Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#30 '2001: Практична бухгалтерія - Форум "ДК": << >>

Форум "ДК":

Підприємство має право відносити передплату періодики на валові витрати

Тема: ВВ і передплата

Дата: 2001.07.15 23:41:41

Підприємство оплатило передплату на другий квартал ("Дебет-Кредит") у березні і віднесло цю передоплату на ВВ і кварталу в податковому обліку, а в бухобліку - через рахунок 39 на адмінвитрати в іі кварталі. ДПА в останньому номері "Податкового вісника" рекомендує розглядати передоплату за передплату як довгострокові договори. Чи правильно це? Що це означає??? Чи правомірним є в і кварталі віднесення передоплати на ВВ?

Відповідь: Роман Білик

Усе Ви зробили правильно. ДПА у своєму матеріалі з "Вісника" трохи наплутала. Облік передплати періодики за принципом довготерміновості поширюється тільки на виконавця. А Ви у цьому випадку є замовником.

Про це прямо свідчать пп. 7.10.12, 7.10.3-7.10.8, де йдеться виключно про виконавця.

Непряме свідчення - абзац 2 пп. 7.10.11.

Оподаткування доходів приватного підприємця, який працює за сумісництвом

Тема: Прибутковий податок

Дата: 2001.07.12 15:25:02

Приватний підприємець на єдиному податку працює ще й на підприємстві. Де краще покласти трудову книжку:

1. На підприємстві. Як тоді обчислюється податок на доходи з підприємництва?

2. Зробити основним місцем роботи підприємництво. Тоді сплата єдиного податку + 20% з місця неосновної роботи? Чи я маю рацію?

Відповідь: Віталій Дзьобан

1. У приватного підприємця - єдиноподатника, основне місце праці якого - в іншій фірмі, доходи, отримані від підприємницької діяльності, не оподатковуються. Прибутковий - із зарплати за шкалою.

2. Якщо основне місце роботи - підприємництво, прибутковий з оплати сумісника - 20%, але наприкінці року податкова зробить перерахунок за шкалою.

Який порядок оформлення дозволу на працевлаштування в Україні для іноземців

Тема: Укладення трудового договору з громадянкою Росії

Дата: 2001.07.12 11:51:35

Знайшла Постанову КМУ від 01.11.99 р. №2028 "Про затвердження Порядку оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні". У ньому написано: "Дозвіл на працевлаштування оформляється іноземцю або особі без громадянства, що має намір займатися в Україні трудовою діяльністю, за умови якщо в країні (регіоні) відсутні працівники, які спроможні виконувати цей вид роботи, або є достатні обгрунтування доцільності використання праці іноземних фахівців, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України".

А, наприклад, простим інженером чи лаборантом я можу взяти іноземця? А якщо іноземець подав документи на отримання громадянства України і прописки? Я чула, що з них податки інакше беруть. Може, ще якісь є закони з цього приводу? Підкажіть, будь ласка!

Відповідь: Evgen Tseytlіn

У нас у Донецьку за працевлаштування іноземця за рішенням міськради беруть 100 баксів на рік з підприємства, яке приймає на роботу іноземця, і ще 10 баксів бере фонд зайнятості, але вже з іноземця. і ФЗ оформляє дозвіл на працевлаштування.

За невчасне подання довідки ф. №2 застосовуються фінансові санкції

Тема: Прибутковий

Дата: 2001.07.12 11:01:25

Чи передбачено штрафні санкції, якщо невчасно подано довідку за ф. 2 (про доходи сумісників)?

Відповідь: Андрій Кутний

За невчасне подання довідки ф. №2 можуть застосовуватися тільки штрафні санкції, передбачені пунктом 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу", - 3 н.м.д.г.

На наш погляд, штрафи, передбачені пп. 17.1.1 Закону №2181, застосовуватися до підприємства не можуть, бо довідка ф. №2 не відповідає визначенню "податкової декларації", зазначеному у п. 1.11 Закону №2181, - не є документом, на підставі якого нараховуються та/або сплачуються податок, збір (обов'язковий платіж).

Як оподатковується грант, отриманий підприємством - платником єдиного податку

Тема: Як оподатковуються гранти?

Дата: 2001.07.11 16:20:45

Підприємство планує отримати грант від американського уряду на суму 20000 доларів під проект створення інтернет-газети. Проект розрахований на 1 рік. Гроші надходитимуть частинами 5 разів.

Як оподатковуватиметься такий грант? Якщо оподатковується, то як можна зменшити податки, якщо підприємство є платником єдиного податку (6%)?

Відповідь: Віталій Дзьобан

Згідно з Указом Президента від 01.06.99 р. №596/99 "Про міжнародну технічну допомогу", грант - фінансові ресурси, що надаються донором реципієнту на безповоротній основі та спрямовуються на реалізацію цілей, визначених програмою, проектом міжнародної технічної допомоги.

Статтею 3 Указу Президента №727 (у редакції №746) визначено, що СМП може обрати ставку єдиного податку 6% від виручки єдиного податку в разі сплати ПДВ. У статті 1 цього Указу дається визначення терміна "виручка від реалізації" - сума, фактично отримана СМП за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Оскільки продаж не відбувся, кошти, отримані у вигляді гранту, не вважаються виручкою від реалізації і не є об'єктом обкладення єдиним податком.

Хоча можна практично зі 100-відсотковою впевненістю стверджувати, що податкова вимагатиме сплатити 6% з цієї суми як з позареалізаційних доходів.

Тема: Як оподатковуються гранти?

Дата: 2001.07.11 17:03:27

Дякуємо за відповідь.

А якщо ми для цієї мети відкриємо окремий рахунок і зареєструємо видання як юридичну особу?

і ще. Чи оподатковуватимуться якимось чином закупівля техніки, витрати на зв'язок, зарплати, гонорари тощо?

Відповідь: Віталій Дзьобан

Якщо ця юридична особа працюватиме на загальній системі оподаткування, то сума безповоротної фінансової допомоги включатиметься до складу валового доходу на підставі пп. 4.1.6 Закону про прибуток.

Формально інтернет-видання підпадає під визначення терміна "видавнича продукція", тож є шанс оподатковувати таку діяльність згідно з останніми змінами в Законі про прибуток. Хоча офіційних роз'яснень на цю тему немає.

Тема: Як оподатковуються гранти?

Дата: 2001.07.12 10:09:54

А чи з гранту сплачується ПДВ, якщо фірма - платник єдиного податку (6%)? і як з оподаткуванням видатків на зарплати, гонорари тощо?

Відповідь: Віталій Дзьобан

ПДВ - немає, оскільки об'єктом обкладання ПДВ є операція з продажу. У цьому випадку продаж не відбувся.

із зарплати - прибутковий за шкалою та нарахування і відрахування до фондів на загальних підставах.

Гонорар - залежно кому виплачується.

Фізособі - прибутковий - 20%, до Пенсійного фонду відрахування 1 або 2%, нарахування - 32%.

Фізособі - платнику єдиного податку - жодних відрахувань чи нарахувань.

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua