Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#45'2001: Практична бухгалтерія - Форум << >>

Форум

Приватний підприємець може перебувати у трудових відносинах лише з десятьма особами

Запитання:

Згідно із законодавством, приватний підприємець на єдиному податку протягом календарного року може перебувати у трудових відносинах з десятьма особами. Чи є можливість якось збільшити цю межу?

Відповідь: Stas

На мій погляд, якщо указ Президента трактувати дослівно ("протягом року перебуває не більше 10 осіб", "середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб"), то складається враження, що для фізичної особи - тільки 10 і не більше, а для юридичної особи - "50 осіб" розраховано за певною методикою - (явки + неявки)/кільк. календарних днів на місяць (нові українські інструкції зі статистики десь є, але не читав) - але з урахуванням додаткових умов.

У принципі, як ми кажемо: "якщо дотримуватися букви закону" - то так: для фізичних осіб - тільки 10, для юридичних осіб - "50 осіб" за методикою розрахунку.

Якщо немає якихось інших регламентуючих документів, то, на мій погляд, "можливості якось збільшити цю межу" для СПД - фізичних осіб самостійно немає.

P. S. Можна - звернувшись до Президента з проханням внести до указу зміни.

Успіхів.

Станіслав

Звільняючись з роботи, потрібно дотримуватися закону чи укладеного контракту?

Запитання:

Моя хороша подруга хоче звільнитися з роботи і звернулася до мене по консультацію. У КЗпП написано, що після подання заяви працівник повинен відпрацювати 2 тижні і потім може вільно не виходити на роботу. Але за внутрішнім розпорядком фірми справи треба передавати два місяці. І вона підписувала про це контракт. Що в цьому випадку сильніше? І як треба вчинити?

Відповідь: Julia

Багато приватних фірм намагаються зробити вигляд, що деякі закони до них жодного відношення не мають, особливо якщо це стосується трудових відносин. Але згідно з нашим законодавством, договори, які погіршують становище працівника, вважаються нечинними. У договорі чинними можуть бути тільки поліпшуючі моменти, крім, звичайно, законодавчо визначених як обов'язкові. Я вважаю, що ситуація з вашою подругою - це порушення її прав. Як компроміс можна запропонувати її керівництву, що в міру необхідності, але не частіше ніж..., і в такі-то дні, вона консультуватиме нову людину після закінчення двох тижнів.

Відповідь "ДК": Максим Войцеховський

Нехай Ваша подруга покаже роботодавцеві ст. 9 КЗпП.

Відповідь: Albert

Треба вчинити за нормами моралі - якщо людина підписала контракт, треба дотримуватися його. Гадаю, два місяці - термін великий, але чимось він мотивувався. Може, звільняється головний бухгалтер. Як керівнику підібрати доброго фахівця, який не захоче приймати справи за кілька днів?

А за законом - згоден, два тижні.

Альберт

Як правильно реорганізувати підприємство

Запитання:

ТзОВ "Делт" хоче припинити діяльність свого ДоП "Дельтоплан" (з договорами про спільну діяльність) і ввійти одним із засновників в ТзОВ "Дельтоплан" (співзасновники - фізичні особи) з активами і зобов'язаннями ДоП "Дельтоплан". Чи є для дочірнього підприємства ця дія реорганізацією, приєднанням тощо зі зміною ідентифікаційного коду і складанням ліквідаційного балансу? У районному (Тернопільська обл.) відділенні реєстрації заспокоїли тим, що код залишається той самий, і про ліквідацію жодних рекомендацій не давали. Наскільки правдиві поради цього відділу і чи не буде надалі проблем з такими порадами? Яких заходів треба вжити з точки зору фахівців?

Заздалегідь вдячний

Відповідь "ДК": Максим Войцеховський

У цьому випадку йдеться про реорганізацію шляхом перетворення, оскільки змінюється організаційно-правова форма підприємства зі збереженням прав і зобов'язань дочірнього підприємства. Саме тому ліквідації тут не буде.

У разі зміни організаційно-правової форми потрібна перереєстрація з дотриманням Положення про держреєстрацію №540. Відповідно до п. 15 Постанови КМУ №118 "Про створення ЄДРПОУ", код залишається старий, тобто реорганізованого ДоП.

Чи передбачено санкції за виплату заробітної плати лише раз на місяць

Запитання:

Які можуть бути санкції за виплату заробітної плати лише один раз на місяць?

Відповідь: olga

Ми також платимо один раз на місяць і, по-моєму, жодних санкцій немає.

Відповідь: Stas

Статтею 24 Закону України від 24.03.95 р. №108/95-ВР "Про оплату праці" (зі змінами) встановлено, що заробітна плата виплачується не рідше двох разів на місяць. Ми також виплачуємо один раз (зі згоди працівників, про це вони пишуть у заяві про прийняття на роботу). Колективного договору немає, ніхто не виявляє ініціативи, тому тут "пришити" нічого (на мій погляд, не можна навіть "ухиляння" від укладення). Але порушення є.

Відповідь: Stas

Довідково дивися:

- коментар Віталія Мосейчука до Листа Комітету ВР України з питань соціальної політики і праці від 06.03.2001 р. №06-3/12-22 "Про відповідальність за порушення термінів виплати заробітної плати": http://www.dtkt.com.ua/documents/ukr/2001/19/19nov26.html;

- RE: Терміни виплати зарплати - форум "ДК" за 2-ге півріччя: http://www.dtkt.com.ua/phorum/read.php3?num=1&id=599&loc=0&thread=599

Чи підприємства-"єдиноподатники" сплачують внески до Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності

Запитання:

Підкажіть, чи треба нараховувати і платити з ФОП до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, якщо підприємство на 10-процентному єдиному податку? Фонд рекомендує нараховувати, але кажуть, що можна не платити.

Відповідь: IrynaM

Я не плачу, оскільки плачу 10-процентний єдиний податок, до якого ця сума входить, хоча мені також кажуть у соцстраху - платіть.

Відповідь: Allur

Цікаво, а якщо я створю фонд свого імені і скажу, що треба платити, - ви приймете це до виконання?

Відповідь: AnnaK

Фонд соціального страхування від нещасних випадків є правонаступником Фонду соцстраху, і те, що він не зазначений в указі Президента, легко пояснюється тим, що указ виданий на 3 роки раніше, а Президент у нас - не провидець, і передбачити, що такий фонд створять, просто не міг. Тому я не нараховую і не плачу, а ви вирішуйте самі.

Відповідь: Ірина

Наше підприємство працює на 6-процентному єдиному податку, з ФОП я нараховую і плачу тільки до Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.

Відповідь: olga

Але під час здавання звітності мені сказали, що звіт за наступний квартал без цих нарахувань не прийматимуть.

Відповідь: РОН

А ви його надішліть поштою з повідомленням.

Компенсація за невикористану відпустку виплачується й тоді, коли працівник відпрацював менше шести місяців

Запитання:

Підкажіть, будь ласка, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку, якщо працівника прийнято 10 вересня 2001 р., а звільнено 1 жовтня 2001 р. (відпрацьовано 16 днів, компенсація за 1 календарний день).

З повагою Корнієнко Наталія

Відповідь "ДК": Максим Войцеховський

Вважаю, що так.

1. Відповідно до ст. 6 Закону про відпустки, працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю не менше ніж 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується від дня укладення трудового договору.

2. Частини 5 і 6 ст. 10 цього закону:

Право працівника на щорічні основну і додаткові відпустки повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на цьому підприємстві (тобто після 6 місяців працівник має право на повну відпустку, а до 6 місяців - на пропорційну. - М. В.).

У разі надання працівнику зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті (ще одне підтвердження права працівника на частину щорічної відпустки, якщо він відпрацював менше 6 місяців. - М. В.).

Якщо використовуєте власний автомобіль у службових цілях, оформіть договір оренди

Запитання:

Директор використовує власний автомобіль у службових цілях. Цікавить можливість компенсації витрат на бензин, документальне оформлення, які податкові зобов'язання при цьому виникають. Дякую.

Відповідь: Тетяна

По-перше, треба оформити договір оренди. Інакше компенсація вартості бензину буде прирівняна до фінансування особистих потреб з включенням її до сукупного оподатковуваного доходу (зі всіма нарахуваннями й утриманнями).

По-друге, треба буде виписувати шляхові листи легкового автомобіля (наказ Держкомстату від 17.02.98 р. №74, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.03.98 р. за №149/2589), а бензин списувати за нормами, затвердженими наказом Міністерства транспорту від 10.02.98 г. №43.

По-третє, вартість бензину для легкового автомобіля не відноситься до валових витрат, але водночас треба платити збір за забруднення навколишнього середовища. А взагалі-то, для директора автомобіль - засіб пересування і необхідний атрибут, а для бухгалтера - головний біль, але хто нас коли питає?

Чи потрібно підприємству, яке співпрацює з приватним підприємцем, надсилати до податкової інспекції форму №2

Запитання:

Наше підприємство придбало у приватного підприємця за безготівковим розрахунком меблі. Чи повинні ми надіслати до його податкової інспекції довідку ф. №2 і включити його до своєї форми 8-ДР під час здавання квартального звіту?

Заздалегідь вдячна.

Відповідь: Stas

Форму №2 треба надіслати на адресу ДПІ контрагента (за місцем реєстрації ПП) з позначкою про утримання прибуткового податку або без утримання, але із зазначенням причини. До "своєї" - 8-ДР. Можу помилятися, бо давно не читав Інструкції, тому необхідно звернутися до неї.

Відповідь "ДК": Віталій Дзьобан

Форми 8-ДР не потрібно: вона лише для працівників. Хоча деякі податкові інспектори на місцях вимагають.

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua