оформлення всі необхідні документи (контракт, ВМД, довідку про декларування валютних цінностей за кордоном, CMR та інші документи на вимогу митного органу), після чого побажати водієві щасливої дороги, виконати вимоги податкової інспекції та стежити за дотриманням 90­денного терміну оплати за товар;

- у разі імпорту - забезпечити безперешкодний перетин кордону для очікуваного вами вантажу.

Дозволи, сертифікати, ліцензії, квоти...

Згідно з чинним законодавством, для деяких товарів існують спеціальні умови ввезення (вивезення), а саме: обов'язкова сертифікація, дозвіл ветеринарної, екологічної, санітарної або іншої служби, ліцензія на імпорт (експорт) - або все це разом. Тому необхідно заздалегідь поцікавитися умовами ввезення того чи іншого товару і потурбуватися про оформлення необхідних документів. Інформацію на цю тему можна отримати або в митному органі за місцем акредитації, або у брокера, але виключно за наявності коду товару.

Перетин кордону

Перетин митного кордону України регламентується наказом ДМСУ від 08.12.98 р. №771, зокрема в частині, де обумовлено, що всі товари, які ввозяться на територію України суб'єктами ЗЕД, перетинають кордон за умови попереднього оформлення одного з таких документів:

- попереднє повідомлення (далі - ПП);

- попередня декларація (далі - ПД);

- акцизна декларація (далі - АД).

Акцизна декларація оформлюється у випадку, якщо ввезені товари належать до переліку підакцизних товарів. Цей перелік регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 1997 р. №52.

Попередня декларація оформлюється у випадку, якщо ввезені товари належать до переліку товарів, що підлягають обов'язковому попередньому декларуванню. Цей перелік регламентується наказом Державної митної служби України від 27 липня 1998 року №436.

У всіх інших випадках оформлюється попереднє повідомлення.

Головна відмінність між цими документами у тому, що при оформленні ПД та АД суб'єкт ЗЕД повинен сплатити всі платежі (мито, ПДВ, митні збори та акцизний збір для АД) ще до того, як товар перетинає кордон. У разі оформлення ПП платежі не нараховуються і не сплачуються. Ці заходи спрямовані на посилення контролю за доставкою вантажів до митниць призначення. Крім цього, у момент оформлення будь-якого з перелічених документів ви повинні зазначити повну інформацію про вантаж (кількість, вартість), а також пункт пропуску, через який вантаж буде ввезено на територію України.

Зазначимо, що після оформлення одного з документів (ПП, ПД або АД) інформація вноситься до бази даних ІАМУ протягом чотирьох годин. Отже, вже через чотири години після оформлення такого документа вантаж може перетинати кордон, при цьому на кордоні у перевізника (експедитора) обов'язково повинна бути інформація про номер та дату оформлення ПП, ПД або АД, яку вносять до товаросупровідних документів. Вантаж скеровується до митниці призначення для оформлення у вільний обіг.

У момент перетину кордону важливо оформити провізну відомість, у якій встановлюється термін доставки товару до митниці призначення. Цей термін у жодному разі не можна порушувати. Якщо ж автомобіль затримався у дорозі у зв'язку з поломкою, ДТП тощо, причини затримки слід обов'язково задокументувати, а водій у разі тривалої затримки повинен негайно повідомити про це митний орган, у зоні діяльності якого виникли непередбачені обставини, що стали тому причиною, подавши підтвердні документи.

Слід пам'ятати: деякі товари можуть бути ввезені на територію України виключно за наявності у перевізника документів дозвільного характеру. Наприклад, сільгосппродукція (1-24 групи ТН ЗЕД) та медичні засоби ввозяться виключно за наявності сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання іноземного сертифіката, виданих органами Держстандарту України вже на кордоні. Інші товари, що підлягають обов'язковій сертифікації, можна сертифікувати після прибуття до митниці призначення.

Оформлення на митниці призначення

Отже, вантаж прибув. Якщо у вас ще залишається час до терміну його доставки, зазначеного у провізній відомості, ви можете встигнути оформити ВМД, перерахувати платежі на рахунок митниці та подати документи разом із вантажем. Якщо ж із певних причин (відсутність коштів, необхідність отримати дозволи тощо) ви не встигаєте цього зробити, вам слід подати вантаж до митного огляду та:

- оформити передачу товару на митний ліцензійний склад (МЛС) для зберігання під митним контролем;

- або передати товар митниці для зберігання до завершення митного оформлення;

- або оформити акт про відповідальне зберігання товару на складі підприємства під митним контролем.

Під час митного оформлення товарів на митниці призначення отримувач вантажу подає вантаж до митного огляду, а до митниці - такі документи:

вантажна митна декларація (ВМД);

документи, що підтверджують сплату встановлених чинним законодавством платежів;

договір (контракт);

установлені чинним законодавством дозволи інших органів;

товаросупровідні документи;

довідку про декларування валютних цінностей за межами України;

інші документи на вимогу митного органу.

Заповнення ВМД

Як було зазначено вище, у вас є два варіанти.

1. Скористатися послугами митних брокерів. Кілька порад:

- теоретично брокер повинен не тільки заповнити для вас декларацію, але й підготувати повний комплект документів, необхідних для митного оформлення, тому відразу слід передбачити та обумовити в контракті відповідальність брокера у разі відмови у митному оформленні через відсутність або неналежне оформлення тих чи інших документів;

- кращий брокер той, який знає законодавство, а не той, який знає інспектора митниці.

2. Заповнити ВМД власними силами, але для цього необхідно знайти відповідне програмне забезпечення (некомерційну версію можна безплатно отримати в митному органі за місцем акредитації, проте працювати з нею буде важко, тому краще знайти комерційну версію програми PST Broker або QD Pro; ваш комп'ютерник підкаже, які тут є варіанти). Після цього можна заповнювати ВМД на підставі підказок програми та таких документів:

- Постанова КМУ від 9 червня 1997 року №574 "Про затвердження Положення про вантажну митну декларацію", зі змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 7 травня 1998 року №643, від 6 вересня 2000 року №1392, від 28 березня 2001 року №287;

- Наказ Державної митної служби України від 9 липня 1997 року №307 "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 вересня 1997 року за №443/2247, зі змінами і доповненнями, внесеними наказами Державної митної служби України від 29 липня 1998 року №447, від 27 серпня 1999 року №543, від 20 квітня 2000 року №226, від 24 травня 2000 року №300, від 13 липня 2000 року №388, від 20 вересня 2000 року №530, від 16 березня 2001 року №190;

- Наказ Державної митної служби України від 30 червня 1998 року №380 "Про затвердження Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 липня 1998 року за №469/2909, зі змінами і доповненнями, внесеними наказом Державної митної служби України від 28 березня 2001 року №219.

Результатом заповнення ВМД буде сама ВМД, роздрукована на аркушах паперу формату А4 в 5-ти примірниках, та електронна копія ВМД на дискеті в певному форматі (електронна копія створюється за допомогою програмного забезпечення, в якому заповнюється та друкується ВМД).

Картка відмови

Не слід лякатися, якщо вам відмовлено у митному оформленні і виписано картку відмови. Картку відмови виписують, якщо відсутні або неправильно оформлені ті чи інші документи. При цьому зазначають конкретну причину відмови, що допоможе вам швидко виправити помилки та подати документи знову. Жодної відповідальності за відмову у митному оформленні ви не несете. Звертаємо вашу увагу: якщо після виписаної картки відмови наступна декларація подається в інший день, можуть помінятися курси валют (усі платежі, як правило, нараховуються в іноземній валюті, а сплачуються у гривнях за курсом НБУ), тож, імовірно, доведеться доплатити.

Досвідчені суб'єкти ЗЕД, як правило, відразу сплачують на кілька гривень більше, щоб мати запас. У будь-якому випадку залишок коштів після митного оформлення залишиться на депозитному рахунку митниці за вашою фірмою, тож ви зможете використати його у майбутніх операціях - або ж, за вашою заявою, митний орган поверне кошти на ваш рахунок.

Неприємності, які можуть трапитися

Усі неприємності, які можуть з вами трапитися, трапляться виключно з вашої вини. Бувають випадки, коли суперечка між митником та підприємцем закінчується в суді, який розглядає справу проѕ конфіскацію товарів в дохід держави. Щоб цього уникнути, треба пам'ятати "контрабандні" статті Митного кодексу і не дозволяти будь-кому (у т. ч. своїм співробітникам) провокувати себе на порушення. Ось статті, що передбачають конфіскацію товару та "суцільні неприємності":

Стаття 109. Недоставлення в митний орган України предметів та документів

Недоставлення в митний орган України у призначений строк предметів, що знаходяться під митним контролем і перевозяться з одного митного органу України в інший, а також прийнятих для вручення митному органу України митних або інших документів на ці предмети, -

тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян у розмірі до одного офіційно встановленого на день вчинення порушення митних правил мінімального розміру заробітної плати, а на службових осіб - від двох з половиною до десяти офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією цих предметів або без такої.

Стаття 111. Вантажні та інші операції, що проводяться без дозволу митного органу України

Навантажування, вивантажування, перевантажування, виправлення пошкоджень упаковки, розпакування, переупакування предметів, що перебувають під митним контролем, або зміна ідентифікаційних знаків чи маркування, нанесених на ці предмети або їх упаковку, без дозволу митного органу України, -

тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян у розмірі до одного офіційно встановленого на день вчинення порушення митних правил мінімального розміру заробітної плати, а на службових осіб - від двох з половиною до десяти офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімальних розмірів заробітної плати.

Стаття 112. Видача предметів без дозволу митного органу України або їх втрата

Видача без дозволу митного органу України або втрата предметів, що знаходяться під митним контролем, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до одного офіційно встановленого на день вчинення порушення митних правил мінімального розміру заробітної плати з конфіскацією предметів, що є безпосередніми об'єктами правопорушення або без такої, а на службових осіб - від двох з половиною до десяти офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією зазначених предметів або без такої.

Стаття 113. Порушення зобов'язання про зворотне вивезення чи зворотне ввезення

Невивезення за кордон предметів, ввезених на митну територію України під зобов'язання про зворотне вивезення чи неповернення на митну територію України предметів, вивезених за кордон під зобов'язання про зворотне ввезення, в строки, встановлені цими зобов'язаннями, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до одного офіційно встановленого на день вчинення порушення митних правил мінімального розміру заробітної плати з конфіскацією цих предметів, а на службових осіб - від двох з половиною до десяти офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією цих предметів.

Стаття 115. Переміщення предметів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю

Переміщення предметів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням тайників та інших засобів, що утруднюють виявлення предметів, або шляхом надання одним предметам вигляду інших, або з поданням митному органу України як підстави для переміщення предметів підроблених документів, документів, одержаних незаконним шляхом, або документів, що містять неправдиві дані, а також документів, що є підставою для переміщення інших предметів, при відсутності ознак злочину, чи вчинення підготовчих дій до такого порушення, -

тягне за собою конфіскацію предметів, що є безпосередніми об'єктами правопорушення, а також предметів із спеціально виготовленими тайниками, використаними для переміщення через митний кордон України з приховуванням предметів, що є безпосередніми об'єктами правопорушення, або накладення штрафу на громадян у розмірі до двохсот офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімального розміру заробітної плати з конфіскацією зазначених предметів, а на службових осіб - від трьохсот до тисячі офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією зазначених предметів або без такої.

Стаття 116. Переміщення предметів через митний кордон України поза митним контролем

Переміщення предметів через митний кордон України поза митним контролем, тобто переміщення предметів через митний кордон України поза місцезнаходженням митниці або поза часом здійснення митного оформлення, за відсутності ознак контрабанди, чи здійснення підготовчих дій до такого порушення -

тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до двохсот офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімального розміру заробітної плати з конфіскацією предметів, що є безпосередніми об'єктами правопорушення, а на службових осіб - до тисячі офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією зазначених предметів.

Стаття 118. Недекларування предметів чи декларування їх не своїм найменуванням

Недекларування предметів, що переміщуються через митний кордон України, в тому числі транзитом через територію України, тобто незаявлення за встановленою формою точних відомостей про такі предмети, а так само декларування предметів не своїм найменуванням -

тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до одного офіційно встановленого на день вчинення порушення митних правил мінімального розміру заробітної плати з конфіскацією предметів, що є безпосередніми об'єктами правопорушення, або без такої, а на службових осіб - від двох з половиною до десяти офіційно встановлених на день вчинення порушення митних правил мінімальних розмірів заробітної плати з конфіскацією зазначених предметів або без такої.


Додаток 1

ЗРАЗОК ЛИСТА

Начальнику ____________ митниці

________________________

(назва підприємства)

Просимо вас акредитувати наше підприємство у _____________________

________________________________________________________________

(назва оперативного підрозділу митниці)

Наша юридична адреса: ________________________________ .

Розміщення складів: _______________________________________ .

Акредитація проводиться (вперше/вдруге, ...)

Копія облікової картки додається.

Документи, які засвідчують розміщення складів, додаються.

Керівник (підпис)


Додаток 2
Облікова картка
PDF-33Kb

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua