Нове число  Дебет-Кредит
 
Український бухгалтерський тижневик
#48'2001: Практична бухгалтерія - Що нового? << >>

Що нового?

Коротко

  • Затверджено Закон України від 15.11.2001 р. "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення". Пропонується встановити відповідальність за недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами і нецільове їх використання - штраф у розмірі від 10 до 30 н.м.д.г. За наявності обтяжуючих обставин - від 20 до 40 н.м.д.г.

  • Пенсійний фонд у листі від 29.10.2001 р. №04/5304 повідомляє, що госпсуб'єкти, які перейшли на спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати збору в розмірі 32% мінімальної зарплати за найманих працівників, яким не нараховано зарплату.

  • Відповідно до листа ДПА України від 06.11.2001 р. №7083/6/15-1116, валові доходи підприємства мають формуватися з урахуванням коштів, що надходять з філій. Сума коштів, перерахована філією головному офісу як компенсація управлінських витрат головного офісу, включається до валового доходу головного офісу.

  • Згідно з листом ДПА України від 12.11.2001 р. №15262/7/23-3117, реєстратори розрахункових операцій (РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів фізособами-госпсуб'єктами і юрособами, які торгують на підставі торгового патенту або сплачують єдиний податок (крім торгівлі підакцизними товарами, не включаючи пиво на розлив).

  • Постановою КМУ від 16.11.2001 р. №1498 "Про доповнення постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.98 р. №794" встановлено, що з 01.07.2002 р. обчислення пенсій, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", здійснюється виходячи з заробітку особи за період роботи після 01.07.2000 р. за даними персоніфікованого обліку.


Новини

Комісійна винагорода з продажу лікарських засобів, крім спирту, звільнена від ПДВ

Лист ДПА України від 07.11.2001 р. №7132/6/16-1215-4 "Щодо порядку обкладення податком на додану вартість операцій з надання аптечними закладами послуг з реалізації медикаментів"

Державна податкова адміністрація України підтвердила законодавчу норму: при продажу аптечними установами лікарських засобів отримана аптечними установами винагорода за продаж у межах договорів доручення, комісії та інших цивільно-правових договорів, які передбачають продаж від імені та за дорученням іншої особи без передання права власності на такі товари, звільняється від обкладення ПДВ.

Але ця пільга не поширюється на операції з підакцизними товарами. Отже, медичний етиловий спирт підлягає обкладенню ПДВ при будь-яких договорах продажу.

"Документи для роботи"


Обкладання ввізним митом ікри, розчинної кави, консервованих риби та м'яса провадиться за вагою брутто

Лист Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності від 06.11.2001 р. №06-10/629 "Щодо митного оформлення та оподаткування товарів, що надають до митного оформлення у тарі (упаковці)"

Парламентарі нагадали про існування проблеми зайвого оподаткування (ваги тари) ввізним митом за ставками, які належать товару, який в цій тарі знаходиться. На жаль, такий фіскальний принцип закладено в нашому Митному кодексі. Щоправда, він стосується не всіх товарів, а лише досить рентабельних, наприклад ікри, розчинної кави, консервованих риби та м'яса.

Обкладання ввізним митом ікри, розчинної кави, консервованих риби та м'яса провадиться за вагою брутто, тобто разом із упаковкою, без якої реалізація цих товарів неможлива. Комітет Верховної Ради України рекомендує не стягувати ввізне мито з ваги скляної тари, в якій містяться ці продукти харчування, тобто застосовувати вагу нетто. Однак Держмитслужба не зважає на роз'яснення Комітету, тому високорентабельні товари вигідно завозити буквально бочками, щоб уже в Україні перепаковувати їх у менш містку упаковку.

"Документи для роботи"


Фізособам дозволено переказувати валюту на свої закордонні рахунки, але не більше $9000

Постанова НБУ від 17.10.2001 р. №434 "Про затвердження Змін до Правил здійснення переказів іноземної валюти за межі України за дорученням фізичних осіб та одержання фізичними особами в Україні переказаної їм із-за кордону іноземної валюти"

Тепер банк зобов'язаний виконати доручення фізичної особи з переказу іноземної валюти за межі України, що надійшло протягом операційного часу банку, в день його надходження, а не на власний розсуд. У разі відсутності в касі банку іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора іноземних валют Національного банку, в якій надійшов переказ, виплата коштів фізичній особі за її згодою може здійснюватися в іншій іноземній валюті цієї ж групи Класифікатора, а в разі відсутності іноземної валюти 2-ї групи Класифікатора - у гривнях.

Виплата фізичним особам коштів за соціальними платежами з країн СНД може здійснюватися не лише у гривнях, як було до прийняття цих змін, але й за бажанням фізичної особи і на підставі її заяви у валюті переказу за умови наявності цієї валюти у касі банку.

Фізичні особи-резиденти додатково отримали право здійснювати такі перекази:

1) на оплату зборів (мита) за дії, пов'язані з охороною прав на повірених за кордоном - на рахунки фізичних осіб-нерезидентів - патентних повірених та відповідних органів іноземних країн - суму не більше 5000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за наявності підтвердних документів;

2) на власні рахунки, відкриті в закордонних банках, інших кредитних установах, філіях українських банків за межами України, які використовуються відповідно до чинного законодавства України, - на суму не більше 9000 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті на місяць за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку на відкриття рахунків за межами України та розміщення на них валютних цінностей.

"Документи для роботи"


Журнали, газети та їх розповсюджувачі мають пільги з податку на прибуток з 1 червня 2001 року

Лист ДПА України від 13.11.2001 р. №15327/7/15-1217 "Про призупинення дії Листа ДПА України від 24.09.2001 р. №12762/7/15-1217"

ДПА України зупинила дію свого листа, яким було скасовано пільги з податку на прибуток для газет, журналів та їхніх розповсюджувачів. Хоча було б добре, щоб цей лист взагалі скасували, але й так цей крок податкової для засобів масової інформації - непоганий подарунок перед виборами.

Перед тим Комітет Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності вже вдруге виступив на захист усіх без винятку виробників видавничої продукції. Аргументація Комітету справедливо базується на визначеннях "видавнича продукція", "видавець". Відповідно до статті 1 Закону України від 05.06.97 р. №318/97-ВР "Про видавничу справу", видавнича продукція - це сукупність видань, призначених до випуску або випущених видавцем (видавцями);

видавець - фізична чи юридична особа, яка здійснює підготовку і випуск видання;

видання - це твір (документ), який пройшов редакційно-видавниче опрацювання, виготовлений друкуванням, тисненням або іншим способом, містить інформацію, призначену для поширення, і відповідає вимогам державних стандартів, інших нормативно-правових актів щодо видавничого оформлення, поліграфічного і технічного виконання.

Отже, якщо газети та журнали друкуватимуть твори або документи, то вони вважатимуться видавничою продукцією незалежно від внесення до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Так само і торговці, які розповсюджують газети та журнали, мають право на пільги з податку на прибуток.

"ДК" останнім часом звертав увагу на цю проблему тричі. І нині ми тішимося зі зміни позиції ДПА разом з іншими газетами та журналами та їх розповсюджувачами.

"Документи для роботи"

Підготував Віталій МОСЕЙЧУК

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua