Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#30 '2001: Практична бухгалтерія - Реєстратори розрахункових операцій << >>

Довга дорога до "впровадження"

Віталій МОСЕЙЧУК


Для переопломбування РРО надано два місяці - з 1 липня до 1 вересня

Ми вже писали про те, що податкова відстрочила до 1 липня 2001 року застосування книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок (див. "ДК" №22/2001). Таким чином, при перевірках наявність та використання книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок, а також дотримання нового порядку застосування РРО контролюватимуться саме з цього числа.

Тоді ж розпочинається відлік двомісячного терміну для переопломбування РРО (тобто його треба провести до 1 вересня 2001 року). Використовувати попередні товарні чеки та журнали використання ЕККА суб'єкти підприємницької діяльності можуть до 1 жовтня 2001 року.

Як сказано у Листі, поки немає голографічних знаків, Книга обліку розрахункових операцій має бути опломбована за допомогою самонаклейного знака у вигляді клаптика паперу з печаткою податкової інспекції та підписом її начальника або заступника (див. лист ДПАУ від 26.04.2001 р. №5443/7/23-3117, "Документи для роботи" №22/2001).

Нову форму Звіту про використання РРО слід було подавати вже у липні

Незважаючи на те, що застосування книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок відстрочено до 1 липня 2001 року, звіти про використання реєстраторів розрахункових операцій (розрахункових книжок) за червень слід було подавати за новою формою №ЗВР-1 (ми друкували її у збірнику бланків звітності за червень). Нагадуємо, що ці звіти, як і раніше, подаються щодо всіх зареєстрованих РРО, незалежно від застосування чи незастосування їх у звітному місяці, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця.

Однак дані про використання розрахункових книжок повинні зазначатися у звітах про використання РРО лише починаючи зі звітів за липень 2001 року. При цьому окремі довідки про використані розрахункові книжки можна не подавати. Ті, хто застосовує лише розрахункові книжки, повинні подавати довідку про використані розрахункові книжки за підсумками липня 2001 року.

Для операцій на суму менше 5 грн 10 коп. - спрощена розрахункова квитанція

Нині торговці, які обов'язково застосовують розрахункові книжки, або ті, хто не може застосовувати РРО через його поломку або відсутність електрики, повинні виписати розрахункову квитанцію навіть при продажу такої дрібниці, як коробка сірників вартістю 5 коп. Інакше можна наразитися на штраф у розмірі п'ятикратної вартості неоформленого продажу. Щоправда, якщо загальна сума розрахунку не перевищує 0,3 н.м.д.г. (5 грн 10 коп.), то відривну частину можна видавати покупцеві тільки на його вимогу, однак заповнювати треба обидві частини.

Після реєстрації в Мін'юсті відповідного наказу, крім звичайної розрахункової квитанції, буде запроваджено спрощену квитанцію, яка має набагато менше реквізитів. Вона застосовуватиметься при продажу товарів, вартість яких не перевищує ті самі 0,3 н.м.д.г.

ДПА України дозволила всім торговцям періодичними виданнями не застосовувати РРО

Сьогодні без реєстраторів розрахункових операцій, але із застосуванням розрахункових книжок, можна продавати газети, журнали, конверти, листівки, марки, квитки для проїзду в міському транспорті, іншу друковану продукцію, якщо її питома вага становить понад 50 відсотків загального товарообороту і за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

Щоправда, здійснювати таку торгівлю дозволено лише у кіосках**.

А податкова вирішила взагалі звільнити продаж газет, журналів та інших періодичних видань у кіосках, з лотків та на рознос від застосування РРО та розрахункових книжок. ДПА України вважає, що торгівлю періодикою можна провадити з використанням лише книг обліку розрахункових операцій.

Така поступка, звичайно, зігріє серця торговцям періодикою, які не мають кіосків, а торгують з лотків або реалізують продукцію на рознос.


Примітки:

* Коментований лист Державної податкової адміністрації від 27.06.2001 р. №8631/7/23-3117 "Про впровадження норм наказу ДПА України від 01.12.2000 р. №614" див. у "Документах для роботи").

** Див. п. 9 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та КОРО, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. №1336.


Як з'ясувалося, ДПА України не має нових пломбіраторів для опломбування РРО. Тому РРО будуть пломбувати по-старому, до дати, яку ДПАУ повідомить окремо.


Звичайна розрахункова квитанція

Спрощена розрахункова квитанція


Форма №РК-2
АААА № 000000


Всього_____ <сума> ______ 
АААА № 000000

ІД <код (номер)>
Всього_____ <сума> ______

(КОРІНЕЦЬ)
(ВІДРИВНА ЧАСТИНА)


Спрощена розрахункова квитанція . Відчуваєте різницю?

Кількість реквізитів у квитанції скорочено в чотири рази. Зникли назва товару, вартість одиниці товару, сума за кожним товаром, назва (ім'я) суб'єкта підприємницької діяльності, номер свідоцтва платника ПДВ, сума ПДВ, дата здійснення операції (останнє, мабуть, вилучили даремно. - Авт.), підпис. У корінці спрощеної квитанції не зазначається сума ПДВ.

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua