Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#30 '2001: Практична бухгалтерія - Офіційна сторінка Мінфіну << >>

Вперше — на відпочинок за кордон

Більшість наших громадян цього року відпочиватиме у відомих оздоровницях України: в Криму, Закарпатті або... на власному городі. А частина відпускників бажає вирушити в екзотичні країни. Про порядок оформлення документів для виїзду на відпочинок за кордон розповідає начальник договірно-правового відділу юридичного управління Міністерства фінансів України Микола ДАВИДЕНКО.

Редактор рубрики Вікторія АХТИРСЬКА


Документи, необхідні для виїзду за кордон

Що необхідно для отримання закордонного паспорту?

Зазначені документи є власністю України і за умови їх належного оформлення дійсні для виїзду в усі держави світу.

Паспорт оформлюється за особистим клопотанням про отримання паспорта (заявою) до паспортної служби органу внутрішніх справ за місцем постійного проживання в Україні. Заява приймається за умови пред'явлення дійсного паспорта громадянина України.

Для оформлення паспорта також подається:

- квитанція про сплату державного мита або довідка про звільнення від його сплати (держмито сплачується у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 85 грн);

- три фотокартки 3,5 х 4,5 см (у разі оформлення паспорта без застосування цифрових фотокарток).

Заява про видачу паспорта розглядається протягом трьох місяців з дня подання документів.

Для тимчасових виїздів за кордон видається паспорт єдиного зразка на період до 10 років з можливістю продовження на такий же термін.

У разі виїзду на відпочинок разом з батьками дітей, які не досягли 18-річного віку, дані про них записують у паспорти батьків. Для внесення цих даних на дітей віком до 16 років до паспортної служби подається свідоцтво про народження, а на дітей від 16 років - паспорт громадянина України.

Відпочинок дітей за кордоном

Які документи потрібні, якщо на відпочинок без батьків виїжджають діти, які не досягли 18 років?

Самостійний виїзд за кордон дітей, які не досягли 18-річного віку, здійснюється за проїзним документом дитини.

Цей документ оформляється на підставі нотаріально засвідченої заяви батьків або законних представників. Для дітей віком від 14-ти до 18-ти років у заяві зазначається відсутність обставин, що обмежують, згідно із законодавством, право їх виїзду за кордон (стаття 6 Закону України від 21.01.94 р. №3857-ХІІ). Проїзний документ дитини видається паспортною службою за місцем постійного проживання батьків. За його видачу держмито не справляється.

Проїзний документ на дитину оформлюється на термін 3 роки або до досягнення нею 18-річного віку.

Страхуваня відпочиваючих за кордоном

Чи обов'язковим є страхування громадян, які виїжджають на відпочинок за кордон? Хто це здійснює?

Чинне законодавство України не передбачає вимог щодо страхування громадян, які виїжджають на відпочинок за кордон.

Разом з тим, згідно із Законом України від 15.09.95 р. №324/95-ВР "Про туризм", є обов'язковим страхування громадян (медичне та від нещасного випадку), які користуються послугами суб'єктів туристичної діяльності (туристичні фірми, компанії тощо). Таке страхування суб'єкти туристичної діяльності здійснюють на підставі угод зі страховими компаніями, які мають право на здійснення такої діяльності.

Крім того, вимоги щодо обов'язкового страхування громадян, які виїжджають на відпочинок за кордон, можуть встановлюватися дипломатичними представництвами чи консульськими установами іноземних країн в Україні при отриманні громадянами дозволів (віз) на в'їзд до цих країн.

Якщо втрачений закордонній паспорт

Що робити, якщо за кордоном, де відпочивав громадянин, загублено паспорт чи інші документи?

У разі втрати (псування) громадянином України в країні відпочинку паспорта або проїзного документа дитини документом, що дає право на в'їзд в Україну, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.94 р. №553 "Про затвердження Положення про посвідчення особи на повернення в Україну", є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичними представництвами чи консульськими установами України за кордоном.

Підставою для отримання посвідчення є особиста заява громадянина України. Посвідчення видається лише після підтвердження особи та громадянства компетентними органами України за місцем його постійного проживання в Україні. За видачу посвідчення стягується консульський збір.

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua