Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#40'2001: Практична бухгалтерія - Трафік << >>

Трафік

Кожного разу, коли відкриваю ваш сайт, - хочеться жити і працювати. Дуже багато отримала відповідей на запитання, на які постійно бракувало часу, щоб сісти, та покопатись у періодиці, та розібратися, а у вас усе укомплектовано і розкладено по полицях, дуже зручно і просто. Величезне вам спасибі, що хоч у вас ЩЕ ПОКИ можна отримати консультацію. Дуже подобається рубрика "Форум". Вважаю, це прекрасно, коли можна спілкуватися з колегами просто так і на будь-яку тему.

Ірина, e-mail: [email protected]


Шановний Олександре!

Стосовно вашого матеріалу (йдеться про статтю Олександра Рященка "Особливості національного оподаткування" у "ДК" №38. - Ред.) - цікаво, дуже добре і зрозуміло, адже логічно. Але ось питання: як це довести податковій? Наприклад, наша податкова вважає валовим доходом надходження грошей на наш банківський рахунок - але це абсурд, адже наш банківський рахунок типу "Н"... А Конвенцію вона вважає такою, що не стосується нашого представництва, тому що в ній немає прямого посилання на наше представництво... У мене склалося враження, що в нашому регіоні (Запоріжжя) податківці дуже некомпетентніѕ Але велике спасибі вам, що висвітлюєте оподаткування представництв!!!

Оксана, e-mail: [email protected]


Прочитав статтю О. Рященка "Особливості національного оподаткування" ("ДК" №38). Дуже цікавий матеріал. Нарешті хоч хтось дав визначення постійних і непостійних представництв - це допоможе зняти багато питань у відносинах з податковою інспекцією. Але, на мій погляд, є ще кілька невирішених проблем. Це бухоблік у таких представництвах. Якщо представництво не веде госпдіяльності, то воно має відображати свої витрати, згідно з Інструкцією, на 8-му класі рахунків (який і призначений для підприємств, що не ведуть комерційної діяльності), але в більшості бухгалтерських видань, й у вашому в тому числі, пропонується застосовувати 9-й клас, а це, на мою думку, суперечитиме тому, про що говорилося в публікації. Якщо вам не важко, підкажіть, чи я не помиляюся?

З повагою Андрій Курдюков


"ДК" Справді, в Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій сказано:

"Малі підприємства та інші організації, діяльність яких не спрямована на ведення комерційної діяльності, МОЖУТЬ вести бухгалтерський облік витрат з використанням тільки рахунків класу 8 "Витрати за елементами" (але не заборонений і 9-й клас).

На практиці багато відомих мені представництв нерезидентів, які не провадять господарської діяльності на території України, саме через 8-й клас рахунків ведуть свій бухгалтерський облік. Такі представництва працюють на підставі кошторису витрат, затвердженого їх головними офісами. 8-й клас рахунків передбачає витрати за елементами, з яких зазвичай і складається кошторис витрат: купівля (амортизація) ОЗ, купівля канцтоварів, оренда офісу, зарплата, відрядження, представницькі тощо. Бухгалтери представництв відкривають субрахунки, що відповідають елементам свого кошторису, і це дуже спрощує їм надалі складання звітності перед головними офісами.

З повагою Олександр РЯЩЕНКО

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua