Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#41'2001: Практична бухгалтерія - Трафік << >>

Трафік

Прочитала в "ДК" №39 статтю Олексія Олексенка "Бухгалтерський і податковий облік страхового відшкодування за пошкоджене майно". На мою думку, пан Олексенко пропонує досить дивні бухгалтерські проведення з відображення операцій, пов'язаних з ремонтом пошкодженого майна. Якщо це "капітальні інвестиції" (тобто ремонт необоротних активів), то на якій підставі вони списані на рахунок обліку надзвичайних втрат? На цей рахунок списується сума збитку, яка визначена експертною комісією. І списується ця сума збитку з рахунка, на якому обліковувалось пошкоджене майно.

І, по-друге, кореспонденція рахунків при проведенні нарахування податкового кредиту, який виникає за ремонтними роботами, - це ж зовсім неприпустиме відображення в бухгалтерському обліку (Д-т 644 - К-т 99). Вартість ремонтних робіт на рахунку 15 відображається без ПДВ!!! Необхідно зробити такі проведення:

1. Відображено вартість ремонту - 100 грн
Д-т 15 - К-т 631.
2. Відображено суму податкового кредиту - 20 грн
Д-т 644 - К-т 631.

Валерія СОПКО, e-mail: [email protected]

"ДК" Відповідь Олексія Олексенка на лист читача - у найближчих числах "Дебету-Кредиту".


Дуже цікавий матеріал!!! (Йдеться про статтю В'ячеслава Варені та Володимира Лаврєнова "Автоматизація бухобліку: Excel: Урок 1. Бухгалтерський облік за допомогою EXCEL" у "ДК" №47/2000. - Ред.) Скажіть, де можна отримати консультацію щодо бухгалтерського і податкового обліку.

Галина, e-mail: [email protected]

"ДК" Галино, спасибі за увагу до нашої рубрики. Отримати консультацію з бухгалтерського і податкового обліку можна кількома шляхами:
- зателефонувати на "гарячу лінію" "ДК" (тел. (044) 294-6013);
- задати запитання на форумі нашого сайта;
- написати до редакції тижневика.
Якщо ви цікавитеся вирішенням бухгалтерських проблем за допомогою комп'ютерних програм (Excel, 1С), надсилайте свої запитання на адресу: lavrenov@gc.kiev.ua.

З повагою В. ЛАВРЄНОВ


Спасибі вам за те, що ви є, і за те, що я маю можливість прочитати у вас те, що мене цікавить, а не шукати інформацію в інших джерелах.

З повагою головний бухгалтер "Поліцентру" Лора ДЕМ'ЯНОВА

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua