Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#29 '2001: Практична бухгалтерія - Гаряча лінія << >>

Про що запитують "гарячу лінію"

2. Податок з власників авто

Чи звільняється автотранспорт АТП з перевезення пасажирів від сплати податку з власників транспортних засобів протягом періоду, коли транспорт не використовувався у зв'язку зі зменшенням обсягів перевезень чи непридатністю?

Порядок обкладання податком з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів установлений Законом України від 11.12.91 р. №1963-XII "Про податок з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів" (далі - Закон №1963).

Відповідно до ст. 1. Закону №1963, платниками цього податку є підприємства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, що є об'єктами оподаткування, згідно з цим Законом.

У ст. 2 Закону №1963 серед об'єктів оподаткування зазначено автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія.

Згідно зі ст. 4. Закону №1963, від сплати податку звільняються підприємства автомобільного транспорту загального користування, транспортні засоби яких використовуються для перевезення пасажирів і на які у встановленому законом порядку визначено тарифи оплати за проїзд.

Необхідно пам'ятати також, що транспортні засоби можна умовно поділити на:

- транспортні засоби, призначені для перевезення пасажирів;

- транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів.

Не є об'єктом обкладання цим податком тільки транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів незалежно від того, призначені вони для перевезень чи ні.

Отже, автомобілі, які не використовуються для перевезення пасажирів у зв'язку зі зменшенням обсягів перевезень або непридатні для цього, а також ті, на які не визначено тарифи оплати за проїзд, є об'єктом обкладання податком з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua