Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#29 '2001: Практична бухгалтерія - Гаряча лінія << >>

Про що запитують "гарячу лінію"

Всі запитання цього випуску:

1. Податковий кредит

?Багато підприємств вносять до статутного фонду інших підприємств основні засоби. При цьому одні підприємства можуть вносити до статутного фонду будь-які основні засоби для подальшого їх продажу майбутнім власником, інші - з певною метою, наприклад для формування цілісного майнового комплексу. Як наслідок, у бухгалтерів виникає запитання: чи необхідно коригувати податковий кредит з ПДВ під час передавання основних фондів до статутного фонду іншого підприємства для формування його цілісного майнового комплексу?

! Під час внесення до статутного фонду підприємства основних засобів необхідно відкоригувати податковий кредит майбутньому власнику корпоративних прав.

Відповідь на запитання...


2. Податок з власників транспортних засобів

?Чи звільняється автотранспорт АТП з перевезення пасажирів від сплати податку з власників транспортних засобів протягом періоду, коли транспорт не використовувався у зв'язку зі зменшенням обсягів перевезень чи непридатністю?

! Автомобілі, що не використовуються з якоїсь причини на перевезенні пасажирів, є об'єктом оподаткування з власників транспортних засобів.

Відповідь на запитання...


3. Бібліотечний фонд

?На балансі підприємства (платника ПДВ) є бібліотечний фонд (технічна література). Як відобразити в бухгалтерському обліку заміну втраченої (зіпсованої) книги новою книгою, наданою читачем?

! Для бібліотек заміна читачем втраченої книги рівноцінною книгою буде бартерною операцією.

Відповідь на запитання...


4. Оподаткування призів

?Наше підприємство проводить творчі конкурси, переможцям яких видають грошові винагороди (призи). Чи звільняється ця винагорода від оподаткування?

! Сума одноразової винагороди (призу) в розмірі 331,05 грн і менше не обкладається прибутковим податком, з неї також не треба утримувати внески до Фонду соціального страхування на випадок безробіття і до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Якщо ж сума призу перевищує 331,05 грн, то необхідно зі суми перевищення зробити всі утримання і нарахування податків (зборів, внесків), передбачені законодавством.

Відповідь на запитання...


5. Єдиний податок

?Будівельна організація є платником єдиного податку. Чи включається до бази обкладання єдиним податком сума, отримана генпідрядною організацією для розрахунків з субпідрядною організацією?

! Грошові кошти, які проходять через поточний рахунок платника єдиного податку транзитом, не є його виручкою.

Відповідь на запитання...


6. Пенсійний збір

?Чи повинні платники єдиного податку - юридичні особи сплачувати збір до Пенсійного фонду за використання стільникового зв'язку?

! "Єдиноподатники", які не є платниками збору до Пенсійного фонду, все-таки сплачують цей збір під час оплати вартості послуг стільникового зв'язку.

Відповідь на запитання...


7. Податкова накладна

?Чи можна вказувати дані податкової накладної в Книзі обліку придбання товарів у тому звітному періоді, в якому ми оплатили товар згідно з рахунком-фактурою?

! Дані податкової накладної вносяться до Книги обліку придбання товарів у тому податковому періоді, в якому вона отримана від продавця.

Відповідь на запитання...

Підготував Олег ЗГУРСЬКИЙ,
бухгалтер-експерт Київської редакції "ДК"

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua