Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#45'2001: Практична бухгалтерія - Почуття обов'язку << >>

Приручена маржа

НБУ повертається до ручних методів керування граничними розмірами маржі при купівлі-продажу іноземної валюти

Віталій МОСЕЙЧУК


Постановою Національного банку України від 01.10.2001 р.№412 "Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України" офіційно легалізовано право НБУ обмежувати маржу курсів купівлі-продажу іноземної валюти.

НБУ запевняє, що не допустить втрат

Правила здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України доповнено положенням, згідно з яким у випадках, коли події на міжнародних валютних ринках або інші можуть негативно впливати на міжбанківський готівковий або безготівковий валютний ринок України, Національний банк України з метою недопущення безпідставних фінансових втрат населення та інших суб'єктів валютного ринку України може оперативно встановлювати порядок функціонування валютного ринку з визначенням граничного розміру маржі за операціями купівлі-продажу іноземної валюти та відхилення курсів за цими операціями від офіційного курсу гривні до іноземних валют, що встановлюються Національним банком України.

Різниця між курсами купівлі та продажу - не більше 5%

Таким чином, легалізовано оперативний лист НБУ від 12.09.2001 р. №13-135/3731-5528 "Щодо спекуляцій на готівковому валютному ринку", яким було з 13.09.2001 р. встановлено, що при здійсненні операцій купівлі-продажу готівкової іноземної валюти у касах банків, власних пунктах обміну та на підставі агентських угод курс гривні може відхилятися від офіційного обмінного курсу гривні до іноземних валют, встановленого Національним банком, не більш ніж на 5%, включаючи комісійну винагороду та збір до Пенсійного фонду України. Тепер такі обмеження будуть введені і для міжбанківського ринку іноземної валюти.

НБУ готується до можливих коливань курсу долара

Цей лист було видано для заспокоєння населення у зв'язку з терористичними актами в США 11 вересня 2001 року. Таким чином, НБУ тепер знову має право ручного керування курсом готівкових операцій з іноземною валютою. Раніше таке правило діяло до його скасування постановою Правління Національного банку України від 18.03.99 р. №127.


Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України

Постанова Правління НБУ "Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України" від 01.10.2001 р. №412

Відповідно до статей 44 та 45 Закону України "Про Національний банк України" та розділів II і III Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" і з метою подальшого впорядкування валютних операцій на міжбанківському валютному ринку України Правління Національного банку України постановляє:

1. Внести до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 18.03.99 р. № 127 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18.03.99 р. за №171/3464 (зі змінами), такі зміни:

1.1. Розділ 3 доповнити новим пунктом 3.2 такого змісту:

"3.2. У тих випадках, коли події на міжнародних валютних ринках чи інші можуть негативно впливати на міжбанківський готівковий чи безготівковий валютний ринок України, Національний банк України з метою недопущення безпідставних фінансових втрат населення та інших суб'єктів валютного ринку України може оперативно встановлювати порядок функціонування валютного ринку з визначенням граничного розміру маржі за операціями купівлі-продажу іноземної валюти та відхилення курсів за цими операціями від офіційного курсу гривні до іноземних валют, що встановлюються Національним банком України.

Зазначені рішення приймаються у формі постанов Правління Національного банку України".

2. Департаменту валютного регулювання (С. Яременко) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь та комерційних банків України для використання в роботі.

3. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова В. СТЕЛЬМАХ

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua