Нове число  Дебет-Кредит
  Український бухгалтерський тижневик
#51'2001: Практична бухгалтерія - Форум << >>

Форум

Запитання - відповіді з бухгалтерського форуму нашого сайту

Коли найдоцільніше закривати 79-й рахунок: щомісяця, щокварталу чи наприкінці року?

Запитання:

Хотілося б дізнатися вашу думку з приводу такого питання. Як я зрозуміла, стандартами не встановлено конкретного періоду, за який сальдо з рахунка 79 списується на 44-й рахунок, тобто це можна робити щомісяця, щокварталу або ж наприкінці звітного року. Який з перерахованих порядків списання найдоцільніший? Чи це все-таки чимсь регламентовано?

Відповідь: Коs

У зв'язку з тим, що баланси і звіти наша доблесна статистика вимагає щокварталу, закривайте їх чотири рази на рік.

Відповідь: Олена

Це визначається внутрішнім наказом щодо облікової політики. Я, наприклад, волію закривати щомісяця. Підприємство в нас трохи прибуткове, і якщо директор (він же й засновник) хоче отримати дивіденди, у нас завжди є точна цифра нерозподіленого прибутку на початок поточного місяця.

Відповідь: nat

Вважаю, що найкраще наприкінці року. Протягом року видно, з чого формується прибуток, вигідно для аналізу.

Чи можна отримати відшкодування ПДВ "живими" грошима?

Запитання:

Чи отримав хтось з експортерів відшкодування ПДВ на свій розрахунковий рахунок? Наскільки це реально?

Кажуть, що треба або "улестити" начальника податкової, або заплатити відсоток "певній" фірмі. Якщо хтось має якусь інформацію або пропозицію - буду дуже вдячний, мій вхідний ПДВ у межах 1000 "баксів" на місяць.

Спасибі, Геннадій

Відповідь: Stas

Як відомо з ділової преси - це так. На розрахунковий рахунок гроші - малоймовірно. У "Бізнесі" була колись стаття - "Експортеру допоможе імпортер". Треба знайти імпортера, який при ввезенні оформить податковий вексель через експортера (здається, так чи щось подібне). Цілком законні і легальні схеми. У подробиці я не вдавався, оскільки з векселями у мене "професійний пробіл". Поцікавтеся. Займаються пошуком імпортерів (на прохання експортерів - в сенсі допомоги), наскільки мені відомо, деякі юридичні фірми, в Києві також. Знайдете, поділіться - цікаво.

Відповідь: Гена

Велике спасибі! Обов'язково поділюся.

Відповідь: Коs

Як варіант - почекати років десять і накопичити суму, достатню для "битви за відшкодування"... Просто сама процедура досить важка - я не стикався, а от великі фірми-експортери (наші покупці) відшкодовують, принаймні намагаються (судячи з нескінченних "зустрічей" з їх ДПІ). Повторюю ще раз: варто пробувати з достатньою для кінцевого результату сумою й бути готовим до тривалої "боротьби" - самі знаєте, як у нас з бюджетними коштами, а відшкодування відбувається саме ними, причому наша черга навіть не п'ятдесята...

Спробуйте скористатися порадою Станіслава або іншими легальними схемами "погашення" - інакше при відшкодуванні 5 тисяч на місяць "проїсти" реально можна набагато більше.

Успіху!

Відповідь: Оля

Можете спробувати попрацювати за договором комісії. Комітентом виступить фірма, якій потрібний податковий кредит, а Ви - комісіонером. І за свій ПДВ отримаєте гроші як комісійну винагороду.

Відповідь: Fin Star

Щомісяця відшкодовую 12 - 13 тис. грн ПДВ на розрахунковий рахунок. Хабарів не платив, хоча люди кажуть, що коштує це іноді до 25%. Правда, примусити податкову повернути ПДВ на наш рахунок - процес тривалий. Поки що повернули весь ПДВ, а також пеню.

Відповідь: Олена

Fin Star, рівняння на Вас! Так тримати! А ми ось "все пробачаємо". Шкода і часу, і грошей, тим паче, якщо до нас не було випадків з позитивним результатом. Як наслідок з одного боку - "висимо" на банківському кредиті, а з іншого - переплата з ПДВ. Взагалі-то ми імпортери (маємо статус офіційного імпортера), але тепер у нас проблеми - судимося з покупцем, як підуть справи, може, комусь і допоможемо повернути ПДВ. Досі ми розраховувалися з митницею векселями податкової (вони інших брати не хотіли).

Суми у нас пристойні, хоч робота переважно сезонна (листопад - лютий). Напевно, справді, варто раз здобути імідж "скандальної" фірми, потім все буде ОК! А ми так не робимо (ну не скандальний у нас директор). Хоч я тут, як вода камінь точить - кап-кап: а раптом заскандалимо. Ото буде всім!

А через нас тут податкова одній фірмі допомагала, чесно, не знаю за що (або за скільки). Таємниця це велика.

Чи вважається обмін векселями між підприємствами торгівлею цінними паперами?

Запитання:

Допоможіть, будь ласка, в такому питанні. Підприємство 1 реалізувало продукцію Підприємству 2, яке розрахувалося з першим векселем. Далі Підприємство 1 хоче в обмін на цей вексель отримати вексель від Підприємства 3.

Що тут виникне з точки зору оподаткування? Чи вважатиметься це торгівлею ЦП? І чи можна це робити, а якщо так, то як?

Спасибі за відповідь!

Відповідь: nat

Відповідно до Роз'яснень Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку від 28.07.98 р. №7, "передача придбаного, в тому числі за грошові кошти, векселя за отриманий товар, виконані роботи й надані послуги або відчуження векселя, в тому числі за грошові кошти, отримані за поставлений товар, виконані роботи або надані послуги, не вважається професійною діяльністю на ринку цінних паперів і не вимагає отримання дозволу". В іншому випадку є обмеження 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян протягом календарного року. Інших роз'яснень не зустрічала.

Облік операцій з цінними паперами (в цьому разі векселями) ведеться окремо. При оподаткуванні потрібно керуватися пунктами 7.6, 7.9 Закону про податок на прибуток. Якщо за векселями нема дисконту або відсотків, жодних податків виникати не повинно.

Відповідь: Оля

Я не зовсім погоджуюся.

1. Рішенням ДКЦПФР від 14.05.97 р. №7 було встановлено обмеження в розмірі 170000,00 грн при торгівлі ЦП без ліцензії.

2. У рішенні ДКЦПФР від 28.07.98 р. №7 обмеження 170000,00 без ліцензії не поширюється на операції купівлі і продажу векселів, оплачуваних товарами.

3. Рішенням ВАС від 04.10.2000 р. №5/98 визнано недійсним рішення ДКЦПФР від 14.05.97 р. №7.

4. Лист ДКЦПФР від 09.10.2001 р. №10849/18 визначає вексель як цінний папір, що підлягає ліцензуванню.

Отже, як би не хотілося, при торгівлі ЦП потрібна ліцензія, причому жодних обмежень нема.

Відповідь: Юра Мельник

Вважаю, що можна. Це буде бартерна операція (міна), в якій вексель виступає товаром. Крім індосаменту, потрібний акт приймання-передачі векселя, який засвідчує про перехід векселя з рук у руки, і договір про здійснення бартерної операції.

Згідно з пп. 3.2.1 ст. 3 Закону про ПДВ, не є об'єктом оподаткування випущені в обіг суб'єктами підприємницької діяльності цінні папери, які обмінюються на інші цінні папери. Згідно з пп. 7.6.1 ст. 7 Закону про оподаткування прибутку підприємств, якщо витрати, понесені платником податків у зв'язку з придбанням ЦП, перевищують доходи, отримані від продажу (відчуження) ЦП, балансові збитки переносяться на зменшення доходів майбутніх періодів від таких операцій протягом термінів, визначених ст. 6 цього Закону, тобто валові витрати не виникають.

Якщо доходи, отримані (нараховані) платником податків у зв'язку з продажем (відчуженням) ЦП, перевищують витрати, понесені (нараховані) ним у зв'язку з придбанням ЦП, збільшені на суму некомпенсованих балансових збитків від таких операцій минулих періодів, прибуток включається до складу валових доходів за результатами такого звітного періоду, тобто виникає валовий дохід і, відповідно, зобов'язання зі сплати податку на прибуток.

Стосовно того, чи є це торгівлею ЦП, вважаю, що, відповідно до визначення терміна "торгівля" у пп. 7.6.2 ст. 7 Закону про оподаткування прибутку підприємств, така операція не вважається торгівлею ЦП.

Враження від семінарів "ДК"

Автор: Яна

Поділюся враженнями про побачене!!!

Краса врятує світ! А чоловіка прикрашає розум.

Красені Роман і Степан. Ото столиці пощастило! А дружинам їх і поготів: і вдень, і вночі під боком повна енциклопедія бухобліку й проведень в очах.

Автор: Stas

Дружинам вдень (по можливості) і вночі під боком чоловіки потрібні. А енциклопедія, проведення тощо - це для... іншого. Вибачте, але особистий досвід підказує це, до того ж не перший рік.

З пошаною

Автор: Stas

Яна, перепрошую, хочу виправитися: образливо стало. Хотів почути (побачити) враження про семінар... А про семінар жодного слова.

З пошаною

P.S. Вразили. Так тримати!

Автор: Yalo

А я, на жаль, на семінар не потрапила - захворіла. Читаю і шкодую, що так сталося. Але сподіваюся побувати на наступному.

Успіхів усім!

Оля

Автор: Яна

Конкретно щодо семінару? Усе чудово.

Люблю Ваш журнал і сайт - маса вичерпної інформації, можливість спілкування; що ще треба?

А семінар - можливість побачити почуте.

Стосовно пропозицій, побажань щодо семінару: можна було б попросити більше тепла (в значенні опалювання) і більше подарунків. Це якщо вже дуже чіплятися.

З повагою і вдячністю Яна.

P.S. Бережіть себе

Як відвідувачі форуму "ДК" Іволгу вітали

Автор: Коs

Шановна Іволга!

Дозвольте привітати Вас зі Святом! Хай у Вас все буде тільки відмінно і добре - здоров'я Вам, успіхів, радості, щастя й любові! Усього найкращого!

Щоб баланс завжди сходився!
Щоб грошва завжди водилась!
Щоб проведення проводились
І напої легше пились.
Щастя, радості, успіхів!
Привітання від нас всіхів: -)))))))
В сенсі - від усіх від нас
Привітання у цей час
Приймайте! З Уродинами
Вітаємо ще раз!

Ось такий експромт - не дуже складно, та від душі. Гадаю, до мене приєднаються усі відвідувачі форуму.

Кос

Автор: Іволга

Thanks! Thanks! Thanks!

Автор: Яна

Вітаю!!!

Бажаю якнайбільше усмішок, якнайменше помилок. І, звичайно ж, грошей вагонними нормами. А ще - щоб уранці не боліла голова!

<< >>
© 2001
"Дебет-Кредит"
Редакція: debet-kredit@gc.kiev.ua